Κυριακή, 22 Νοέμβριος 2015 22:17

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Μεγάλες νίκες για Θύελλα Χαρακοπιού, Αστέρα Μικρομάνης

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Β' ΤΟΠΙΚΗ: Μεγάλες νίκες για Θύελλα Χαρακοπιού, Αστέρα Μικρομάνης

Με τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β' τοπικής.

Στον 1ο όμιλο ο Αστέρας Μικρομάνης πέτυχε μεγάλη νίκη με 4-1 απέναντι στον ΑΟ Φυτειάς και τον έριξε από την κορυφή του ομίλου, όπου ισοβαθμούν πλέον το Καλό Νερό και ο Πατίστα.
Στον 2ο όμιλο η Θύελλα Χαρακοπιού επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής με 2-0 της ΑΕ Μάνης και παραμένει μόνη στην πρώτη θέση.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους δύο ομίλους, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(7η αγωνιστική)
Πλατύ - Πανιώνιος 1-0
Καλό Νερό - Κοπανάκι 2-0
Μικρομάνη - Α.Ο. Φυτειάς 4-1
Αιθαία - Πατίστα 0-2
Άμφεια - Θύελλα Μ. 3-1
ΑΕ Γαργαλιάνων - Ηρακλής Κυπ. 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 7 αγώνες)
1. Καλό Νερό    14-6    15
-. Πατίστα    14-6    15
3. Μικρομάνη    22-7    14
4. Α.Ο. Φυτειάς    10-8    13
5. ΑΕ Γαργαλιάνων    11-9    11
-. Αμφεια    9-9    11
7. Ηρακλής Κυπ.    13-11    10
-. Πλατύ    15-15    10
9. Πανιώνιος    6-10    6
-. Θύελλα Μ.    6-11    6
11. Κοπανάκι    8-13    4
12. Αιθαία    3-26    -1
• Η Α.Ε. Αιθαίας έχει -2 βαθμούς

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Καλό Νερό - Aτρόμητος Πλατύ
Πανιώνιος - Αστέρας Μικρομάνης
Κοπανάκι - Αιθαία
Α.Ο. Φυτειάς - Άμφεια
Πατίστα - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Θύελλα Μερόπης - Ηρακλής Κυπαρισσίας

2ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(7η αγωνιστική)
Βλαχόπουλο - Καλλιθέα 1-1
Ολυμπιακός Αν. - Πράσινα Π. 2-1
Θύελλα Χαρ. - Μάνη 2-0
Παναθηναϊκός - ΑΕΚ Καλ. 0-2
Δόξα - Ατρόμητος Κ. 5-0
Στενωσιά - Ακαδημία Πάμισος 1-4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 7 αγώνες)

1. Θύελλα Χαρ.    12-5    18
2. Ολυμπιακός Αν.    14-8    16
3. Α.Ε. Μάνης    15-6    13
-. Ακαδημία Πάμισος    12-7    13
-. Πράσινα Π.    8-5    13
6. Δόξα    12-9    10
7. ΑΕΚ Καλ.    12-9    9
8. Βλαχόπουλο    13-10    8
-. Καλλιθέα    5-8    8
10. Στενωσιά    9-11    7
11. Παναθηναϊκός    4-14    3
12. Ατρόμητος Κ.    1-25    1

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ολυμπιακός Ανάληψης - Βλαχόπουλο
Καλλιθέα - Θύελλα Χαρακοπιού
Πράσινα Πουλιά - Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Μάνη - Δόξα Καλαμάτας
ΑΕΚ Καλαμάτας - Στενωσιά
Ατρόμητος Καλαμάτας - Ακαδημία Πάμισος

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ