Πέμπτη, 29 Οκτώβριος 2015 16:34

ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ: Εκτός έδρας αγωνίζονται Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Εκτός έδρας αγωνίζονται Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, στη Euroleague, αυτή την εβδομάδα, διεκδικώντας αμφότεροι τη 2η νίκη τους, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Σήμερα (29/10), οι «πράσινοι» δοκιμάζονται στο Παλάου Μπλαουγκράνα απέναντι στην Μπαρτσελόνα των Περπέρογλου, Βεζένκοφ, στις 22:00, με την ομάδα της Καταλονίας, να μοιράζεται τους ίδιους βαθμούς με τον Παναθηναϊκό, στον 3ο όμιλο. Την Παρασκευή (30/10), προορισμός του Ολυμπιακού είναι το Μιλάνο, όπου περιμένει η Αρμάνι του πρώην «ερυθρόλευκου» Όλιβερ Λαφαγιέτ. Το σύνολο του Γιάσμιν Ρέπεσα μετρά επίσης 1 νίκη - 1 ήττα, στις 2 πρώτες αγωνιστικές, του 2ου ομίλου.


To πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της Euroleague 2015-16 σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

EUROLEAGUE 2015-16

 

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (29-30/10/2015)

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου

Κίμκι (Ρωσία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Στρασμπούρ (Γαλλία)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ             

                     Ν-Η   Β.

Μπάγερν Μονάου       1-1   3

Κίμκι                1-1   3

Ερυθρός Αστέρας      1-1   3

Φενερμπαχτσέ         1-1   3

Στρασμπούρ           1-1   3

Ρεάλ Μαδρίτης        1-1   3

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

Πέμπτη, 29 Οκτωβρίου

Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Λιμόζ (Γαλλία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)

Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου

Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)                    21:45    

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ             

                        Ν-Η   Β.

Αναντολού Εφές          2-0   4

Ολυμπιακός              1-1   3

Αρμάνι Μιλάνο           1-1   3

Λιμόζ                   1-1   3

Λαμποράλ Κούτσα         1-1   3

Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ     0-2   2

 

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

Πέμπτη, 29 Οκτωβρίου

Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)                   22:00

Καρσίγιακα (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)            

Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου

Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ             

                        Ν-Η   Β.

Λοκομοτίβ Κουμπάν       2-0   4

Παναθηναϊκός            1-1   3

Καρσίγιακα              1-1   3

Ζαλγκίρις Κάουνας       1-1   3

Μπαρτσελόνα             1-1   3

Ζιέλονα Γκόρα           0-2   2

 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

Πέμπτη, 29 Οκτωβρίου

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Σάσαρι (Ιταλία)

Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου

Μάλαγα (Ισπανία)-Νταρουσάφακα (Τουρκία)                 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ             

                        Ν-Η   Β.

Μάλαγα                  2-0   4

ΤΣΣΚΑ Μόσχας            2-0   4

Νταρουσάφακα            1-1   3

Μπάμπεργκ               1-1   3

Μακάμπι Τελ Αβίβ        0-2   2

Σάσαρι                  0-2   2

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ