Σάββατο, 13 Οκτώβριος 2018 14:31

ΜΠΑΣΚΕΤ: Συνεχίζονται τα πρωταθλήματα παίδων, εφήβων και νεανίδων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Συνεχίζονται το τριήμερο τα πρωταθλήματα παίδων, εφήβων και νεανίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων μπάσκετ των αναπτυξιακών πρωταθλημάτων έχει ως εξής:

 

ΠΑΙΔΕΣ

1ος όμιλος

 

8η αγωνιστική

Δευτέρα 15/10

Καλαμάτα – ΓΣ Μεσσήνης

Τέντα, 5 μ.μ.

Μπακετέα, Ξηρόκωστας

 

10η αγωνιστική

Σάββατο 13/10

Ευκλής – Καλαμάτα

Τέντα, 8 μ.μ.

Δούβρης, Θωμόπουλος

 

11η αγωνιστική

Κυριακή 14/10

ΓΣ Μεσσήνης – ΑΠΣ Πρωτέας

ΚΔΓ Μεσσήνης, 5 μ.μ.

Κυριακόπουλος, Θωμόπουλος

Καλαμάτα – Πήγασος

Τέντα, 8 μ.μ.

Μπακετέας, Μητσέας

Δευτέρα 15/10

Ακάδημος – Καλαμάτα ‘80

Τέντα, 6.30 μ.μ.

Κυριακόπουλος, Μπακετέας

Ευκλής – Ατλας

Τέντα, 8.30 μ.μ.

Κυριακόπουλος, Νικητόπουλος

2ος όμιλος

8η αγωνιστική

Σάββατο

Πελασγός – ΓΣ Γαργαλιάνων

ΚΔΓ Μεγαλόπολης, 5 μ.μ.

Ντάσης, Μητσέας

9η αγωνιστική

Κυριακή 14/10

Πολύβιος – Πελασγός

ΚΔΓ Μεγαλόπολης, 7.30 μ.μ.

Νάστος, Παναγάκης

 

ΕΦΗΒΟΙ

1ος όμιλος

8η αγωνιστική

Σάββατο 13/10

Πήγασος – Ακάδημος

Τέντα, 6 μ.μ.

Δούβρης, Πουλουπάτης

 

2ος όμιλος

8η αγωνιστική

Σάββατο 13/10

ΝΟ Πύλου – ΑΣ Τριφυλίας,

ΚΔΓ Πύλου, 6 μ.μ.

Ξηρόκωστας, Μπακετέας

Πελασγός – ΓΣ Γαργαλιάνων

ΚΔΓ Μεγαλόπολης, 7 μ.μ.

Ντάσης, Μητσέας

Δίων Κυπαρισσίας – ΣΔΥ Τρίπολης

ΚΔΓ Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Ξηρόκωστας, Μπακετέας

 

9η αγωνιστική

Κυριακή 14/10

ΝΟ Πύλου – Πελασγός

ΚΔΓ Πύλου, 3 μ.μ.

Αναστόπουλος, Πουλουπάτης

ΣΔΥ Τρίπολης – ΓΣ Γαργαλιάνων

ΑΚΔ Τρίπολης, 3 μ.μ.

Νάστος, Παναγάκης

Δίων Κυπαρισσίας – ΑΣ Τριφυλίας

ΚΔΓ Κυπαρισσίας, 6 μ.μ.

Αναστόπουλος, Πουλουπάτης

 

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

 

7η αγωνιστική

Κυριακή 14/10

Λακωνικός Κρόνος – Καλαμάτα ‘80

ΚΔΓ Σπάρτης, 4 μ.μ.

Καρδαράς, Τσούβαλης

 

9η αγωνιστική

Σάββατο 13/10

Πελασγός - Λακωνικός Κρόνος

ΚΔΓ Μεγαλόπολης, 3 μ.μ.

Ντάσης

Αμιλλα – Βατικιώτης

ΑΚΔ Τρίπολης, 5 μ.μ.

Ρίζος, Καρδαράς

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ