Τετάρτη, 21 Νοέμβριος 2018 13:43

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Για το δύσκολο ματς στη Ρόδο ετοιμάζεται η Καλαμάτα ‘80

Το δεύτερο στην βαθμολογία Ροδίων Άθλησις θα αντιμετωπίσει το Σάββατο στις 2.30 μ.μ. η Καλαμάτα 80 στην Ρόδο, για την 4η αγωνιστική της Α2 Βόλει Ανδρών.

Η Καλαματιανή ομάδα έχει μαζέψει 6 βαθμούς (3-0 σετ τον Πανιώνιο και 3-2 τον ΑΟ Αιγιαλέων οι νίκες ενώ η ήττα ήρθε από τον ΟΦΗ με 3-0) και υπολείπεται κατά 2 από τον προσεχή της αντίπαλο ο οποίος έχει 8.

Κάτι που σημαίνει ότι σε περίπτωση καθαρής νίκης (3-0 ή 3-1) τότε η Καλαμάτα ‘80 προσπερνάει τον Ροδίων Άθλησις (με νίκη στο ται μπρέικ μειώνει στον έναν), ενώ σε αντίθετη περίπτωση η ομάδα από την Ρόδο θα ξεφύγει στην βαθμολογία (με 3 ή 5 βαθμούς).

Οι Ροδίτες έχουν 3 στις 3 νίκες (3-0 σετ τον ΑΕΠ Ολυμπίας στην πρεμιέρα και στην συνέχεια 3-0 τον ΠανερυθραΪκό και μία στο τάι μπρέικ, 3-2 τον Πανιώνιο, την περασμένη αγωνιστική).

Ο ΟΦΗ είναι στην κορυφή με 9 βαθμούς, χωρίς μάλιστα να έχει χάσει σετ και θα φιλοξενήσει τον ΑΟ Αιγιαλέων.

ΣΦΑΜ Φοίβος - Πανιώνιος και ΑΕΠ Ολυμπίας - Πανερυθραϊκός είναι τα άλλα δύο ματς που ολοκληρώνουν την 4η αγωνιστική.