Σάββατο, 02 Μάρτιος 2019 15:17

A1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Εντός οι Δρομείς, ρεπό ο Ακάδημος

Γράφτηκε από τον

 

Την ευκαιρία να ξεφύγει ακόμη περισσότερο στην βαθμολογία θα έχει σήμερα ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Τρίπολης.

Η ομάδα της Αρκαδίας θα υποδεχθεί τον Πελασγό με στόχο μια ακόμη νίκη, την ώρα που ο δεύτερος Ακάδημος Καλαμάτας θα κάνει το προγραμματισμένο του ρεπό. Ο Πολύβιος θα παίξει εκτός με τον Αρκαδικό και θέλει το διπλό για να ανέβει στην 2η θέση.

Ενδιαφέρον παιχνίδι θα διεξαχθεί στους Γαργαλιάνους όπου ο τοπικός ΓΣ θα υποδεχθεί τον ΓΣ Μεσσήνης. Οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη για να απομακρυνθούν και άλλο από την ζώνη του υποβιβασμού ενώ η ομάδα της Μεσσηνίας συνεχίζει την προσπάθεια της για είσοδο στην τετράδα.

Στην Τέντα η Καλαμάτα ‘80 θα δώσει κρίσιμο ματς με το Κάστρο Μονεμβασιάς με τους Καλαματιανούς να θέλουν τη νίκη για να κάνουν βήμα παραμονής.

Τέλος, δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια θα δώσουν Ατλας και Ευκλής που θα φιλοξενηθούν από Σπαρτιατικό και Λακωνικό Κρόνο αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

Σάββατο

Καλαμάτα '80 - Κάστρο Μονεμβασιάς

Τέντα, 4 μ.μ.

Κυριακόπουλος, Μπακετέα

ΣΔΥ Τρίπολης - Πελασγός

ΑΚΔ Τρίπολης, 5 μ.μ.

Δούβρης, Ντάσης

Λακωνικός Κρόνος - Ευκλής

ΚΔΓ Σπάρτης, 6 μ.μ.

 

Κυριακή

Γ.Σ. Γαργαλιάνων - Γ.Σ. Μεσσήνης

ΚΔΓ Γαργαλιάνων, 6 μ.μ.

Κυριακόπουλος, Ξηρόκωστας

Αρκαδικός - Πολύβιος

ΑΚΔ Τρίπολης, 5 μ.μ.

Ντάσης, Μητσέας

Σπαρτιατικός – Ατλας

ΚΔΓ Σπάρτης, 12 μ.

Ρίζος, Δούβρης

Ρεπό: Aκάδημος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΣΔΥ Τρίπολης 33

2. Ακάδημος 31

3. Πολύβιος 30

4. ΓΣ Μεσσήνης 26

5. Λακωνικός Κρόνος 25

6. Σπαρτιατικός 24

7. Κάστρο Μονεμβασιάς 23

-. Πελασγός 23

9. ΓΣ Γαργαλιάνων 21

-. Καλαμάτα ‘80 21

11. Αρκαδικός 20

12. Ατλας 19

-. Ευκλής 19

- Πελασγός, Σπαρτιατικός, Κάστρο Μονεμβασιάς, Λακωνικός Κρόνος και ΑΕ Γαργαλιάνων έχουν κάνει το ρεπό τους.

- Ενα ματς λιγότερο έχουν Ατλας, Γ.Σ. Γαργαλιάνων, Ευκλής, Σπαρτιατικός.

Ορίστηκαν τα δύο εξ’ αναβολής

Την Τετάρτη και την Πέμπτη θα διεξαχθούν τα δύο εξ αναβολής παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Τετάρτη 6/3

Ατλας – ΓΣ Γαργαλιάνων

Τέντα, 8 μ.μ.

Νάστος, Τσιμπούρης

Πέμπτη 7/3

Ευκλής – Σπαρτιατικός

Τέντα, 8 μ.μ.

Ρίζος, Μπακετέας

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ