Δευτέρα, 22 Οκτώβριος 2018 17:47

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 4-0: Επιστροφή στις νίκες με πειστική εμφάνιση

Επιστροφή στις νίκες με πειστική εμφάνιση για το Διαβολίτσι που επικράτησε με το ευρύ 4-0 της Κυπαρισσίας, χθες στο “Καπετάν Βασίλης”.

Ο ΑΟΔ έτσι έφτασε τους 10 βαθμούς και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Απόλλωνα και τον Τσικλητήρα.

Από την άλλη η Κυπαρισσία υπέστη την πιο βαριά φετινή της ήττα και παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα μπήκε δυνατά στο ματς και το “καθάρισε” μετά από 35 λεπτά, μιας και το σκορ είχε γίνει 3-0.

Το "καθάρισε" από το 35'

Το 1-0 έγινε στο 15’ με τον Λιόλιο να σεντράρει και τον Κάνιστρα να στέλνει με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 23’ ήταν η σειρά του Γεωργιόπουλου να βγάλει τη σέντρα από δεξιά και ο Κουλόπουλος με κεφαλιά να κάνει το 2-0.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι και στο 35’ ο Τζανετέας ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Πάλια έγραψε με κεφαλιά το 3-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με το Διαβολίτσι να πετυχαίνει ένα ακόμη γκολ στο 69’ με πλασέ του Εμμανουηλ που διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Το ματς σφύριξε ο Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Μπασιλάρη και Παναγιωτόπουλο.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Κωνσταντακόπουλος, Λιόλιος, Μπαστακός, Μπαλόπουλος, Γεωργιόπουλος (60’ Ασημακόπουλος), Τζανετέας, Πιτσιλής, Πάλιας (55’ Εμμανουήλ), Ζάκκας (30’ λ. τρ. Σταματελόπουλος), Κουλόπουλος (70’ Τσουκαλάς), Κάνιστρας.

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Δασκαλόπουλος, Ζαφείρης, Μιτρόφ, Αριδάς, Σπυρόπουλος, Ανδρουτσής, Δημητρακάκης (70’ Κοσμόπουλος), Μπακόπουλος, Νικολόπουλος, Αντωνόπουλος, Θεοχαρόπουλος.

Νέα μεταγραφή ο ΑΟΔ

Μια ακόμη μεταγραφή πραγματοποίησε μέσα στην εβδομάδα το Διαβολίτσι.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα απέκτησε τον 25χρονο μέσο Κώστα Ασημακόπουλο που πέρυσι έπαιζε στον Πανηλειακό. Ο Ηλειος μέσος μάλιστα έπαιξε ως αλλαγή στο χθεσινό ματς με την Κυπαρισσία.