Τετάρτη, 27 Νοέμβριος 2019 14:14

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Συνεχίζουν αήττητοι Πάμισος και Ευκλής

Γράφτηκε από τον

Ο Πάμισος και ο Ευκλής (φωτό) έκαναν το τρία στα τρία στην 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 κατηγορίας μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Ο Πάμισος νίκησε με 47-42 τον Ατλαντα εκτός έδρας και ο Ευκλής 69-64 τον ΝΟ Πύλου εντός έδρας. Οι δύο ομάδες λοιπόν παραμένουν αήττητες και ισοβαθμούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου.

Στα άλλα ματς η Εράνη νίκησε 58-52 την Αναγέννηση εκτός έδρας και ο Πήγασος 75-67 τον ΑΟ Θουρίας, επίσης εκτός έδρας.

Αναλυτικά η ταυτότητα της 3ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

ΑΤΛΑΣ - ΠΑΜΙΣΟΣ 42-47

Δεκάλεπτα 14-17, 11-13, 11-13, 6-4.

Διαιτητες Κυριακόπουλος-Πετρόπουλος.

ΑΤΛΑΣ (Πουλάκος): Παναγόπουλος, Σαχλας, Κομπότης 4, Κωνσταντόπουλος 3(1), Φύκιρης 5(1), Δημόπουλος 11, Μουρδουκούτας, Γιαννακόπουλος 21(1), Μήλας, Τσικρικάς 3, Μανεσιώτης, Κότσης 5.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Δημόπουλος 2, Στασινόπουλος, Κυριακίδης 6, Ηλιόπουλος 17(2), Γ. Ρούτσης 3, Ρούτσης, Ποδοχωρίτης 5, Μεϊντάνης, Μαυράκης, Μουραφέτης 14(2).

ΘΟΥΡΙΑ - ΠΗΓΑΣΟΣ 67-75

Δεκάλεπτα 22-11, 9-22, 19-13, 17-29.

Διαιτητές Νάστος-Βομπίρης.

ΘΟΥΡΙΑ(Σπυρόπουλος): Γαρίνης 3(1), Χρονοπουλος 15(2), Ρουμελιωτης 5(1), Παρασιδης 19(1), Γκουλουσης 7, Μπαλόπουλος 3(1), Λιανός, Παπαδεας 8, Στωικιδης 7.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Κορκονέας 19(2), Μπαρμπετσέεας 10, Βελιου 8(1), Α. Βελιου 2, Κλαμπατέας, Ξυδέας 9, Βαλαβάνης 5, Πετριμέας 14(1), Πουλημέας, Ραπτέας 8(2).

ΕΥΚΛΗΣ - ΝΟ ΠΥΛΟΥ. 69-64

Δεκάλεπτα 21-17, 21-17, 8-19, 19-11

Διαιτητές Νάστος-Παναγιωτακόπουλος.

ΕΥΚΛΗΣ (Στακιας) : Β. Αλλοίμονος 4, Αγγελόπουλος 6, Φουρναράκος 4, Φλώρος 3, Κατιρτζόγλου 11, Καραμαλέγκος, Πατλάκας, Αλοίμονος 2, Μειμετέας 17(2), Ξεροβάσιλας 9(1), Λιανός 13(1).

ΝΟ ΠΥΛΟΥ: Κωνσταντακόπουλος 4, Ι. Διακουής 3(1), Γ. Διακουμής 11, Φουρτούνης 7(1), Αρβανίτης 22, Π. Αρβανίτης 17(3).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 52-58

Δεκάλεπτα 18-14, 11-11, 10-17, 13-16

Διαιτητές Νάστος-Σούμπλης.

ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ (Γεωργίου): Ράλλης 17(4), Αντωνόπουλος, Κωτσονάρος, Μανιατάκος 2, Λιάκας 16(2), Κανάκης 1, Βίγκος 1, Μανωλόπουλος, Μακρυγιώργος 8, Μπογράκος 4, Τζανετέας 3.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Δημόπουλος): Σύλλας 2, Ανδρινόπουλος 2, Δημητρακόπουλος 14, Σουρέτης 12, Παρασκευούδης 2, Βαρβατσούλης, ΑΘανασόπουλος 11, Φράγκος 7(1), Ζόμπολος, Σταθόπουλος 8.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Α’ όμιλος)

1. Πάμισος 6

-. Ευκλής 6

3. Πήγασος 5

-. Εράνη 5

-. Ν.Ο. Πυλου 4

6. Θουρία 3

-. Αναγέννηση 3

8. Ατλας 2

* Ο Ατλας και η Θουρία έχουν – 1 βαθμό.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ν.Ο. Πύλου - Αναγέννηση

Πάμισος - Ευκλής

Ατλας – Θουρία

Εράνη - Πήγασος

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ