Πέμπτη, 25 Ιούλιος 2019 12:49

Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων μπάσκετ παίδων, εφήβων, νεανίδων και κορασίδων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Οι κληρώσεις των τεσσάρων αναπτυξιακών πρωταθλημάτων μπάσκετ έγιναν χθες από την ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Ο λόγος για τα πρωταθλήματα παίδων, εφήβων και νεανίδων που θα ξεκινήσουν στις 31 Αυγούστου και για το πρωτάθλημα των κορασίδων που θα ξεκινήσει στις 16 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του α’ γύρου στους ομίλους των Μεσσηνιακών ομάδων και το πρόγραμμα της πρεμιέρας στους άλλους ομίλους έχει ως εξής:

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Πρωτέας - Θουρία

Καλαμάτα B.C. - Ευκλής

ΓΣ Μεσσήνης - Πήγασος

Ρεπό η Καλαμάτα ‘80

 

2η αγωνιστική

Θουρία - Καλαμάτα ‘80

Ευκλής - Πρωτέας

Πήγασος - Καλαμάτα B.C.

Ρεπό ο ΓΣ Μεσσήνης

 

3η αγωνιστική

Καλαμάτα ‘80 - Ευκλής

Πρωτέας - Πήγασος

Καλαμάτα B.C. - ΓΣ Μεσσήνης

Ρεπό η Θουρία

 

4η αγωνιστική

Πήγασος - Καλαμάτα ‘80

ΓΣ Μεσσήνης - Πρωτέας

Ευκλής - Θουρία

Ρεπό η Καλαμάτα B.C.

 

5η αγωνιστική

Καλαμάτα ‘80 - ΓΣ Μεσσήνης

Πρωτέας - Καλαμάτα B.C.

Θουρία - Πήγασος

Ρεπό ο Ευκλής

 

6η αγωνιστική

Καλαμάτα B.C.- Καλαμάτα ‘80

ΓΣ Μεσσήνης - Θουρία

Πήγασος - Ευκλής

Ρεπό ο Πρωτέας

 

7η αγωνιστική

Καλαμάτα ‘80 - Πρωτέας

Θουρία - Καλαμάτα B.C.

Ευκλής - ΓΣ Μεσσήνης

Ρεπό ο Πήγασος

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Πελασγός - ΝΟ Πύλου

Πολύβιος - ΓΣ Γαργαλιάνων

ΑΣ Τριφυλίας - Δίωνας Κυπαρισσίας

 

2η αγωνιστική

ΓΣ Γαργαλιάνων - Πελασγός

Δίωνας Κυπαρισσίας - Πολύβιος

ΝΟ Πύλου - ΑΣ Τριφυλίας

 

3η αγωνιστική

Πελασγός - Δίωνας Κυπαρισσίας

Πολύβιος - ΑΣ Τριφυλίας

ΝΟ Πύλου - ΓΣ Γαργαλιάνων

 

4η αγωνιστική

ΑΣ Τριφυλίας - Πελασγός

Πολύβιος - ΝΟ Πύλου

Δίωνας Κυπαρισσίας - ΓΣ Γαργαλιάνων

 

5η αγωνιστική

Πελασγός - Πολύβιος

ΝΟ Πύλου - Δίωνας Κυπαρισσίας

ΓΣ Γαργαλιάνων - ΑΣ Τριφυλίας

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΑΣ Πάνας Κανδήλας - Σύλλογος Δρομέων

Σπαρτιατικός - Αρκαδικός

Λακωνικός Κρόνος - ΣΚ Σπάρτη

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΑΠΟΕΛ Μολάων - Αστέρας Βλαχιώτη

Αρης Σκάλας - Αιαντας

Γύθειο - Βατικιώτης

Ρεπό η Μονεμβάσια

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Πρωτέας - Πήγασος

Καλαμάτα B.C.- ΓΣ Μεσσήνης

Ρεπό η Αναγέννηση Παραλίας

 

2η αγωνιστική

Πήγασος - Αναγέννηση Παραλίας

ΓΣ Μεσσήνης - Πρωτέας

Ρεπό η Καλαμάτα B.C.

 

3η αγωνιστική

Αναγέννηση Παραλιας - ΓΣ Μεσσήνης

Πρωτέας - Καλαμάτα B.C.

Ρεπό ο Πήγασος

 

4η αγωνιστική

Καλαμάτα B.C.- Αναγέννηση Παραλίας

ΓΣ Μεσσήνης - Πήγασος

Ρεπό ο Πρωτέας

 

5η αγωνιστική

Αναγέννηση Παραλίας - Πρωτέας

Πήγασος - Καλαμάτα B.C.

Ρεπό ο ΓΣ Μεσσήνης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Αρκαδικός - Σύλλογος Δρομέων

ΑΣ Τριφυλίας - Δίωνας Κυπαρισσίας

Ρεπό ο Πελασγός

 

2η αγωνιστική

Σύλλογος Δρομέων - Πελασγός

Δίωνας Κυπαρισσίας - Αρκαδικός

Ρεπό ο ΑΣ Τριφυλίας

 

3η αγωνιστική

Πελασγός - Δίωνας Κυπαρισσίας

Αρκαδικός - ΑΣ Τριφυλίας

Ρεπό ο Σύλλογος Δρομέων

 

4η αγωνιστική

ΑΣ Τριφυλίας - Πελασγός

Δίωνας Κυπαρισσίας - Σύλλογος Δρομέων

Ρεπό ο Αρκαδικός

 

5η αγωνιστική

Πελασγός - Αρκαδικός

Σύλλογος Δρομέων - ΑΣ Τριφυλίας

Ρεπό ο Δίωνας Κυπαρισσίας

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Μονεμβάσια - Αίαντας

Σπαρτιατικός - Βατικιώτης

Λακωνικός Κρόνος - ΣΚ Σπάρτη

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Καλαμάτα ‘80 - ΑΠΣ Αρις

Θουρία - Πελασγός

Ρεπό ο ΓΣ Γαργαλιάνων

 

2η αγωνιστική

ΑΠΣ Αρις - ΓΣ Γαργαλιάνων

Πελασγός - Καλαμάτα ‘80

Ρεπό η Θουρία

 

3η αγωνιστική

ΓΣ Γαργαλιάνων - Πελασγός

Καλαμάτα ‘80 - Θουρία

Ρεπό ο ΑΠΣ Αρις

 

4η αγωνιστική

Θουρία - ΓΣ Γαργαλιανων

Πελασγός - ΑΠΣ Αρις

Ρεπό η Καλαμάτα ‘80

 

5η αγωνιστική

ΓΣ Γαργαλιάνων - Καλαμάτα ‘80

ΑΠΣ Αρις - Θουρία

Ρεπό ο Πελασγός

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Βατικιώτης - Αμιλλα Τρίπολης

Λακωνικός Κρόνος - ΣΚ Σπάρτη

Ρεπό ο Αρκαδικός

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

1η αγωνιστική

 

Αρκαδικός - Βατικιώτης

ΑΠΣ Αρις - Αμιλλα Τρίπολης

Καλαμάτα ‘80 - Πελασγός

Ρεπό ο Αστέρας Βλαχιώτη

 

2η αγωνιστική

Βατικιώτης - Καλαμάτα ‘80

Πελασγός - ΑΠΣ Αρις

Αμιλλα Τρίπολης - Αστέρας Βλαχιώτη

Ρεπό ο Αρκαδικός

 

3η αγωνιστική

Αστέρας Βλαχιώτη - Πελασγός

ΑΠΣ Αρις - Βατικιώτης

Καλαμάτα ‘80 - Αρκαδικός

Ρεπό η Αμιλλα Τρίπολης

 

4η αγωνιστική

Βατικιώτης - Αστέρας Βλαχιώυη

Αρκαδικός - ΑΠΣ Αρις

Πελασγός - Αμιλλα Τρίπολης

Ρεπό η Καλαμάτα ‘80

 

5η αγωνιστική

Αστέρας Βλαχιώτη - Αρκαδικός

ΑΠΣ Αρις - Καλαμάτα ‘80

Αμιλλα Τρίπολης - Βατικιώτης

Ρεπό ο Πελασγός

 

6η αγωνιστική

Καλαμάτα 80 - Αστέρας Βλαχιώτη

Αρκαδικός - Αμιλλα Τρίπολης

Βατικιώτης - Πελασγός

Ρεπό ο ΑΠΣ Αρις

 

7η αγωνιστική

Αστέρας Βλαχιώτη - ΑΠΣ Αρις

Αμιλλα Τρίπολης - Καλαμάτα ‘80

Πελασγός - Αρκαδικός

Ρεπό ο Βατικιώτης

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ