Κυριακή, 18 Φεβρουάριος 2018 16:33

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Η κλήρωση της Γ’ κατηγορίας μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ πραγματοποιήθηκε την Δυτυέρα το πρωί.

Στο πρωτάθλημα συμμετέχουν 14 ομάδες, 10 από την Μεσσηνία και 4 από την Λακωνία οι οποίες χωρίστηκαν σε δύο ομίλους των 7 ομάδων.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει το Σάββατο 17 Μαρτίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρωταθλήματος έχει ως εξής:

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Θύελλα Παραλίας - ΑΟ Μεσσήνης 2017

Εθνικός Μελιγαλά - Πήγασος

Ομόνοια - Κορώνη

Ρεπό ο ΑΣ Τριφυλίας

 

2η αγωνιστική

ΑΟ Μεσσήνης 2017 - ΑΣ Τριφυλίας

Πήγασος - Θύελλα Παραλίας

Κορώνη - Εθνικός Μελιγαλα

Ρεπό η Ομόνοια

 

3η αγωνιστική

Θύελλα Παραλίας - Κορώνη

ΑΣ Τριφυλίας - Πήγασος

Εθνικός Μελιγαλά - Ομόνοια

Ρεπό ο ΑΟ Μεσσήνης 2017

 

4η αγωνιστική

Ομόνοια - Θύελλα Παραλίας

Πήγασος - ΑΟ Μεσσήνης 2017

Κορώνη - ΑΣ Τριφυλίας

Ρεπό ο Εθνικός Μελιγαλά

 

5η αγωνιστική

Θύελλα Παραλίας - Εθνικός Μελιγαλά

ΑΣ Τριφυλίας - Ομόνοια

ΑΟ Μεσσήνης 2017 - Κορώνη

Ρεπό ο Πήγασος

 

6η αγωνιστική

Ομόνοια - ΑΟ Μεσσήνης 2017

Εθνικός Μελιγαλά - ΑΣ Τριφυλίας

Κορώνη - Πήγασος

Ρεπό η Θύελλα Παραλίας

 

7η αγωνιστική

ΑΣ Τριφυλίας - Θύελλα Παραλίας

ΑΟ Μεσσήνης 2017 - Εθνικός Μελιγαλά

Πήγασος - Ομόνοια

Ρεπό η Κορώνη

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ολυμπιάδα Δαφνίου - Πάμισος

Αστέρας Βλαχιώτη - Βατικιώτης

Πρωτέας - Αμιλλα Αγίου Ιωάννη

Ρεπό η ΑΕΚ Καλαμάτας

 

2η αγωνιστική

Πάμισος - ΑΕΚ Καλαμάτας

Βατικιώτης - Ολυμπιάδα Δαφνίου

Αμιλλα Αγίου Ιωάννη - Αστέρας Βλαχιώτη

Ρεπό ο Πρωτέας

 

3η αγωνιστική

ΑΕΚ Καλαμάτας - Βατικιώτης

Ολυμπιάδα Δαφνίου - Αμιλλα Αγίου Ιωάννη

Αστέρας Βλαχιώτη - Πρωτέας

Ρεπό ο Πάμισος

 

4η αγωνιστική

Αμιλλα Αγίου Ιωάννη - ΑΕΚ Καλαμάτας

Πρωτέας - Ολυμπιάδα Δαφνίου

Βατικιώτης - Πάμισος

Ρεπό ο Αστέρας Βλαχιώτη

 

5η αγωνιστική

ΑΕΚ Καλαμάτας - Πρωτέας

Ολυμπιάδα Δαφνίου - Αστέρας Βλαχιώτη

Πάμισος - Αμιλλα Αγίου Ιωάννη

Ρεπό ο Βατικιώτης

 

6η αγωνιστική

Αστέρας Βλαχιώτη - ΑΕΚ Καλαμάτας

Πρωτέας - Πάμισος

Αμιλλα Αγίου Ιωάννη - Βατικιώτης

Ρεπό η Ολυμπιάδα Δαφνίου

 

7η αγωνιστική

ΑΕΚ Καλαμάτας - Ολυμπιάδα Δαφνίου

Πάμισος - Αστέρας Βλαχιώτη

Βατικιώτης - Πρωτέας

Ρεπό η Αμιλλα Αγίου Ιωάννη

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ