Δευτέρα, 11 Δεκέμβριος 2017 15:54

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Μεγάλη νίκη με ανατροπή η Καλαμάτα ‘80, 3-2 σετ τον ΣΔΠ Χανίων

Κοντά σε μια ακόμη ήττα βρέθηκε χθες το μεσημέρι στο Κλειστό της Παραλίας η Καλαμάτα ‘80, ωστόσο πραγματοποιώντας μια μεγάλη ανατροπή επικράτησε με 3-2 σετ του ΣΦΠ Χανίων.

Η Μεσσηνιακή ομάδα ξεκίνησε άσχημα το παιχνίδια με αποτέλεσμα να χάσει το πρώτο σετ με 25-19. Στο δεύτερο σετ έγινε πραγματική μάχη με τους φιλοξενούμενους όμως να επικρατούν τελικά με 26-24 και να φτάνουν στο 0-2. Κάπου εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση της Καλαμάτας ‘80. Στο τρίτο σετ η Μεσσηνιακή ομάδα παρουσιάστηκε βελτιωμένη και αποφασισμένη να γυρίσει το παιχνίδι. Πήρε το τρίτο σετ με 25-18 ενώ παρουσιάστηκε εξ ίσου καλή και στο τέταρτο σετ το οποίο κέρδισε με 25-19 έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον νεαρό Σπύρο Χανδρινό.

Στο 5ο σετ η Καλαμάτα ‘80 επικράτησε με 15-10 και πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί πως ήταν το τέταρτο φετινό ματς της Μεσσηνιακής ομάδας που κρίθηκε στο τάι μπρέικ.

Διαιτητές ήταν ο Τσουμελέας και Χριστουδουλόπουλος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80: Μανιατέας, Εξαρχέας, Μπεσής, Σπ. Χανδρινός, Μπουσούνης, Σαμουήλ, Μάνα, Αγγελής, Μαδούρας, Μητρόπουλος, Ντάκουρης, Αρ. Χανδρινός.

ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ: Σαλωνίτης, Δρανδάκης, Αυλωνίτης, Αλεξάκης, Γρηγοράκης, Χαραλαμπίδης, Κουτρουμπάκης, Μποτζολάκης.