Τετάρτη, 28 Νοέμβριος 2018 18:54

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Επιασε κορυφή η Μεθώνη, 2-1 με ανατροπή το Καλό Νερό

Τη μεγάλη ανατροπή έκανε σήμερα η Μεθώνη επικρατώντας 2-1 του Καλού Νερού στο ντέρμπι κορυφής της Α1 τοπικής...

Η σημερινή αναμέτρηση (είχε διακοπεί στις 18 Νοεμβρίου λόγω κακοκαιρίας) στο γήπεδο της Μεθώνης συνεχίστηκε από το 22ο λεπτό με το σκορ να είναι 0-1 υπέρ της Τριφυλιακής ομάδας χάρις σε ένα γκολ που είχε πετύχει ο Μητρόπουλος. Ομως σήμερα η ομάδα του Βασίλη Κοσυφολόγου εμφανίστηκε αποφασισμένη και έφτασε στην ανατροπή. Το 1-1 έγινε στο 38' ύστερα από σέντρα του Τριανταφυλλάκη και πλασέ του Παπαδημητρίου, με το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Το δεύτερο γκολ για τους βυσσινί σημείωσε ο Σταματελόπουλος στο 62', με τον νεαρό μεσοεπιθετικό να τριπλάρει και τον τερματοφύλακα και να στέλνει με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-1. Με αυτή τη νίκη η Μεθώνη έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας της Α1 τοπικής το Καλό Νερό και τον Ακρίτα Κορώνης, με τις τρεις ομάδες να έχουν από 19 βαθμούς. Αξίζει να σημειωθεί πως αυτή ήταν η πρώτη ήττα του Καλού Νερού μετά από 6 νίκες και 1 ισοπαλία.