Παναγιώτης Πρεζεράκος

Παναγιώτης Πρεζεράκος

Στην 1η θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η Κυπαρισσία μετά την εκτός έδρας νίκη της επί της Ανδρούσας με 1-0. Την ίδια ώρα στη Μεσσήνη ο Πάμισος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ολυμπιακό Καλαμάτα και ο Τσικλητήρας Πύλου κέρδισε στο "Γ. Λουκαρέας" την Ομόνοια με 3-0.

Η Θύελλα Μερόπης στον 1ο και η Α.Ε. Μάνης στον 3ο παρέμειναν για άλλη μια αγωνιστική στην κορυφή των ομίλων τους, ενώ η Στενωσιά έπιασε κορυφή στο 2ο όμιλο. Στον 1ο όμιλο η Θύελλα Μερόπης κέρδισε εντός έδρας την Α.Ε. Γαργαλιάνων με 2-0 αποσπάστηκε 4 βαθμούς από τον Ατρόμητο Πλατύ και το Καλό Νερό. Η 15η αγωνιστική στον όμιλο ολοκληρώνεται αύριο με τη συνάντηση του Καλού Νερού με τον Διαγόρα Κοπανακίου, που θα γίνει στις 3.30 το απόγευμα στο γήπεδο της Κυπαρισσίας και έχουν οριστεί να το διαιτητεύσουν οι Ε. Ζαρακοβίτης, Α. Τσούκαλη και Π. Ηλιόπουλος.

Με εκτός έδρας νίκες συνέχισαν την πορεία τους προς τη διεκδίκηση του τίτλου Ασπρόχωμα και ο Ακρίτας Κορώνης. Στον 1ο όμιλο, το Ασπρόχωμα επιβλήθηκε 8-0 του Αρι Καλαμάτας και έμεινε μόνο στην κορυφή, καθώς ο μέχρι πρότινος συγκάτοικος του στην 1η θέση Πανθουριακός έκανε το ρεπό του. Στην 3η θέση της βαθμολογίας ανέβηκε ο Κεραυνός μετά την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Ηρακλή Κυπαρισσίας.

Αυλαία είχαμε σήμερα στον 4ο όμιλο της Γ' εθνικής, όπου αγωνίζεται η Καλαμάτα. Συγκεκριμένα σε παιχνίδι της 18ης που έγινε σήμερα στην Τρίπολη ο Παναρκαδικός κέρδισε με 1-0 τον Πανναυπλιακό.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 3' ο Νάνος.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Μανέλης, Ειρ. Πετρόπουλος, Μπούτας, Νάνος (56’ Λαγός), Κωστάκης, Δ. Κυριακόπουλος, Αρδάμης (85’ Μπίσιας), Δήμος, Σαλαπάτας, Καδάς, Ευγ. Πετρόπουλος (56’ Ι. Κυριακόπουλος).

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ: Κομπόσης, Κάπλαντζης, Τσακμάκης, Θ. Γκολέμης, Ευθυμίου, Καραμάνος, Τσουρδίνης (76’ Καρέλης), Διαμαντής (60’ Φλεβάρης), Η. Γκολέμης, Μουσταφάι, Δρυμούρας.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε νωρίτερα το Δώριο επικρατώντας στο "Γιώργος Λουκαρέας" του Ολυμπιακού Καλαμάτας με 1-0, σε παιχνίδι της 20ής αγωνιστικής της Α' τοπικής. Το "χρυσό" όπως αποδείχθηκε γκολ σημείωσε ο Νικητόπουλος με ψηλοκρεμαστό σχεδόν από τη σέντρα του γηπέδου. Στο άλλο παιχνίδι που έγινε την ίδια ώρα στην Πύλο, ο τοπικός Τσικλητήρας αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Τέλλο Αγρα. Αυτή την ώρα διεξάγεται στο "Π. Μπαχράμης" η αναμέτρηση Απόλλων Καλαμάτας - Ανδρούσα. Ο Απόλλωνας λίγα λεπτά πριν το τέλος του α' ημιχρόνου προηγείται με 1-0.

Στη Β' τοπική για την 19η αγωνιστική στον 1ο όμιλο, το Ασπρόχωμα νίκησε εκτός έδρας τον Αρι Καλαμάτας με 8-0 και πέρασε στην 1η θέση, εκμεταλλευόμενο το ρεπό του έως τώρα συγκάτοικου του στην κορυφή Πανθουριακού. Στο 2ο όμιλο ο 2ος Χανδριναϊκός έχασε στην Καλλιθέα με 2-0 από την τοπική ομάδα και την ίδια ώρα στο Βλαχόπουλο, ο 3ος Παπαφλέσσας ηττήθηκε με 2-1 από τον Α.Ο. Πατίστα.

Στη Γ' τοπική για την 15η αγωνιστική στον 1ο όμιλο η Θύελλα Μερόπης κέρδισε εντός έδρας την Α.Ε. Γαργαλιάνων και παρέμεινε πρώτη. Στο 2ο όμιλο για την 13η αγωνιστική, στο ντέρμπι κορυφής η 2η Στενωσιά κέρδισε εντός έδρας, την μέχρι σήμερα πρωτοπόρο Α.Ε. Αιθαίας με 1-0 και ανέβηκε στην πρώτη θέση.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα σε Α', Β', Γ' τοπική και στο προπαιδικό πρωτάθλημα είναι:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Τσικλητήρας Πύλου - Τέλλος Αγρας 1-1

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Δώριο 0-1

Απόλλωνας - Ανδρούσα 2-0

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Ηρακλής Κυπ. - Κεραυνός 1-2

Αμφεια - Βαλύρα 2-0

ΑΠΣ Αρις - Ασπρόχωμα 0-8

Μικρομάνη - Νέος Αρις 1-2

2ος όμιλος

Λογγά - Χώρα 1-0

Καλλιθέα - Χανδριναϊκός 2-0

Πεταλίδι - Ολυμπιακός Αν. 2-0

Βλαχόπουλο - Πατίστα 1-2

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Θύελλα Μ. - ΑΕ Γαργαλιάνων 2-0

 

2ος όμιλος

Στενωσιά - Αιθαία 1-0

Αμφιθέα - Χατζή 1-0

Χαρακοπιό - Αβραμιού 7-2

Νέδουσα - Νέστωρ Π. 1-1

 

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 

 

1ος όμιλος

Ηρακλής καλ. - Πατίστα 0-5

Σπερχογεία - Αίας 0-8

 

2ος όμιλος

Αιθαία - Ομόνοια 4-0

Φαραί - Δόξα 1-1

 

3ος όμιλος

Πράσινα Π. - Πάμισος 2-0

Καλαμάτα - Θησέας 1-6

 

5ος όμιλος

Εράνη - Εθνικός Μελ. 7-1

Αλλαγή είχαμε στην κορυφή του 1ου όμιλου της Γ' τοπικής, με την Θύελλα Μερόπης να ανεβαίνει στην πρώτη θέση μετά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου.

Στους άλλους δύο ομίλους συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα η Α.Ε. Αιθαίας (2ος) και η Α.Ε. Μάνης (3ος).

Στον 1ο όμιλο Η Θύελλα Μερόπης κέρδισε 1-0 εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ και ανέβηκε στην πρώτη θέση, εκμεταλλευόμενη το ρεπό, που είχε ο Ατρόμητος Πλατύ. Τη 2η θέση μαζί με την ομάδα του Πλατύ μοιράζεται το Καλό Νερό που κέρδισε εκτός έδρας με 3-1 τον Πανευαϊκό.

Στο 2ο όμιλο, Α.Ε. Αιθαίας και Στενωσιά κέρδισαν εκτός έδρας Αχιλλέα Αβραμιού (2-1) και Χατζή (5-0) και παραμένουν στις δύο πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Στον 3ο όμιλο, η Α.Ε. Μάνης αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας με την ΑΕΚ Καλαμάτας (1-1), αλλά έμεινε πρώτη με δύο βαθμούς διαφορά από τα Πράσινα Πουλιά, που είχαν ρεπό. Η Αναγέννηση Παραλίας κέρδισε με 4-1 τον Ατρόμητο Καλαμάτας και έπιασε στη 2η θέση τα Πράσινα Πουλιά

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής σε 1ο, 3ο όμιλο, της 12ης στο 2ο όμιλο και η επόμενη αγωνιστική και στους τρεις ομίλους έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(14η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ - Θύελλα Μερόπης 0-1

Κοπανάκι - ΑΕ Γαργαλιάνων 1-1

Πανευαϊκός - Καλό Νερό 1-3

Ρεπό: Διόδια, Ατρόμητος Πλατύ

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 14 αγώνες)

1. Θύελλα Μ. 27-13 24

2. Πλατύ 32-18 23

-. Καλό Νερό 31-14 23

4. ΠΑΟΚ 25-20 15

5. Κοπανάκι 8-12 12

-. Διόδια 20-30 10

7. ΑΕ Γαργαλιάνων 10-19 8

8. Πανευαϊκός 7-34 -1

• Ο Πανευαϊκός έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

• Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Πανευαϊκός, Διαγόρας Κοπανακίου, Α.Ε. Γαργαλιάνων, Καλό Νερό, Διόδια

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(15-16 Φεβρουαρίου)

Διόδια - Πανευαϊκός

Καλό Νερό - Κοπανάκι

Θύελλα Μ. - ΑΕ Γαργαλιάνων

Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ, ΠΑΟΚ

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(12η αγωνιστική)

Χατζή - Στενωσιά 0-5

Αβραμιού - Αιθαία 1-2

Νέστωρ Π. - Αμφιθέα 1-0

Νέδουσα - Χαρακοπιό 0-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 12 αγώνες)

1. Αιθαία 32-13 29

2. Στενωσιά 39-11 28

3. Χαρακοπιό 25-11 26

4. Αμφιθέα 17-22 13

5. Νέδουσα 12-21 10

6. Νέστωρ Π. 13-18 9

7. Χατζή 18-32 7

8. Αβραμιού 7-35 1

• Με -4 βαθμούς έχουν ξεκινήσει το πρωτάθλημα Χατζή και Νέδουσα Αλαγονίας.

• Με -2 βαθμούς έχουν ξεκινήσει το πρωτάθλημα Αμφιθέα και Νέστωρ Πύλου.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Στενωσιά - Αιθαία

Αμφιθέα - Χατζή

Χαρακοπιό - Αβραμιού

Νέδουσα - Νέστωρ Πύλου

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(14η αγωνιστική)

Ικαρος - Θύελλα Παρ. 2-0

Θησέας - Δαναός 5-0

Αναγέννηση - Ατρόμητος 4-1

Α.Ε. Μάνης - ΑΕΚ Καλ. 1-1

Ρεπό: Πράσινα Πουλιά

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 14 αγώνες)

1. Μάνη 27-6 28

2. Πράσινα Π. 19-7 26

-. Αναγέννηση 33-18 26

4. Ατρόμητος 24-28 18

5. Θησέας 26-15 17

-. ΑΕΚ Καλ. 33-15 17

7. Δαναός 16-30 10

8. Ικαρος 16-32 9

9. Θύελλα Π. 5-48 3

• Η ΑΕΚ Καλαμάτας έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς.

• Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Α.Ε. Μάνης, Θησέας, Α.Σ. Δαναός, ΑΕΚ Καλαμάτας, Πράσινα Πουλιά.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(16 Φεβρουαρίου)

Πράσινα Πουλιά - Μάνη

ΑΕΚ Καλ. - Θησέας

Ατρόμητος Κ. - Ικαρος

Θύελλα Παρ. - Δαναός

Ρεπό: Αναγέννηση Παραλίας

 

Σε κούρσα για δύο, τον Πανθουριακό και το Ασπρόχωμα εξελίσσεται η υπόθεση τίτλος στον 1ο όμιλο της Β' τοπικής μετά και τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου.

Στο 2ο όμιλο, ο Ακρίτας Κορώνης εξακολουθεί να έχει τον πρώτο λόγο, καθώς παραμένει στην κορυφή μετά και τις αναμετρήσεις του προηγούμενου διημέρου.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανθουριακός και το Ασπρόχωμα έχουν απομακρυνθεί από τις υπόλοιπες ομάδες και θα διεκδικήσουν τη μία θέση που οδηγεί σε απευθείας άνοδο στην Α' τοπική. 

Στο 2ο όμιλο, ο Ακρίτας Κορώνης παρά την ήττα του στον Πύργο Τριφυλίας από τον Μιλτιάδη συνεχίζει στην κορυφή, όμως η διαφορά από το δεύτερο Χανδριναϊκό μειώθηκε στους 3 πόντους. Από τα παιχνίδια του ομίλου ξεχώρισε η μεγάλη σε σκορ νίκη με 7-3 που πέτυχε ο Αίας επί του Παναθηναϊκού στο "Γ. Λουκαρέας".

Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μετά τη διεξαγωγή της 18ης και 17ης αγωνιστικής αντίστοιχα, καθώς και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής: 

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(18η αγωνιστική)

Κεραυνός - Α.Ε. Αβίας 2-0

Πανθουριακός - Μάνεση 4-0

Ηρακλής Καλ. - Ηρακλής Κυπ. 2-1

Ασπρόχωμα - Δόξα 4-2

Νέος Αρις - Αμφεια 2-2

Μικρομάνης - ΑΠΣ Αρις 6-2

Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 18 αγώνες)

1. Πανθουριακός 53-8 43

-. Ασπρόχωμα 46-18 43

3. Μικρομάνη 28-18 29

4. Κεραυνός 38-19 28

5. Α.Ε. Αβίας 22-17 24

-. Ηρακλής Καλ. 25-27 24

7 Νέος Αρις 30-20 22

8. Αμφεια 27-21 21

9. Μάνεση 29-37 20

10. Βαλύρα 21-41 16

11 Ηρακλής Κυπ. 17-19 15

12. Δόξα 20-33 10

13. ΑΠΣ Αρις 7-85 0

• Με -2 βαθμούς ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Βαλύρας  

• Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Κεραυνός, Ηρακλής Κυπαρισσίας, Δόξα Καλαμάτας, ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας, Νέος Αρις, Αστέρας Βαλύρας

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(15-16 Φεβρουαρίου)

Α.Ε. Αβίας Μάνεση

Ηρακλής Κυπ. - Κεραυνός

Δόξα - Ηρακλής Καλ.

Αμφεια - Βαλύρα

ΑΠΣ Αρις - Ασπρόχωμα

Μικρομάνη - Νέος Αρις

Ρεπό: Πανθουριακός

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(17η αγωνιστική)

Λογγά - Χανδριναϊκός 1-4

Παναθηναϊκός - Αίας 3-7

Χώρα - Ολυμπιακός Αν. 2-2

Μιλτιάδης - Κορώνη 3-1

Καλλιθέα - Πατίστα 1-0

Βέργα - Βλαχόπουλο 3-3

Πεταλίδι - Πανιώνιος 4-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 17 αγώνες)

1. Κορώνη 45-28 37

2. Χανδριναϊκός 44-19 34

3. Βλαχόπουλο 31-23 31

4. Αίας 37-24 28

5. Πεταλίδι 41-26 26

6. Παναθηναϊκός 32-34 24

-. Μιλτιάδης 17-26 24

8. Χώρα 26-27 22

9. Καλλιθέα 33-37 21

-. Πανιώνιος 27-37 21

11. Πατίστα 21-30 20

12. Βέργα 33-43 16

13. Λογγά 26-43 13

14. Ολυμπιακός Αν. 19-35 12

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου)

Παναθηναϊκός - Λογγά

Χανδριναϊκός - Χώρα

Αίας - Μιλτιάδης

Ολυμπιακός Αν. - Καλλιθέα

Κορώνη - Βέργα

Πατίστα - Πεταλίδι

Βλαχόπουλο - Πανιώνιος

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν ο Ατρόμητος Πλατύ και το Καλό Νερό και συνεχίζουν χέρι - χέρι στην κορυφή του 1ου ομίλου.

Ο Ατρόμητος όμως έχει το προβάδισμα καθώς στο ματς του πρώτου γύρου είχε κερδίσει με 5-2.

Στο 3ο όμιλο, τα Πράσινα Πουλιά ανέβηκαν και πάλι στην κορυφή μετά τη νίκη τους με 2-0 επί της Θύελλας Παραλίας, εκμεταλλευόμενοι και το ρεπό της Α.Ε. Μάνης.

Στο 2ο όμιλο δεν είχαμε παιχνίδια, καθώς υπήρχε ρεπό σύμφωνα με το αγωνιστικό πρόγραμμα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής σε 1ο, 3ο όμιλο και η επόμενη αγωνιστική και στους τρεις ομίλους έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(10η αγωνιστική)

Διόδια - Θύελλα Μερόπης 0-4

Καλό Νερό - Πλατύ 2-2

ΑΕ Γαργαλιάνων - ΠΑΟΚ 2-1

Ρεπό: Πανευαϊκός, Κοπανάκι

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 10 αγώνες)

1. Πλατύ 25-13 17

-. Καλό Νερό 25-11 17

3. Θύελλα Μ. 16-10 14

4. ΠΑΟΚ 18-12 12

5. Διόδια 17-22 10

6. Κοπανάκι 5-10 7

7. ΑΕ Γαργαλιάνων 9-18 6

8. Πανευαϊκός 5-24 -2

• Ο Πανευαϊκός έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

• Εναν αγώνα λιγότερο έχει ο Πανευαϊκός

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Πλατύ - Διόδια

Θύελλα Μ. - Πανευαϊκός

ΠΑΟΚ - Καλό Νερό - ΠΑΟΚαλ.

Ρεπό: Κοπανάκι, ΑΕ Γαργαλιάνων

 

2ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - 9η αγωνιστική

(11-12 Ιανουαρίου)

Στενωσιά - Νέδουσα

Νέστωρ Π. - Χαρακοπιό

Αβραμιού - Αμφιθέα

Αιθαία - Χατζή

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(10η αγωνιστική)

Πράσινα Π. - Θύελλα Π. 2-0

ΑΕΚ Καλ. - Αναγέννηση 1-2

Ατρόμητος Κ. - Θησέας 1-1

Δαναός - Ικαρος 2-2

Ρεπό: Μάνη

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 10 αγώνες)

1. Πράσινα Π. 13-5 20

2. Αναγέννηση 23-11 19

3. Μάνη 19-4 18

4. Ατρόμητος 17-14 15

5. Θησέας 17-12 11

-. ΑΕΚ Καλ. 16-12 10

7. Δαναός 14-19 10

8. Ικαρος 12-18 5

9. Θύελλα Π. 2-38 0

• Η ΑΕΚ Καλαμάτας έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς

• Εναν αγώνα λιγότερο έχει η Α.Ε. Μάνης

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Αναγέννηση - Πράσινα Π.

Μάνη - Θύελλα Π. - Μάνη

Δαναός - Ατρόμητος

Ικαρος - ΑΕΚ Καλ.

Ρεπό: Θησέας

Ο Πανθουριακός (1ος) και ο Ακρίτας Κορώνης (2ος) με την ολοκλήρωση του α' γύρου στη Β' τοπική, αναδείχθηκαν πρωταθλητές χειμώνα, καθώς βρίσκονται στην κορυφή των δύο ομίλων.

Το Βλαχόπουλο πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής καθώς κέρδισε μέσα στην Κορώνη, τον πρωτοπόρο Ακρίτα με 3-1 και τον πλησίασε στον έναν βαθμό.

Ο Χανδριναϊκός πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής, καθώς επιβλήθηκε στην έδρα του με 7-2 της Βέργας.

Ο Αστέρα Βαλύρας πήρε εύκολα τους τρεις βαθμούς γιατί δεν προσήλθε να αγωνιστεί ο Αρις Καλαμάτας.

Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μετά τη διεξαγωγή της 13ης αγωνιστικής, καθώς και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής: 

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(13η αγωνιστική)

Α.Ε. Αβίας - Νέος Αρις 2-1

Ασπρόχωμα - Μικρομάνη 1-0

Βαλύρα - ΑΠΣ Αρις(χ.α.) 3-0

Ηρακλής Καλ. - Αμφεια 1-3

Πανθουριακός - Δόξα 2-0

Ηρακλής Κυπ. - Μάνεση 2-2

Ρεπό: Κεραυνός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 13 αγώνες)

1. Πανθουριακός 32-6 30

2. Ασπρόχωμα 31-12 28

3. Κεραυνός 31-13 21

4. Ηρακλής Καλ. 19-17 20

5. Α.Ε. Αβίας 19-8 20

6. Μικρομάνη 17-15 18

7. Μάνεση 23-25 16

8. Βαλύρα 17-28 15

9. Νέος Αρις 17-13 14

10. Αμφεια 17-15 13

11. Ηρακλής Κυπ. 12-13 11

12. Δόξα 12-24 6

13. ΑΠΣ Αρις 5-63 0

• Με -2 βαθμούς ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Βαλύρας  

• Εχουν κάνει το ρεπό τους όλες οι ομάδες

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Ασπρόχωμα - Α.Ε. Αβίας

Νέος Αρις - Βαλύρα

Μικρομάνη - Ηρακλής Καλ.

ΑΠΣ Αρις - Πανθουριακός

Αμφεια - Κεραυνός

Δόξα - Μάνεσι

Ρεπό: Ηρακλής Κυπαρισσίας

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(13η αγωνιστική)

Λογγά - Πατίστα 3-3

Κορώνη - Βλαχόπουλο 1-3

Ολυμπιακός Αν. - Πανιώνιος 0-0

Αίας - Πεταλίδι 3-1

Χανδριναϊκός - Βέργα 7-2

Παναθηναϊκός - Καλλιθέα 3-2

Μιλτιάδης - Χώρα 1-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 13 αγώνες)

1. Κορώνη 36-24 28

2. Βλαχόπουλο 24-12 27

3. Χανδριναϊκός 30-13 25 

4. Αίας 24-18 21

-. Παναθηναϊκός 25-23 21

6. Πεταλίδι 33-21 19

7. Μιλτιάδης 10-20 17

-. Χώρα 20-18 17

9. Πατίστα 17-22 16

10. Πανιώνιος 17-25 15

11. Καλλιθέα 24-30 14

12. Βέργα 22-35 11

-. Ολυμπιακός Αν. 15-24 11

-. Λογγά 21-33 11

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Κορώνη - Λογγά

Πατίστα - Ολυμπιακός Αν.

Βλαχόπουλο - Αίας

Πανιώνιος - Χανδριναϊκός

Πεταλίδι - Παναθηναϊκός

Βέργα - Χώρα

Καλλιθέα - Μιλτιάδης

Στην πρώτη θέση του 3ου ομίλου ανέβηκε ξανά η Α.Ε. Μάνης μετά την εντός έδρας νίκη της επί του Ατρόμητου Καλαμάτας.

Η ομάδα της Μάνης εκμεταλλεύτηκε τη λευκή ισοπαλία των Πρασίνων Πουλιών στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ Καλαμάτας και βρέθηκε ξανά στην κορυφή του ομίλου.

Στον 1ο όμιλο συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα ο Ατρόμητος Πλατύ, που νίκησε στην έδρα του την Α.Ε. Γαργαλιάνων με 3-1 και το Καλό Νερό, το οποίο επίσης στην έδρα του επιβλήθηκε 5-1 των Διοδίων. Στο 2ο όμιλο η Α.Ε. Αιθαία παραμένει μόνη στην κορυφή μετά τη νίκη της επί του Νέστορα Πύλου με 2-0. Τρεις πόντους πίσω βρίσκεται η Θύελλα Χαρακοπιού, που κέρδισε στο γήπεδο της Κορώνης με 2-1 τη Στενωσιά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής σε 1ο, 3ο όμιλο και της 8ης αγωνιστικής στο 2ο όμιλο και η επόμενη αγωνιστική και στους τρεις ομίλους έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(9η αγωνιστική)

Πλατύ - ΑΕ Γαργαλιάνων 1-0

ΠΑΟΚ - Κοπανάκι 2-0

Καλό Νερό - Διόδια 5-1

Ρεπό: Θύελλα Μερόπης, Πανευαϊκός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 9 αγώνες)

1. Πλατύ 23-11 16

-. Καλό Νερό 23-9 16

3. ΠΑΟΚ 17-10 12

4. Θύελλα Μ. 12-10 11

5. Διόδια 17-18 10

6. Κοπανάκι 5-10 7

7. ΑΕ Γαργαλιάνων 7-17 3

8. Πανευαϊκός 5-24 -2

• Ο Πανευαϊκός έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

• Εχουν κάνει το ρεπό τους Πανευαϊκός, Διαγόρας Κοπανακίου, Α.Ε. Γαργαλιάνων, Καλό Νερό, Διόδια, Ατρόμητος Πλατύ, ΠΑΟΚ, Θύελλα Μερόπης

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(4-5 Ιανουαρίου)

Διόδια -Θύελλα Μερόπης

Καλό Νερό - Πλατύ

ΑΕ Γαργαλιάνων - ΠΑΟΚ

Ρεπό: Πανευαϊκός, Κοπανάκι

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(8η αγωνιστική)

Χαρακοπιό - Στενωσιά 2-1 

Αμφιθέα - Νέδουσα 2-0

Αιθαία - Νέστωρ Πύλου 2-0

Χατζή - Αβραμιού 2-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 8 αγώνες)

1. Αιθαία 25-8 21

2. Χαρακοπιό 17-8 18

3. Στενωσιά 24-9 16

4. Αμφιθέα 10-17 9

5. Νέδουσα 9-17 6

-. Χατζή 14-18 6

7. Νέστωρ Π. 9-15 2

8. Αβραμιού 5-21 1

• Με -4 βαθμούς έχουν ξεκινήσει το πρωτάθλημα Χατζή και Νέδουσα Αλαγονίας

• Με -2 βαθμούς έχουν ξεκινήσει το πρωτάθλημα Αμφιθέα και Νέστωρ Πύλου

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Στενωσιά - Νέδουσα

Νέστωρ Π. - Χαρακοπιό

Αβραμιού - Αμφιθέα

Αιθαία - Χατζή

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(9η αγωνιστική)

Μάνη - Ατρόμητος Κ. 2-1

Αναγέννηση - Δαναός 3-2

Ικαρος - Θησέας 0-4

ΑΕΚ Καλ. - Πράσινα Π. 0-0

Ρεπό: Θύελλα Παραλίας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 9 αγώνες)

1. Μάνη 19-4 18

2. Πράσινα Π. 11-5 17

3. Αναγέννηση 21-10 16

4. Ατρόμητος 16-13 14

5. Θησέας 16-11 10

-. ΑΕΚ Καλ. 15-10 10

7. Δαναός 12-17 9

8. Ικαρος 10-16 4

9. Θύελλα Π. 2-36 0

• Εχουν κάνει το ρεπό τους Α.Ε. Μάνης, Θησέας, Α.Σ. Δαναός, ΑΕΚ Καλαμάτας, Πράσινα Πουλιά, Αναγέννηση Παραλίας, Ικαρος, Ατρόμητος Καλαμάτας, Θύελλα Παραλίας

• Η ΑΕΚ Καλαμάτας έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(4-5 Ιανουαρίου)

Πράσινα Π. - Θύελλα Π.

ΑΕΚ Καλ. - Αναγέννηση

Ατρόμητος Κ. - Θησέας

Δαναός - Ικαρος

Ρεπό: Μάνη

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ