Πέμπτη, 05 Δεκέμβριος 2019 16:51

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο Πάμισος νικητής στο ντέρμπι με Ευκλή

Γράφτηκε από τον

Ο Πάμισος ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 κατηγορίας μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Επικράτησε με 68-60 του Ευκλή και έμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας, υποχρεώνοντας τους Καλαματιανούς στην πρώτη τους φετινή ήττα και αφήνοντας τους στην 2η θέση. Θουρία, ΝΟ Πύλου και Πήγασος ήταν οι νικητές στα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής.

Αναλυτικά η ταυτότητα της 4ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

ΑΤΛΑΣ-ΘΟΥΡΙΑ 43-61

Δεκάλεπτα 11-14, 13-12, 6-24, 13-11.

Διαιτητές Τσιμπούρης-Κ. Πρωτόγερος.

ΑΤΛΑΣ (Πουλάκος): Φωτεινάκης 5, Σαχλάς, Κομπότης 3(1), Κωνσταντόπουλος 2, Λιανός 2, Δημόπουλος 6, Φράγκος 7(2), Γιαννακόπουλος 6, Μήλας, Τσικρικάς 2,Μανεσιώτης 5, Μουρδουκούτας 5(1).

ΘΟΥΡΙΑ (Σπυρόπουλος): Κουλόπουλος, Γαρίνης 3, Χρονόπουλος 15(2), Ρουμελιώτης 5, Παρασίδης 6, Μελάς, Μπαλόπουλος 3(1), Λιανός 9, Παπαδέας 9, Γεωργακόπουλος 2, Παυλής, Στωϊκιδης 2.

ΠΑΜΙΣΟΣ - ΕΥΚΛΗΣ 68-60

Δεκάλεπτα 17-12, 21-19, 11-4, 19-25

Διαιτητές Αναστόπουλος-Σούμπλης.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Μουραφέτης 28(4), Μαυράκης, Ποδοχωρίτης 7, Ρούτσης 2, Γ. Ρούτσης 2, Ηλιόπουλος 11, Κυριακίδης 15(1), Δημόπουλος 3.

ΕΥΚΛΗΣ (Στακιάς): Καρέλιας, Αγγελόπουλος 4, Φουρναράκος 14(4), Φλώρος 4(1), Κατιρτζόγλου 5, Λιανός 5(1), Πατλάκας 3, Α. Αλοίμονος 2, Μεϊμετέας 20(3), Ξεροβάσιλας 3(1), Καράμπελας

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ - ΠΗΓΑΣΟΣ. 66-69

Δεκάλεπτα 17-17, 14-19, 23-15, 12-18.

Διαιτητές Νάστος-Θ. Πρωτόγερος.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Δημόπουλος) Σύλλας 5(1), Βασιλόπουλος, Ανδριόπουλος, Δημητρακόπουλος 22(2), Αθανασόπουλος 11, Παρασκευούδης 5(1), Βαρβατσούλης 2, Μαγγανάς, Φράγκος 5(1), Ανδρώνης 11(2), Σταθόπουλος 5.

ΠΗΓΑΣΟΣ Κορκονέας 10(2), Μπαρμπετσέας 24, Βελίου 2, Α. Βελίου, Κλαμπατσέας, Ξυδέας 10(1), Βαλαβάνης 2, Πετριμέας 18)2), Πουλημενέας 2, Ραπτέας.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ - ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ 58-54

Δεκάλεπτα 25-21, 6-10, 15-16, 12-7.

Διαιτητές Νάστος-Θ. Πρωτόγερος.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ: Αλεξόπουλος 2, Ι. Διακουμής 3(1), Γ. Διακουμής 17, Φουρτούνης 1, Π. Αρβανίτης 23(1), Αρβανίτης 8, Μαρτζακλής 2, Κωνσταντακόκουλος 2

ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ (Γεωργίου): Ράλλης, Κωτσονάρος, Λιάκος 24(2), Κανάκης 1, Βίγκος, Μανωλόπουλος, Μακρυγιώργος 13, Τζανετέας 8.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Α’ όμιλος)

1. Πάμισος 8

2. Ευκλής 7

-. Πήγασος 7

4. Εράνη 6

-. Ν.Ο. Πυλου 6

6. Θουρία 5

7. Αναγέννηση 4

8. Ατλας 3

* Ο Ατλας και η Θουρία έχουν – 1 βαθμό.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναγέννηση – Πάμισος

Ευκλής – Ατλας

ΑΟ Θουρίας – Εράνη

Πήγασος – ΝΟ Πύλου

 

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ