Πέμπτη, 25 Ιανουάριος 2018 16:22

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο Ακάδημος πέρασε με νίκη και από την Κυπαρισσία

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο Ακάδημος πέρασε με νίκη και από την Κυπαρισσία

 

Ούτε ο Δίωνας Κυπαρισσίας δεν μπόρεσε να σταματήσει την αήττητη πορεία του Ακάδημου στον 1ο όμιλο της Β’ τοπικής όπου συμμετέχουν οι ομάδες της Μεσσηνίας.

Η ομάδα της Καλαμάτας νίκησε με 65-55 στην Κυπαρισσία και παραμένει πρώτη και αήττητη στον όμιλο.

Στο 2ο όμιλο όπου συμμετέχουν οι ομάδες της Λακωνίας και της Αρκαδίας, Φιλαθλητικός και Κάστρο Μονεμβασιάς συνέχισαν με νίκες

Η ταυτότητα των 4 αγώνων του 1ου ομίλου όπου συμμετέχουν οι Μεσσηνιακές ομάδες έχει ως εξής:

ΔΙΩΝΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΟΣ 55-65

Δεκάλεπτα 14-15, 9-14, 14-18, 18-18.

Διαιτητές Αναστόπουλος, Θωμόπουλος.

ΔΙΩΝΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ (Θεοδωρόπουλος): Κλεφτάκης 7, Θ. Κλεφτάκης 21, Μπουσιούτας 6, Τζώρτας 3(1), Παντέλης 5, Μηλούσι 4, Μαρούκης 7, Σταθόπουλος 2, Γιαννόπουλος, Καζάκος, Κατσαργύρης, Παρασκευόπουλος.

ΑΚΑΔΗΜΟΣ (Ροζακέας): Κυριακίδης 6, Ζυμπάς, Αντωνόπουλος, Μπόμπολης 7(2), Καραγγελής 3, Διαμαντόπουλος 19(1), Σπαντιδεας 11(2), Βούλγαρης, Μασουρίδης, Κριμιλής 19.

 

ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ - ΝΟ ΠΥΛΟΥ 58-36

Δεκάλεπτα 18-12, 14-11, 14-7, 12-6.

Διαιτητές Νάστος, Ξηρόκωστας.

ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ: Π. Γερμανός 4(1), Πετρόπουλος, Τσαγκαρης 3(1), Μπουγάτσος 5(1), Χ. Πετρόπουλος 3(1), Τσαγκάνης 22, Α. Γερμανος 14(4), Αλεξίου 2, Ζόμπολος, Κουτουλογένης, Καμπύλης 4, Ανδρωνής 1.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ (Οικονομίδης): Φουρτούνης,Τσαούσι, Ζευγίτης 2, Παρασκευούδης 2, Ι. Διακουμής, Καραλής, Γ. Διακουμής 10, Μπαλαφούτης 5, Αντωνόπουλος 2, Κοντόπουλος 2, Καλογερόπουλος 13(3).

 

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 57-51

Δεκάλεπτα 9-11, 10-11, 21-11, 17-18.

Διαιτητές Αναστόπουλος, Χριστόπουλος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Πρίφτης): Ψώνης 4, Μανεσιώτης 6, Πανταζής 19(4), Μανιατάκος 5, Ράλλης 12(1), Νικολόπουλος, Τζανετέας 4, Κορκολιάκος 2, Πουλουπάτης 2, Κωτσονάρος 3(1), Πατλάκας 4.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Γριβοκωστόπουλος): Συλλάς 2, Δημητρακόπουλος 18, Γιαννόπουλος, Τσίγκανος, Ανδρωνης 23(4), Μητρόπουλος, Σταθόπουλος, Ηλιόπουλος, Φαρμάκης, Θ. Γιαννόπουλος, Σ. Σταθόπουλος 8.

 

ΔΑΙΚΛΗΣ - ΠΑΟΚ 47-56

Δεκάλεπτα 12-9, 16-15, 10-13, 9-19.

Διαιτητές Μητσέας, Θωμόπουλος.

ΔΑΙΚΛΗΣ (Σαραντόπουλος): Γεωργακας, Κοτροκόης 2, Ξυπόλητος 4, Πλάγος 10, Καραμπάγιας 12(2), Λαγός, Γεωργακόπουλος, Π. Καλογερόπουλος 2, Φωτάκης 13, Κοτσιλιέρης 4.

ΠΑΟΚ (Αλειφέρης): Παυλόπουλος 8(1), Μαγκαφάς 3(1), Κούσουλας 6, Μποσίνης 3(1), Μαλαμας 4(1), Ρεσβάνης 3(1), Δρίβας 21(5), Λαζαρακόπουλος 2, Ζεμπίλας 2, Σεντεμέντες 4, Τσιλίκας.

 

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Δαϊκλής – ΠΑΟΚ 47-56

Αναγέννηση – Εράνη 57-51

ΓΣ Γαργαλιάνων – ΝΟ Πύλου 58-36

Δίων Κυπαρισσίας – Ακάδημος 55-65

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 7 αγώνες)

1. Ακάδημος 14

2. ΓΣ Γαργαλιάνων 12

-. Δίων Κυπαρισσίας 11

-. Δαϊκλής 11

5. ΝΟ Πύλου 10

6. Εράνη 9

7. Αναγέννηση 9

8. ΠΑΟΚ Καλ. 8

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 27/1

Δαϊκλής – Αναγέννηση

Τέντα, 4 μ.μ.

ΠΑΟΚ – Ακάδημος

Τέντα, 6 μ.μ.

Κυριακή 28/1

ΓΣ Γαργαλιάνων – Εράνη

ΚΔΓ Γαργαλιάνων, 8 μ.μ.

Δίων Κυπαρισσίας – ΝΟ Πύλου

ΚΔΓ Κυπαρισσίας, 5 μ.μ.

 

2ος όμιλος

Φιλαθλητικός – ΑΣ Πάνας Κανδύλας 71-50

Αρης Σκάλας – Γύθειο 63-83

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Κάστρο Μονεμβασιάς 47-65

Λύκοι Σπάρτης – ΑΟ Κροκεών 64-67

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 7 αγώνες)

1. Φιλαθλητικός 15

-. Κάστρο Μονεμβασιάς 15

3. Γύθειο 14

-. ΑΠΟΕΛ Μολάων 13

5. Πάνας Κανδήλας 11

6. Αρης Σκάλας 10

7. Λύκοι Σπάρτης 9

8. ΑΟ Κροκεών 9

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 27/1

ΑΟ Κροκεών – Αρης Σκάλας

ΚΔΓ Βλαχιώτη, 6 μ.μ.

Κυριακή 28/1

Πάνας Κανδήλας – Λύκοι Σπάρτης

ΑΚΔ Τρίπολης, 6 μ.μ.

Κάστρο Μονεμβασιάς – Φιλαθλητικός

ΚΔΓ Μολάων, 6 μ.μ.

ΑΠΟΕΛ – Γύθειο

ΚΔΓ Μολάων, 4 μ.μ.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ