Πέμπτη, 27 Ιανουάριος 2022 14:12

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Ξεχωρίζει το Πάμισος – Πανθουριακός

Γράφτηκε από τον

 

Το κυριακάτικο ντέρμπι στη Μεσσήνη ανάμεσα στον Πάμισο και τον Πανθουριακό, ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής στην Α’ τοπική.

Οι Νησιώτες με 23 βαθμούς βρίσκονται στην τρίτη θέση του 1ου ομίλου και ο Πανθουριακός με 25 βαθμούς στην δεύτερη θέση. Η πρωτοπόρος Α.Ε. Μάνης (28 βαθμούς) έχει ρεπό αυτή την αγωνιστική και έτσι οι γηπεδούχοι με νίκη θα βρεθούν στο -2 από την κορυφή, ενώ ο Πανθουριακός με διπλό θα πιάσει την Α.Ε. Μάνης στην πρώτη θέση.
Στον δεύτερο όμιλο, ο πρωτοπόρος Τέλλος Αγρας θα πάρει στα χαρτιά τους τρεις βαθμούς με τη Χώρα, ενώ η δεύτερη Κυπαρισσία θα φιλοξενήσει την 6η (μαζί με τον Απόλλωνα Πεταλιδίου) Μεθώνη.
Στην Α1 τοπική το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί με την 15η αγωνιστική, ενώ στη Β’ τοπική θα διεξαχθεί η 10η αγωνιστική και στους τρεις ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα ανά κατηγορία έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο

Σπερχογεία – Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο Σπερχογείας

Κυριακή

Ομόνοια – Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”
Πάμισος – Πανθουριακός
Γήπεδο Μεσσήνης
Α.Ε. Αβίας – Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Κάμπου
Ρεπό: Α.Ε. Μάνης

2ος όμιλος

Κυριακή

Ακρίτας Κορώνης – Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο Κορώνης
Κυπαρισσία – Μεθώνη
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Τσικλητήρας Πύλου – Εράνη 0-3 (α.α)
Χώρα – Τέλλος Αγρας 0-3 (α.α.)
Ρεπό: Καλό Νερό
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.


Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”
ΠΑΣ Ράχη – Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Κυριακή

Νέος Αρις – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Αριος
ΑΕΚ Καλαμάτας – Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Αστέρας Αρφαρών – Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Αρφαρών
Δώριο – Πανιώνιος
Γήπεδο Δωρίου
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ. εκτός από το ΠΑΣ Ράχη – Αναγέννηση Παραλίας (6 μ.μ)


Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο

Αίαντας – ΠΑΟΚ
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.


Κυριακή

ΑΟ Λαιίκων - ΑΕΠΣ Αρις
Γήπεδο Λεϊκων “Ι. Κάρτσωνας”, 11 π.μ.
Θύελλα Παραλίας – Δαναός
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.
Πράσινα Πουλιά – Κεραυνός
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Ικαρος
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.
Ερασιτέχνες Καλαμάτας – Πατίστα 3-0 (α.α)

2ος όμιλος

Σάββατο

Διαγόρας Κοπανακίου – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου
Γήπεδο Κοπανακίου
Νίκη Πλάτης – Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Φιλιατρών
Κυπάρισσος – Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Αστέρας Βαλύρας – Παπαφλέσσας Αμφειας 3-0 (α.α.)
Ρεπό: Ερμής
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

3ος όμιλος

Σάββατο
Καλλιθέα – Μιλτιάδης
Γήπεδο Καλλιθέας
Στενωσιά – Μεσσηνιακός
Γήπεδο Στενωσιάς
Φοινικούντα – Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο Μεθώνης
Α.Ε. Γαργαλιάνων – Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Γαργαλιάνων

Κυριακή

Νέδουσα – Βλαχόπουλο
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ