Κυριακή, 11 Αύγουστος 2019 14:47

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Οι μέρες και οι ώρες των πρώτων αγωνιστικών στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Με τους αγώνες των αναπτυξιακών πρωταθλημάτων μπάσκετ θα ανοίξει η “αυλαία” της σεζόν 2019-20.

Η ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ανακοίνωσε τις μέρες, τις ώρες και τα γήπεδα των αγώνων. Το πρώτο τζάμπολ για τα πρωταθλήματα παίδων, εφήβων και νεανίδων, θα γίνει την τελευταία μέρα του Αυγούστου, ενώ το πρωτάθλημα των κορασίδων θα ξεκινήσει στις 16 Νοεμβρίου.

Να σημειωθεί ότι στο πρωτάθλημα παίδων θα γίνουν δύο αγωνιστικές το Σαββατοκύριακο 31 Αυγούστου – 1 Σεπτέμβρη για τον α’ όμιλο.

Το ίδιο και στο δεύτερο όμιλο των εφήβων, με τη διαφορά ότι η 2η αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου. Διπλή αγωνιστική υπάρχει και στο πρωτάθλημα των νεανίδων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των δύο πρώτων αγωνιστικών έχει ως εξής:

Πρωτάθλημα παίδων

Α’ όμιλος

1η αγωνιστική

Σάββατο 31 Αυγούστου

Πρωτέας – Θουρία

Τέντα, 8 μ.μ.

Καλαμάτα B.C. - Ευκλής

Τέντα, 4 μ.μ.

ΓΣ Μεσσήνης – Πήγασος

Κλειστό Μεσσήνης, 4 μ.μ.

Ρεπό: Καλαμάτα ‘80

2η αγωνιστική

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Θουρία - Καλαμάτα ‘80

Τέντα, 8 μ.μ.

Ευκλής – Πρωτέας

Τέντα, 6 μ.μ.

Πήγασος - Καλαμάτα B.C.

Κλειστό Παραλίας, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: ΓΣ Μεσσήνης

Β’ όμιλος

1η αγωνιστική

Σάββατο 31 Αυγούστου

Πελασγός - ΝΟ Πύλου

Κλειστό Μεγαλόπολης, 8 μ.μ.

Πολύβιος - ΓΣ Γαργαλιάνων

Κλειστό Μεγαλόπολης, 6 μ.μ.

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

ΑΣ Τριφυλίας - Δίωνας Κυπαρισσίας

Κλειστό Κυπαρισσίας, 4 μ.μ.

Γ’ όμιλος

1η αγωνιστική

Σάββατο 31 Αυγούστου

ΑΣ Πάνας Κανδήλας - Σύλλογος Δρομέων

Κλειστό Τρίπολης, 6 μ.μ.

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Σπαρτιατικός – Αρκαδικός

Κλειστό Σπάρτης, 6 μ.μ.

Λακωνικός Κρόνος - ΣΚ Σπάρτη

Κλειστό Σπάρτης, 8 μ.μ.

Δ’ όμιλος

1η αγωνιστική

Σάββατο 31 Αυγούστου

Αρης Σκάλας – Αίαντας

Κλειστό Βλαχιώτη, 4 μ.μ.

Γύθειο – Βατικιώτης

Κλειστό Βλαχιώτη, 6 μ.μ.

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

ΑΠΟΕΛ Μολάων - Αστέρας Βλαχιώτη

Κλειστό Μολάων, 6 μ.μ.

Ρεπό: Μονεμβάσια

Πρωτάθλημα εφήβων

Α’ όμιλος

1η αγωνιστική

Σάββατο 31 Αυγούστου

Καλαμάτα B.C.- ΓΣ Μεσσήνης

Τέντα, 6 μ.μ.

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Πρωτέας – Πήγασος

Τέντα, 4 μ.μ.

Ρεπό: Αναγέννηση Παραλίας

Β’ όμιλος

1η αγωνιστική

Σάββατο 31 Αυγούστου

Αρκαδικός - Σύλλογος Δρομέων

Κλειστό Τρίπολης, 8 μ.μ.

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

ΑΣ Τριφυλίας - Δίωνας Κυπαρισσίας

Κλειστό Κυπαρισσίας, 6 μ.μ.

Ρεπό: Πελασγός

2η αγωνιστική

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Σύλλογος Δρομέων – Πελασγός

Κλειστό Τρίπολης, 8 μ.μ.

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

Δίωνας Κυπαρισσίας – Αρκαδικός

Κλειστό Κυπαρισσίας, 6.30 μ.μ.

Ρεπό: ΑΣ Τριφυλίας

Γ’ όμιλος

1η αγωνιστική


Σάββατο 31 Αυγούστου

Σπαρτιατικός – Βατικιώτης

Κλειστό Σπάρτης, 3 μ.μ.

Λακωνικός Κρόνος - ΣΚ Σπάρτη

Κλειστό Σπάρτης, 5 μ.μ.

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Μονεμβάσια – Αίαντας

Κλειστό Μολάων, 4 μ.μ.

Πρωτάθλημα νεανίδων

1η αγωνιστική

Σάββατο 31 Αυγούστου

Αρκαδικός – Βατικιώτης

Κλειστό Τρίπολης, 4 μ.μ.

ΑΠΣ Αρις - Αμιλλα Τρίπολης

Κλειστό Παραλίας, 5.30 μ.μ.

Καλαμάτα ‘80 – Πελασγός

Κλειστό Παραλίας, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: Αστέρας Βλαχιώτη

2η αγωνιστική

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Βατικιώτης - Καλαμάτα ‘80

Κλειστό Μολάων, 2 μ.μ.

Πελασγός - ΑΠΣ Αρις

Κλειστό Μεγαλόπολης, 3 μ.μ.

Αμιλλα Τρίπολης - Αστέρας Βλαχιώτη

Κλειστό Τρίπολης, 6 μ.μ.

Ρεπό: Αρκαδικός

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ