Παρασκευή, 19 Ιούλιος 2019 16:25

EuroLeague 2019/20: Το πρόγραμμα Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού στη EuroLeague, αλλά και πότε θα γίνουν τα δύο μεγάλα ντέρμπι σε ΟΑΚΑ και ΣΕΦ.

Η κανονική περίοδος της σεζόν 2019/20 θα αρχίσει στις 3 Οκτωβρίου 2019 και η EuroLeague ανακοίνωσε σήμερα το πρόγραμμα, με τον Ολυμπιακό να αντιμετωπίζει στην πρεμιέρα την Βιλερμπάν στην Γαλλία (3/10, 21:45) και τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται τον Ερυθρό Αστέρα του Μίλαν Τόμιτς στο ΟΑΚΑ (4/10, 21:30).

Στις 6 Δεκεμβρίου 2019 θα γίνει το πρώτο ντέρμπι "αιωνίων" μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ (12η αγωνιστική), με τις δύο ομάδες να αναμετρώνται εκ νέου στο ΣΕΦ στις 3 Μαρτίου 2020 για την 27η αγωνιστική της κανονικής περιόδου.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των δύο ελληνικών ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

1η αγωνιστική (3/10): Βιλερμπάν - Ολυμπιακός

2η αγωνιστική (11/10): Ολυμπιακός - Βαλένθια

3η αγωνιστική (18/10): Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

4η αγωνιστική (25/10): Μπασκόνια - Ολυμπιακός

5η αγωνιστική (30/10): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός

6η αγωνιστική (1/11): Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ

7η αγωνιστική (7/11): Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές

8η αγωνιστική (15/11): Ολυμπιακός Ζάλγκιρις Κάουνας

9η αγωνιστική (19/11): Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός

10η αγωνιστική (21/11): Αλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός

11η αγωνιστική (29/11): Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (12/12): Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός

14η αγωνιστική (18/12): Ολυμπιακός - Χίμκι

15η αγωνιστική (20/12): Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός

16η αγωνιστική (22/12): Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός

17η αγωνιστική (2/1): Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε

18η αγωνιστική (10/1): Βαλένθια - Ολυμπιακός

19η αγωνιστική (14/1): Ολυμπιακός - Αλμπα Βερολίνου

20η αγωνιστική (17/1): Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου

21η αγωνιστική (23/1): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός

22η αγωνιστική (30/1): Ολυμπιακός - Μπασκόνια

23η αγωνιστική (4/2): Ζάλγκιρις Κάουνας - Ολυμπιακός

24η αγωνιστική (6/2): Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

25η αγωνιστική (20/2): Ολυμπιακός - Βιλερμπάν

26η αγωνιστική (27/2): Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (6/3): Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός

29η αγωνιστική (12/3): Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός

30η αγωνιστική (20/3): Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης

31η αγωνιστική (24/3): Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας

32η αγωνιστική (27/3): Χίμκι - Ολυμπιακός

33η αγωνιστική (2/4): Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός

34η αγωνιστική (9/4): Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

1η αγωνιστική (4/10): Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας

2η αγωνιστική (10/10): Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική (17/10): Παναθηναϊκός - Αρμάνια Μιλάνο

4η αγωνιστική (24/10): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Παναθηναϊκός

5η αγωνιστική (29/10): Χίμκι - Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική (31/10): Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές

7η αγωνιστική (8/11): Παναθηναϊκός - Βαλένθια

8η αγωνιστική (14/11): Παναθηναϊκός - Άλμπα Βερολίνου

9η αγωνιστική (19/11): Ζάλγκιρις Κάουνας - Παναθηναϊκός

10η αγωνιστική (22/11): Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (28/11): Παναθηναϊκός - Μπασκόνια

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (13/12): Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός

14η αγωνιστική (17/12): Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε

15η αγωνιστική (19/12): Μακάμπι Τελ Αβίβ - Παναθηναϊκός

16η αγωνιστική (26/12): Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης

17η αγωνιστική (2/1): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός

18η αγωνιστική (9/1): Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός

19η αγωνιστική (15/1): Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου

20η αγωνιστική (17/1): Παναθηναϊκός - Ζάλγκιρις

21η αγωνιστική (24/1): Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν

22η αγωνιστική (31/1): Βαλένθια - Παναθηναϊκός

23η αγωνιστική (5/2): Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός

24η αγωνιστική (7/2): Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

25η αγωνιστική (21/2): Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα

26η αγωνιστική (28/2): Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (5/3): Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

29η αγωνιστική (13/3): Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός

30η αγωνιστική (19/3): Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός

31η αγωνιστική (25/3): Παναθηναϊκός - Χίμκι

32η αγωνιστική (27/3): Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός

33η αγωνιστική (3/4): Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ

34η αγωνιστική (10/4): Μπασκόνια - Παναθηναϊκός

Πηγή: sport24.gr

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ