Πέμπτη, 16 Σεπτέμβριος 2021 16:05

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: “Χρυσοί” Δημητρακόπουλος και Μυστριώτης στη Χαλκίδα!

Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν στην Χαλκίδα οι Δημήτρης Δημητρακόπουλος και Βασίλης Μυστριώτης.

Οι δύο αθλητές του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας κατέκτησαν την πρώτη θέση στον “6ο γύρο Χαλκίδας” που έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο. Ο ΠΟΚ συμμετείχε στον εν λόγω αγώνα με πέντε αθλητές.
Ο Δημήτρης Δημητρακόπουλος στην κατηγορία Μάστερ Β2, πήρε την πρώτη θέση στον αγώνα αντοχής με χρόνο 2:13:22.
Ο Βασίλης Μυστριώτης κατέκτησε επίσης την πρώτη θέση στην κατηγορία Μάστερ Δ2 και συγκεκριμένα στον αγώνα αντοχής με χρόνο 2:38:55, καθώς και την δεύτερη θέση στο αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης με χρόνο 0:27:30, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και τις δύο αγωνιστικές ημέρες.
Από εκεί και πέρα, ο Νίκος Κωνσταντόπουλος στην κατηγορία Μάστερ Γ1 κατέλαβε με χρόνο 0:22:21 την τέταρτη θέση στο αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης και με χρόνο 2:22:22 την έβδομη θέση στον αγώνα αντοχής.
Στην ίδια κατηγορία με χρόνο 2:31:17 ο Φώτης Κωτσιόπουλος πήρε την δέκατη τέταρτη θέση στον αγώνα αντοχής.
Στην κατηγορία Μάστερ Γ2 ο Τρύφωνας Βίγκος με εξαιρετική εμφάνιση κατέκτησε την τέταρτη θέση, έχοντας χρόνο 2:28:11
Το Διοικητικό συμβούλιο του καλαματιανού συλλόγου συνεχάρη τους αθλητές για την επιτυχία τους και ευχαρίστησε τους χορηγούς.