Σάββατο, 31 Αύγουστος 2019 12:18

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τζάμπολ σήμερα για παίδες, έφηβους και νεάνιδες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Ξεκινούν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα παίδων, εφήβων και νεανίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Στον 1ο όμιλο των παίδων θα γίνουν μάλιστα και οι δύο πρώτες αγωνιστικές (Σάββατο η 1η, Κυριακή η 2η) κάτι που θα συμβεί και στο πρωτάθλημα των νεανίδων. Ενα ματς της 2ης αγωνιστικής θα έχουμε επίσης και στον 2ο όμιλο των παίδων. Το πρωτάθλημα των κορασίδων θα ξεκινήσει στις 16 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της πρεμιέρας σε παίδες, εφήβους και νεάνιδες έχει ως εξής:

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Σάββατο

Πρωτέας – Θουρία

Τέντα, 8 μ.μ.

Ντάσης, Βούλγαρης

Καλαμάτα B.C. - Ευκλής

Τέντα, 4 μ.μ.

Ντάσης, Βομπίρης

Ρεπό η Καλαμάτα ‘80

 

2η αγωνιστική

Κυριακή

Θουρία - Καλαμάτα ‘80

Τέντα, 8 μ.μ.

Ξηρόκωστας, Μητσέας

Ευκλής – Πρωτέας

Τέντα, 6 μ.μ.

Τσούβαλης, Βούλγαρης

Πήγασος - Καλαμάτα B.C.

Κλειστό Παραλίας, 3.30 μ.μ.

Μητσέας, Βούλγαρης

Ρεπό ο ΓΣ Μεσσήνης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Σάββατο

Πολύβιος - ΓΣ Γαργαλιάνων

ΚΔΓ Μεγαλόπολης, 6 μ.μ.

Ξηρόκωστας, Μητσέας

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο

ΑΣ Πάνας Κανδήλας - Σύλλογος Δρομέων

ΑΚΔ Τρίπολης, 6 μ.μ.

Κυριακή

Σπαρτιατικός – Αρκαδικός

ΚΔΓ Σπάρτης, 6 μ.μ.

Λακωνικός Κρόνος - ΣΚ Σπάρτη

ΚΔΓ Σπάρτης, 8 μ.μ.

Δούβρης, Τρυφωνίδη

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο

Αρης Σκάλας - Αιαντας

ΚΔΓ Βλαχιώτη, 3 μ.μ.

Δούβρης, Δημούδης

Γύθειο - Βατικιώτης

ΚΓ Αρεόπολης, 6 μ.μ.

Δούβρης, Δημούδης

 

Κυριακή

ΑΠΟΕΛ Μολάων - Αστέρας Βλαχιώτη

ΚΔΓ Μολάων, 6 μ.μ.

Τσιμπούρης, Γιαλέλης

Ρεπό η Μονεμβάσια

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

 

Σάββατο

Καλαμάτα B.C.- ΓΣ Μεσσήνης

Τέντα, 6 μ.μ.

Ντάσης, Παναγάκης

Κυριακή

Πρωτέας – Πήγασος

Τέντα, 4 μ.μ.

Τσούβαλης, Σχοινάς

Ρεπό η Αναγέννηση Παραλίας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Σάββατο

Αρκαδικός - Σύλλογος Δρομέων

ΑΚΔ Τρίπολης, 6 μ.μ.

Καρδαράς, Τσούβαλης

Κυριακή

ΑΣ Τριφυλίας - Δίωνας Κυπαρισσίας

ΚΔΓ Κυπαρισσίας, 6 μ.μ.

Νάστος, Παναγάκης

Ρεπό ο Πελασγός

 

2η αγωνιστική

Κυριακή

Σύλλογος Δρομέων - Πελασγός

ΑΚΔ Τρίπολης 8 μ.μ.

Ντάσης, Καρδαράς

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Σάββατο

Λακωνικός Κρόνος - ΣΚ Σπάρτη

ΚΔΓ Σπάρτης, 6 μ.μ.

Δούβρης, Σαρηγιαννίδης

Κυριακή

Μονεμβάσια – Αίαντας

ΚΔΓ Μολάων, 4 μ.μ.

Τσιμπούρης, Γιαλέλης

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

1η αγωνιστική

Σάββατο

Αρκαδικός – Βατικιώτης

ΑΚΔ Τρίπολης, 4 μ.μ.

Καρδαράς, Τσούβαλης

ΑΠΣ Αρις - Αμιλλα Τρίπολης

Κλειστό Καλαμάτας, 5.30 μ.μ.

Νάστος, Πετρόπουλος

Καλαμάτα ‘80 – Πελασγός

Κλειστό Καλαμάτας, 3.30 μ.μ.

Νάστος, Νικητόπουλος

 

2η αγωνιστική

Κυριακή

Βατικιώτης - Καλαμάτα ‘80

ΚΔΓ Μολάων, 2 μ.μ.

Τσιμπούρης, Γιαλέλης

Πελασγός - ΑΠΣ Αρις

ΚΔΓ Μεγαλόπολης, 3 μ.μ.

Ντάσης, Καρδαράς

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ