Κυριακή, 30 Οκτώβριος 2016 22:40

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Μόνη στην κορυφή του Α' ομίλου η Άμφεια

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Β' ΤΟΠΙΚΗ: Μόνη στην κορυφή του Α' ομίλου η Άμφεια

 

Μόνος στην κορυφή του Α' όμιλου της Β' τοπικής βρίσκεται ο Παπαφλέσσας Αμφειας μετά την εντός έδρας νίκη του με 2-1 επί του Καλού Νερού σε παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής.

Στο Β' όμιλο, μετά τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής, τρεις ομάδες, η Στενωσιά, η Μεθώνη και η Θύελλα Χαρακοπιού, μοιράζονται την πρώτη θέση.

Αναλυτικά τα αποτέλεσμα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική και στους δύο ομίλους έχει ως εξής:

 

1ος όμιλος

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(4η αγωνιστική)

Κοπανάκι - Πλατύ 0-0

Ηρακλής Κυπ.  - Δόξα 2-0

ΑΕΚ Καλ. - Θύελλα Μ. 2-2

ΑΕ Γαργαλιάνων - ΑΕ Μάνης 2-2

Αμφεια - Καλό Νερό 2-1

Κεραυνός - Πανευαϊκός 1-1

Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

1. Άμφεια 7-5 8

2. ΑΕ Μάνης 9-4 7

-. Ηρακλής Κυπ. 5-3 7

4. Κεραυνός 5-2 6

-. Καλό Νερό 4-4 6

6. Κοπανάκι 1-0 5

-. ΑΕ Γαργαλιάνων 5-5 5

8. ΑΕΚ Καλ. 5-5 4

-. Πλατύ 3-4 4

-. Βαλύρα 3-5 4

11. Πανευαϊκός 2-6 2

12. Δόξα 4-6 1

13. Θύελλα Μ. 2-6 1

• Η Δόξα έχει -2 βαθμούς

• Έχουν κάνει το ρεπό τους ΑΕΚ Καλαμάτας, Διαγόρας Κοπανακίου, Θύελλα Μερόπης, Αστέρας Βαλύρας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(5-6 Νοεμβρίου)

Πλατύ - Δόξα

Θύελλα Μ. - Κοπανάκι

ΑΕ Μάνης - Ηρακλής Κυπ.

Βαλύρα - ΑΕΚ Καλ.

Καλό Νερό - ΑΕ Γαργαλιάνων

Κεραυνός - Αμφειας

Ρεπό: Πανευαϊκός

 

2ος όμιλος

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(3η αγωνιστική)

ΑΣ Φυτειάς  - Λογγά 2-2

Πατίστα - Στενωσιά 0-2

Ακ. Παμίσου - Θύελλα Χ. 0-2

Μεθώνη - Καλλιθέα 2-0

Πανιώνιος - Πράσινα Π. (31/10)

Βλαχόπουλο - ΑΟ Φυτειάς 0-2

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

1. Στενωσιά 5-2 7

-. Μεθώνη 3-0 7

-. Θύελλα Χ. 7-4 7

4. ΑΟ Φυτειάς 4-1 4

-. Λογγά 4-3 4

-. Πανιώνιος 2-1 4

7. Πράσινα Π. 6-2 3

-. ΑΣ Φυτειάς 7-7 3

-. Καλλιθέα 3-5 3

-. Βλαχόπουλο 3-5 3

10. Πατίστα 1-6 0

-. Ακ. Πάμισος 1-10 0

• Ο Α.Ο. Φυτειάς έχει -2 βαθμούς

• Εκκρεμεί ο αγώνας Πανιώνιος - Πράσινα Πουλιά

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(5-6 Νοεμβρίου)

Πατίστα - ΑΣ Φυτειάς 

Λογγά - Ακ. Παμίσου

Στενωσιά - Μεθώνη

Θύελλα Χ. - Πανιώνιος

Καλλιθέα - Βλαχόπουλο

 

ΑΟ Φυτειάς - Πράσινα Π.