Δευτέρα, 02 Οκτώβριος 2017 14:20

Θέλει πολλή δουλειά η Καλαμάτα ‘80, φιλική ήττα 39-65 από τον Εσπερο Πατρών

Την φιλική ήττα με 39-65 από τον Εσπερο Πατρών γνώρισε χθες το απόγευμα στην Τέντα η Καλαμάτα ‘80.

Η μεσσηνιακή ομάδα πήρε πολύ χαμηλό βαθμό σ’ ένα απαιτητικό τεστ και έδειξε ότι θέλει ακόμα πολλή δουλειά για να είναι έτοιμη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής μπάσκετ.

Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι θα είναι από τις ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν στον όμιλο της Καλαμάτας ‘80, που είχε κακή απόδοση στο τρίτο δεκάλεπτο. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 16-30 για να ανοίξει η διαφορά στο δεύτερο μέρος και το τελικό 39-65. Ο Αλέξης Κορογώνας δεν είχε χθες στη διάθεσή του τους Κοντόπουλο, Χατζή, ενώ δεν έπαιξε ο Αρώνης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80: Παπαγεωργίου 3 , Πέτρου, Σκοπέτος 6, Πραμαγκιούλης 8, Μέντης 7, Αναγνωστόπουλος, Πατικόπουλος, Φραγκέας, Αρβανίτης 8, Βούλγαρης 3, Κατσαρέας 4.