Παρασκευή, 06 Σεπτέμβριος 2019 14:52

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τρίτη νίκη για τους παίδες του Πρωτέα (φωτό)

Γράφτηκε από τον

 

Με τρία παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής του α’ ομίλου συνεχίστηκε την Τετάρτη το πρωτάθλημα μπάσκετ παίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Ο Πρωτέας επικράτησε εύκολα του Πήγασου σημειώνοντας την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια ενώ δύο νίκες σε ισάριθμα ματς μετρά πλέον η Καλαμάτα ‘80.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Τετάρτης ήταν:

Παίδες – α’ όμιλος

Καλαμάτα ‘80 – Ευκλής 74-67

Πρωτέας – Πήγασος 118-30

Καλαμάτα B.C. - ΓΣ Μεσσήνης 57-74

Η ταυτότητα δύο αγώνων της πρεμιέρας

Τα πρωταθλήματα ξεκίνησαν το περασμένο Σαββατοκύριακο. Η εικόνα σε δύο αναμετρήσεις, του Αρφι Καλαμάτας με την Αμιλλά στις νεάνιδες και της Καλαμάτας B.C. με τον Ευκλή στους παίδες έχει ως εξής:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Αρις Καλαμάτας – Αμιλλα Τρίπολης 86-40

Ημίχρονο 42-16.

Διαιτητές οι Νάστος, Βούλγαρης.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης); Καραμάνου 8, Κορδονούρη 20(2), Παρθένη 22, Γιαννοπούλου 15(1), Κωνσταντινέα 11, Κουκούτση 10, Καποτη.

ΑΣΜΙΛΛΑ (Τσουκαλάς): Σαραντοπούλου 19(1), Μίχαλου 2, Μίχα 15(1), Χατζηγιάννη 2, Μάγκλαρη 2, Σιαμπού.

ΠΑΙΔΕΣ

Καλαμάτα B.C. - Ευκλής 45-49

Ημίχρονο 15-11

ΚΑΛΑΜΑΤΑ B.C. (Αθανασόπουλος, Πρίφτης): Παπαγιαννόπουλος 2, Τσουλέας 5, Πλεματιάς 2, Διασάκος 11 (1), Πετρίδης 6, Μπακούρος 5(1), Μαγκαφάς 4, Χειλάς 2, Σερεμετάκης, Σαμαράς 6(1), Χρηστέας.

ΕΥΚΛΗΣ (Τσαμπλής): Καπόπουλος 12, Αριστομενόπουλος 2, Μπαστακός 8, Καρέλιας 4, Μαθιόπουλος 3(1), Δημόπουλος, Φαββατάς 14(2), Μέρκο 6, Μηλάς.

 

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

Συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα μπάσκετ παίδων, εφήβων και νεανίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

4η αγωνιστική

Σάββατο 7/9

ΓΣ Μεσσήνης – Πρωτέας

ΚΔΓ Μεσσήνης, 6 μ.μ.

Κυριακή 8/9

Πήγασος - Καλαμάτα ‘80

ΚΔΣ Καλαμάτας, 5.30 μ.μ.

Δευτέρα 9/9

Ευκλής – Θουρία

Τέντα, 8 μ.μ.

5η αγωνιστική

Πρωτέας - Καλαμάτα B.C.

Τέντα, 8 μ.μ.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική

Κυριακή 8/8

ΓΣ Γαργαλιάνων – Πελασγός

ΚΔΓ Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Δίωνας Κυπαρισσίας – Πολύβιος

Κδγ Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.

ΝΟ Πύλου - ΑΣ Τριφυλίας

ΚΔΓ Πύλου, 5.30 μ.μ.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 7/9

Σπάρτη – Σπαρτιατικός

ΚΔΓ Σπάρτης, 6 μ.μ.

ΣΔΥ Τρίπολης – Λακωνικός Κρόνος

ΑΚΔ Τρίπολης, 6 μ.μ.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική

Σάββατο 7/9

Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Μονεμβασιάς

ΚΔΓ Βλαχιώτη, 8 μ.μ.

Αίας – ΑΠΟΕΛ

ΚΔΓ Βλαχιώτη, 6 μ.μ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική

Σάββατο 7/9

ΓΣ Μεσσήνης – Πρωτέας

Κδγ Μεσσήνης, 8 μ.μ.

Κυριακή 8/9

Πήγασος - Αναγέννηση Παραλίας

ΚΔΣ Καλαμάτας 7.30 μ.μ.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική

Κυριακή 8/9

Δίωνας Κυπαρισσίας – Αρκαδικός

Κδγ Κυπαρισσίας, 6.30 μ.μ.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική

Σάββατο 7/9

Σπάρτη – Σπαρτιατικός

ΚΔΓ Σπάρτης, 4 μ.μ.

Αίας – Λακωνικός Κρόνος

ΚΔΓ Βλαχιώτη, 4 μ.μ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

3η αγωνιστική

Σάββατο 7/9

ΑΠΣ Αρις – Βατικιώτης

Τέντα, 3 μ.μ.

Καλαμάτα ‘80 - Αρκαδικός

Τέντα, 5 μ.μ.

4η αγωνιστική

Κυριακή 8/9

Αρκαδικός - ΑΠΣ Αρις

ΑΚΔ Τρίπολης, 5.30 μ.μ.

Πελασγός - Αμιλλα Τρίπολης

ΚΔΓ Μεγαλόπολης, 8 μ.μ.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ