Τετάρτη, 07 Σεπτέμβριος 2016 18:15

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Β.C.: Πρεμιέρα στην Τέντα με Κεραυνό Αιγίου, το πρόγραμμα της Γ' εθνικής μπάσκετ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Εντός έδρας ξεκινά το ταξίδι της νεοφώτιστης Καλαμάτας B.C. στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής.

Η Μεσσηνιακή ομάδα θα υποδεχτεί στις 9 Οκτωβρίου στην Τέντα τον Κεραυνό Αιγίου, ενώ η πρώτη έξοδος είναι με τον Πορφύρα. Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου γύρου στον 1ο όμιλο της Γ' εθνικής, όπως προέκυψε από τη σημερινή κλήρωση έχει ως εξής:

Γ' εθνική 1ος όμιλος

1η Αγωνιστική  (9/10/16)
Δάφνη Δαφνίου - Αρης Πετρούπολης
Καλαμάτα B.C. - Κεραυνός Αιγίου
Γλαύκος - Πορφύρας
Ακράτα - Αχαγιά 82
Ερμιόνη - Αγία Παρασκευή
Ικαρος Ν. Σμύρνης - Ικαρος-Καλλιθέας
Ενωση Ιλίου -Πεύκη
Ρεπό: ΚΑΟ Κορίνθου

2η Αγωνιστική (16/10/16)
Αρης Πετρούπολης - ΚΑΟ Κορίνθου
Κεραυνός Αιγίου - Δάφνη Δαφνίου
Πορφύρας - Καλαμάτα B.C.
Αχαγιά 82 -Γλαύκος
Αγία Παρασκευή - Ακράτα
Ικαρος-Καλλιθέας - Ερμιόνη
Πεύκη - Ικαρος Ν. Σμύρνης
Ρεπό: Ενωση Ιλίου


3η Αγωνιστική (23/10/16)
ΚΑΟ Κορίνθου - Κεραυνός Αιγίου
Δάφνη Δαφνίου -Πορφύρας
Καλαμάτα B.C. - Αχαγιά 82
Γλαύκος - Αγία Παρασκευή
Ακράτα - Ικαρος-Καλλιθέας
Ερμιόνη - Πεύκη
Ικαρος Ν. Σμύρνης - Ενωση Ιλίου
Ρεπό: Αρης Πετρούπολης

4η Αγωνιστική (30/10/16)
Πορφύρας - ΚΑΟ Κορίνθου
Αχαγιά 82 - Δάφνη Δαφνίου
Αγία Παρασκευή - Καλαμάτα B.C.
Ικαρος Καλλιθέας - Γλαύκος
Πεύκη - Ακράτα
Ενωση Ιλίου -Ερμιόνη
Κεραυνός Αιγίου - Αρης Πετρούπολης
Ρεπό: Ικαρος Ν. Σμύρνης

5η Αγωνιστική (6/11/16)
ΚΑΟ Κορίνθου - Αχαγιά 82
Δάφνη Δαφνίου - Αγία Παρασκευή
Καλαμάτα B.C. - Ικαρος-Καλλιθέας
Γλαύκος - Πεύκη
Ακράτα - Ενωση Ιλίου
Ερμιόνη - Ικαρος Ν. Σμύρνης
Αρης Πετρούπολης - Πορφύρας
Ρεπό: Κεραυνός Αιγίου

6η Αγωνιστική (13/11/16)
Αγία Παρασκευή - ΚΑΟ Κορίνθου
Ικαρος Καλλιθέας - Δάφνη Δαφνίου
Πεύκη - Καλαμάτα B.C.
Ενωση Ιλίου - Γλαύκος
Ικαρος Ν. Σμύρνης - Ακράτα
Αχαγιά 82 - Αρης Πετρούπολης
Πορφύρας - Κεραυνός Αιγίου
Ρεπό: Ερμιόνη

7η Αγωνιστική (20/11/16)
ΚΑΟ Κορίνθου - Ικαρος-Καλλιθέας
Δάφνη Δαφνίου - Πεύκη
Καλαμάτα B.C. - Ενωση Ιλίου
Γλαύκος - Ικαρος Ν. Σμύρνης
Ακράτας - Ερμιόνη
Αρης Πετρούπολης - Αγία Παρασκευή
Κεραυνός Αιγίου - Αχαγιά 82
Ρεπό: Πορφύρας


8η Αγωνιστική (27/11/16)
Πεύκης - ΚΑΟ Κορίνθου
Ενωση Ιλίου - Δάφνη Δαφνίου
Ικαρος Ν. Σμύρνης - Καλαμάτα B.C.
Ερμιόνης - Γλαύκος
Ικαρος Καλλιθέας - Αρης Πετρούπολης
Αγία Παρασκευή - Κεραυνός Αιγίου
Αχαγιά 82 - Πορφύρας
Ρεπό: Ακράτα


9η Αγωνιστική (4/12/16)
ΚΑΟ Κορίνθου - Ενωση Ιλίου
Δάφνη Δαφνίου - Ικαρος Ν. Σμύρνης
Καλαμάτα B.C. - Ερμιόνη
Γλαύκος - Ακράτα
Αρης Πετρούπολης - Πεύκη
Κεραυνός Αιγίου - Ικαρος -Καλλιθέας
Πορφύρας - Αγία Παρασκευή
Ρεπό: Αχαγιά 82

10η Αγωνιστική (11/12/16)
Ικαρος Ν. Σμύρνης - ΚΑΟ Κορίνθου
Ερμιόνη - Δάφνη Δαφνίου
Ακράτα - Καλαμάτα B.C.
Ενωση Ιλίου - Αρης Πετρούπολης
Πεύκη - Κεραυνός Αιγίου
Ικαρος Καλλιθέας - Πορφύρας
Αγία Παρασκευή - Αχαγιά 82
Ρεπό: ΑΟ Γλαύκος


11η Αγωνιστική (18/12/16)
ΚΑΟ Κορίνθου - Ερμιόνη
Δάφνη Δαφνίου - Ακράτα
Καλαμάτα B.C. - Γλαύκος
Αρης Πετρούπολης - Ικαρος Ν. Σμύρνης
Κεραυνός Αιγίου -  Ενωση Ιλίου
Πορφύρας - Πεύκη
Αχαγιά 82 - Ικαρος Καλλιθέας
Ρεπό: Αγία Παρασκευή


12η Αγωνιστική (8/1/17)
Ακράτα - ΚΑΟ Κορίνθου
Γλαύκος - Δάφνη Δαφνίου
Ερμιόνη - Αρης Πετρούπολης
Ικαρος Ν. Σμύρνης - Κεραυνός Αιγίου
Ενωση Ιλίου - Πορφύρας
Πεύκη - Αχαγιά 82
Ικαρος Καλλιθέας - Αγία Παρασκευή
Ρεπό: Καλαμάτα B.C.


13η Αγωνιστική (15/1/17)
ΚΑΟ Κορίνθου - Γλαύκος
Δάφνη Δαφνίου - Καλαμάτα B.C.
Αρης Πετρούπολης - Ακράτα
Κεραυνός Αιγίου - Ερμιόνη
Πορφύρας - Ικαρος Ν. Σμύρνης
Αχαγιά 82 - Ενωση Ιλίου
Αγία Παρασκευή - ΑΟ Πεύκης
Ρεπό: Ικαρος Καλλιθέας


14η Αγωνιστική (22/1/17)
Καλαμάτα B.C. - ΚΑΟ Κορίνθου
Γλαύκος - Αρης Πετρούπολης
Ακράτα - Κεραυνός Αιγίου
Ερμιόνη - Πορφύρας
Ικαρος Ν. Σμύρνης - Αχαγιά 82
Ενωση Ιλίου - Αγία Παρασκευή
Πεύκη - Ικαρος Καλλιθέας
Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου


15η Αγωνιστική  (29/1/17)
ΚΑΟ Κορίνθου - Δάφνη Δαφνίου
Αρης Πετρούπολης - Καλαμάτα B.C.
Κεραυνός Αιγίου - Γλαύκος
Πορφύρας - Ακράτα
Αχαγιά 82 - Ερμιόνη
Αγία Παρασκευή - Ικαρος Ν. Σμύρνης
Ικαρος Καλλιθέας - Ενωση Ιλίου
Ρεπό: ΑΟ Πεύκης

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ