Τετάρτη, 18 Μάιος 2016 16:43

Σημαντικός βαθμός (0-0) για τον Τσικλητήρα στη Μεγαλόπολη

Σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια για άνοδο στη Γ' εθνική για τον Τσικλητήρα Πύλου που αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τη Δόξα στη Μεγαλόπολη. Ενα δίκαιο αποτέλεσμα, σε ένα ματς με λίγες κλασικές φάσεις. Ετσι στον 13ο όμιλο μετά από δύο αγωνιστικές, η Πύλος και η Δόξα έχουν από 4 βαθμούς, 3 έχει η Λέρνα και χωρίς βαθμό είναι ο Ολυμπιακός Γυθείου. Την Κυριακή ο Τσικλητήρας υποδέχεται στην Πύλο τον Ολυμπιακό Γυθείου.

Τέλος στον αγώνα, τελικό αποτέλεσμα Δόξα Μεγαλόπολης - Τσιλητήρας Πύλου 0-0. Στο άλλο ματς του ομίλου η Ενωση Λέρνας νίκησε 1-0 τον Ολυμπιακό Γυθείου.

92' Ο Χύσα στη θέση του Μικελάτου , κλείνει τις αλλαγές της και η Πύλος.

90' Δεύτερη αλλαγή για την Πύλο, ο Διακουμής βγαίνει και ο Τσώνης μπαίνει

88' Φάουλ Χοτζάι, από το κεφάλι του Μοσχίδη η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Δημητρέλη.

85' Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Δόξα. Κοσκολός στη θέση του Στρέμπα.

83' Πρώτη αλλαγή για τους πρωταθλητές Μεσσηνίας, ο Μουράτης στη θέση του Τσάτσου.

76' Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Μοσχίδης στη θέση του Αθανασιάδη

75' Ανταλής για τον Γραμματικόπουλο, σουτ με τη μία δύο μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

74' Πρώτη αλλαγή στο ματς για την Δόξα. Εκτός ο Κατσαρός και στη θέση του ο Γκ. Πέπα.

72' Ξαφνικό σουτ Μικελάτου με δύναμη, απέκρουσε με γροθιές ο Δημητρέλης

Εχει πέσει ο ρυθμός στο τελευταίο 10λεπτο, φαίνεται πως το ματς θα κριθεί στο γκολ. Απομένουν 19 λεπτά για το φινάλε...

Kιτρινη κάρτα στον Γιαννακούλια.

Στο άλλο ματς Ενωση Λέρνας - Ολυμπιακός Γυθείου 1-0 στο 67'

61' Κίτρινη κάρτα στον Μικελάτο

60' Μακρινό σουτ Κατσαρός απέκρουσε ο Μίντζηρας.

Κίτρινη κάρτα για τον Αντώνακα στο 58'

57' Μεγάλη φάση για τη Δόξα... Ο Στρέμπας με κάθετη πάσα έβγαλε τετ α τετ τον Ν. Λυμπερόπουλο που τσίμπησε την μπάλα, όμως ο Μίντζηρας με τα πόδια αποσόβησε το γκολ.

Κίτρινη κάρτα στον Ανταλή στο 50'

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο στη Μεγαλόπολη. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ημίχρονο και στο άλλο ματς του 13ου ομίλου, Ενωση Λέρνας - Ολυμπιακός Γυθείου 0-0

Ημίχρονο στη Μεγαλόπολη χωρίς σκορ (0-0) σε ένα ισορροπημένο ματς. Στο πρώτο 15λεπτο η ομάδα του Βασίλη Κούβαλη μπήκε πιο δυνατά, όμως ύστερα ο Τσικλητήρας ανέβασε την απόδοση του και ελέγχει το ματς.

44' Κίτρινη και για τον Αθανασιάδη της Δόξας

41' Πρώτη κίτρινη στο ματς για τον Κυριαζόπουλο της Πύλου.

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού, ο τεχνικός της Μεσσηνιακής ομάδας Νίκος Κακαλέτρης χαιρέτησε όλους τους παίκτες της Δόξας, σε ένα πολύ όμορφο στιγμιότυπο...

Φτάσαμε στο 32ο λεπτό, με τον Τσικλητήρα να έχει ισορροπήσει μετά το 15'

26' Κλασική φάση για τον Τσικλητήρα... Ο Γραμματικόπουλος άνοιξε στα δεξιά για τον Μικελάτο που έστρωσε στον Τσάτσο, το πλασέ του οποίου έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

21' Ωραία ατομική ενέργεια του Μικελάτου από δεξιά και διαγώνιο σουτ, ο Δημητρέλης μπλόκαρε.

17' Σέντρα σουτ ο Τσάτσος, δύσκολα σε κόρνερ ο Δημητρέλης

Ο κόσμος έχει αυξηθεί, υπολογίζεται πως 700 φίλοι της Δόξας είναι στο γήπεδο...

Πιο δραστήρια η πρωταθλήτρια Αρκαδίας στα τελευταία 10 λεπτά...

15' Και πάλι ο Ν. Λυμπερόπουλος με κάθετη πάσα τροφοδότησε τον Δρόσσο, όμως ο Μίντζηρας "διάβασε" τη φάση και απέκρουσε με τα πόδια.

Ο Νίκος Κακαλέτρης έχει παρατάξει την ίδια 11αδα όπως στο ματς της πρεμιέρας των μπαράζ με την Ενωση Λέρνας.

9' Ο Ν. Λυμπερόπουλος κάθετα για τον Κατσαρό που από καλή θέση σούταρε πολύ μακριά από την εστία του Μίντζηρα.

Φτάσαμε στο 7' χωρίς κάποια σημαντική φάση, με τον αέρα να ευνοεί τις προσπάθειες των γηπεδούχων.

Στο γήπεδο της Μεγαλόπολης βρίσκονται περίπου 450 θεατές, οι 120 εκ των οποίων φίλοι του Τσικλητήρα.

1' Ξεκίνησε το ματς

Στον πάγκο κάθονται για τη Δόξα οι: Τζιάννης, Γκ. Πέπα, Κοσκολός, Ρούτση, Ορ. Πέπα, Μοσχίδης, Αλεξανδρής

Για την Πύλο οι: Σίνος, Χύσα, Νάτσης, Κακαλέτρης, Τσώνης, Χονδρογιάννης, Μουράτης.

Οι συνθέσεις:

ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ: Δημητρέλης, Αθανασιάδης, Παναγιωτόπουλος, Γιαννακούλιας, Στρέμπας, Αντώνακας, Δρόσσος, Κατσαρός, Νάνος, Ν. Λυμπερόπουλος, Δ. Λυμπερόπουλος.

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Μίντζηρας, Δούνιας, Μπίζος, Ανταλής, Μπαστακός, Κυριαζόπουλος, Χοτζάι, Τσάτσος, Γραμματικόπουλος, Μικελάτος, Διακουμής.