Δευτέρα, 22 Ιανουάριος 2018 15:02

KΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 42-65: Εχασε από την πρωτοπόρο

Μόνο για ένα ημίχρονο (24-32) φάνηκε ανταγωνιστική η Καλαμάτα ‘80 στο χθεσινό εντός έδρας ματς με την Ενωση Ιλίου για την τελευταία αγωνιστική του α’ γύρου.

Η πρωτοπόρος στον 1ο όμιλο της Γ’ εθνικής μπάσκετ πάτησε γκάζι στο δεύτερο μέρος και νίκησε με 65-42, μιας και υπήρχε διαφορά δυναμικότητας.

Διακοπή 8 λεπτών μιας και έμπαζε νερά η Τέντα!

Στα αξιοσημείωτα ότι το ματς διακόπηκε 26 δευτερόλεπτα πριν τελειώσει το πρώτο δεκάλεπτο, με το σκορ στο 11’ 21’, γιατί έμπαινε νερό από την οροφή της Τέντας.

Μετά από 8 λεπτά ο αγώνας συνεχίστηκε υπό την ανοχή των διαιτητών, που επέτρεπαν να σκουπίζεται συνεχώς το παρκέ, όσο το ματς παιζόταν στο άλλο μισό του γηπέδου!

Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που μπαίνουν νερά στην Τέντα και ούτε η τελευταία, μιας και υπάρχει τρύπα και το πρόβλημα θα λυθεί μόνο όταν αλλαχθεί το πανί.

Διαιτητές Κοτσίρης, Λάμπος: Τα δεκάλεπτα: 11-23, 24-32, 31-47, 42-65

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 (Κορογώνας): Πέτρου 3, Σκοπέτος 4, Φραγκέας, Παπαγεωργίου, Μπάζιος 14, Κοντόπουλος 3 (1), Βούλγαρης 11, Μέντης 2, Πατικόπουλος, Κατσαρέας 5.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 11 (1), Ι. Μπέλλας 6 (1), Σκαλωμένος 6, Φουντάς 2, Θ. Πανουσόπουλος 2, Μπολάτογλου 4, Μαγιντόνμπε 9 (1), Ο. Μπελλάς 3 (1), Κ. Πανουσόπουλος, Μανταλβάνος 9, Βαρσαμούλης 10, Χαραλάμπους 3 (1).