Πέμπτη, 29 Αύγουστος 2019 13:01

ΜΠΑΣΚΕΤ: Ξεκινούν τα πρωταθλήματα παίδων, εφήβων και νεανίδων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Ξεκινούν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα παίδων, εφήβων και νεανίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Στον 1ο όμιλο των παίδων θα γίνουν μάλιστα και οι δύο πρώτες αγωνιστικές (Σάββατο η 1η, Κυριακή η 2η) κάτι που θα συμβεί και στο πρωτάθλημα των νεανίδων. Ενα ματς της 2ης αγωνιστικής θα έχουμε επίσης και στον 2ο όμιλο των παίδων. Το πρωτάθλημα των κορασίδων θα ξεκινήσει στις 16 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας σε παίδες, εφήβους και νεάνιδες έχει ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 31/8

Πρωτέας – Θουρία

Τέντα, 8 μ.μ.

Καλαμάτα B.C. - Ευκλής

Τέντα, 4 μ.μ.

ΓΣ Μεσσήνης – Πήγασος

ΚΔΓ Μεσσήνης, 4 μ.μ.

Ρεπό η Καλαμάτα ‘80

2η αγωνιστική

Κυριακή 1/9

Θουρία - Καλαμάτα ‘80

Τέντα, 8 μ.μ.

Ευκλής – Πρωτέας

Τέντα, 6 μ.μ.

Πήγασος - Καλαμάτα B.C.

Κλειστό Παραλίας, 3.30 μ.μ.

Ρεπό ο ΓΣ Μεσσήνης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Σάββατο 31/8

Πελασγός - ΝΟ Πύλου

ΚΔΓ Μεγαλόπολης, 8 μ.μ.

Πολύβιος - ΓΣ Γαργαλιάνων

ΚΔΓ Μεγαλόπολης, 6 μ.μ.

Κυριακή 1/9

ΑΣ Τριφυλίας - Δίωνας Κυπαρισσίας

ΚΔΓ Κυπαρισσίας, 4 μ.μ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 31/8

ΑΣ Πάνας Κανδήλας - Σύλλογος Δρομέων

ΑΚΔ Τρίπολης, 6 μ.μ.

Κυριακή 1/9

Σπαρτιατικός – Αρκαδικός

ΚΔΓ Σπάρτης, 6 μ.μ.

Λακωνικός Κρόνος - ΣΚ Σπάρτη

ΚΔΓ Σπάρτης, 8 μ.μ.

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 31/8

Αρης Σκάλας - Αιαντας

ΚΔΓ Βλαχιώτη, 4 μ.μ.

Γύθειο - Βατικιώτης

ΚΔΓ Βλαχιώτη, 6 μ.μ.

Κυριακή 1/9

ΑΠΟΕΛ Μολάων - Αστέρας Βλαχιώτη

ΚΔΓ Μολάων, 6 μ.μ.

Ρεπό η Μονεμβάσια

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 31/8

Καλαμάτα B.C.- ΓΣ Μεσσήνης

Τέντα, 6 μ.μ.

Κυριακή 1/9

Πρωτέας – Πήγασος

Τέντα, 4 μ.μ.

Ρεπό η Αναγέννηση Παραλίας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 31/8

Αρκαδικός - Σύλλογος Δρομέων

ΑΚΔ Τρίπολης, 8 μ.μ.

Κυριακή 1/9

ΑΣ Τριφυλίας - Δίωνας Κυπαρισσίας

Κδγ Κυπαρισσίας, 6 μ.μ.

Ρεπό ο Πελασγός

2η αγωνιστική

Κυριακή 1/9

Σύλλογος Δρομέων - Πελασγός

ΑΚΔ Τρίπολης 8 μ.μ.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 31/8

Σπαρτιατικός – Βατικιώτης

ΚΔΓ Σπάρτης, 3 μ.μ.

Λακωνικός Κρόνος - ΣΚ Σπάρτη

Κδγ Σπάρτης, 5 μ.μ.

Κυριακή 1/9

Μονεμβάσια – Αίαντας

ΚΔΓ Μολάων, 4 μ.μ.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1η αγωνιστική

Σάββατο 31/8

Αρκαδικός – Βατικιώτης

ΑΚΔ Τρίπολης, 4 μ.μ.

ΑΠΣ Αρις - Αμιλλα Τρίπολης

Κλειστό Καλαμάτας, 5.30 μ.μ.

Καλαμάτα ‘80 – Πελασγός

Κλειστό Καλαμάτας, 3.30 μ.μ.

Ρεπό ο Αστέρας Βλαχιώτη

 

2η αγωνιστική

Κυριακή 1/9

Βατικιώτης - Καλαμάτα ‘80

ΚΔΓ Μολάων, 2 μ.μ.

Πελασγός - ΑΠΣ Αρις

Κδγ Μεγαλόπολης, 3 μ.μ.

Αμιλλα Τρίπολης - Αστέρας Βλαχιώτη

ΑΚΔ Τρίπολης, 6 μ.μ.

Ρεπό ο Αρκαδικός

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ