Κυριακή, 29 Δεκέμβριος 2019 13:27

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Νέα νίκη για τον Πάμισο, η ταυτότητα της 7ης αγωνιστικής

Γράφτηκε από τον

Ασταμάτητος είναι ο Πάμισος στον 1ο όμιλο της Α2 κατηγορίας μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Η ομάδα της Μεσσήνης νίκησε εκτός έδρας και την Εράνη με 66-57 και συνεχίζει μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. 

Ο Πάμισος μετρά εφτά νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις και ακολουθεί στη 2η θέση με 6 νίκες και μια ήττα ο Ευκλής.
Ο Ευκλής νίκησε εύκολα με 80-46 την Αναγέννηση. Τρίτος είναι ο Πήγασος που νίκησε εύκολα με 84-46 τον Ατλαντα, ενώ στην 4η θέση με 10 βαθμούς είναι η Θουρία και ο ΝΟ Πύλου που αναμετρήθηκαν μεταξύ τους αυτή την αγωνιστική, με νικήτρια την ομάδα της Θουρίας (81-66).
Αναλυτικά η ταυτότητα της 7ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

ΘΟΥΡΙΑ - ΝΟ ΠΥΛΟΥ 81-66
Δεκάλεπτα: 20-15, 20-26, 17-16, 24-9
Διαιτητές: Ρίζος- Πρωτόγερος
ΘΟΥΡΙΑ (Σπυρόπουλος): Χρονάκης 2, Γαρίνης 1, Χρονόπουλος 13, Ρουμελιώτης 7, Παρασίδης 14(2), Γκουλούσης 10, Μπαλόπουλος, Λιανός 24, Ρηγόπουλος 3(1), Κουλόπουλος, Στωικίδης 7(2)
ΝΟ ΠΥΛΟΥ: Ντόκολας 2, Κωνσταντακόπουλος 19, Ι. Διακουμής 5(1),Γ. Διακουμής 11, Αρβανίτης 2, Π. Αρβανίτης 14, Παν. Αρβανίτης 13(2)4


ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ - ΠΑΜΙΣΟΣ 57-66
Δεκάλεπτα :12-17, 17-10, 17-17, 11-22
Διαιτητές: Ξηρόκωστας - Βούλγαρης
ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Δημόπουλος): Ζόμπολος, ΑΘανασόπουλος 5, Ανδρινόπουλος 3, Δημητρακόπουλος 12(2), Σουρέτης, Σταθόπουλος 4, Σύλλας 14(1), Φράγκος 6, Δ. Ανδρώνης 6(2), Γιαννόπουλος 7(1)
ΠΑΜΙΣΟΣ: Μουραφέτης 21(3), Γεωργακλής, Ποδοχωρίτης 4, Ρούτσης, Ηλιόπουλος 21, Κυριακίδης 13(3), Δημόπουλος 7(1)

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΑΤΛΑΣ 84-46
Δεκάλεπτα: 12-11, 17-11, 22-15, 33-9
Διαιτητές: Ρίζος- Σούμπλης
ΠΗΓΑΣΟΣ: Ραπτέας 3(1), Πετριμέας 12, Βαλαβάνης 12, Κλαμπατσέας 2, Α. Βελίου 3, Βελίου 16(1), Μπαρμπετσέας 11(1), Κορκονέας 10(2)
ΑΤΛΑΣ (Πουλάκος): Μουρδουκούτας 5, Σαχλάς, Κομπότης 4, Κωνσταντόπουλος 3(1), Φύκηρης 4(1), Δημόπουλος 11, Φράγκος 2, Γιαννακόπουλος 8(1), Μήλας, Φώτης, Β. Δημόπουλος 3(1), Κότσης 6

ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ - ΕΥΚΛΗΣ 46-80
Δεκάλεπτα: 7-22, 4-20, 23-24, 12-14
Διαιτητές: Κυριακόπουλος- Παναγάκης
ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ (Γεωργίου): Ράλλης 3(1), Χαραλαμπόπουλος 2, Μουτεβελής 1, Μανιατάκος 10(1), Λιάκας, Ζωγράφος 2, Βίγκος 10, Μανωλόπουλος 2, Σμυρνής, Μπογράκος, Τζανετέας 14(1)
ΕΥΚΛΗΣ (Στακιας): Β. Αλοίμονος 3, Αγγελόπουλος 12(2), Φουρναράκος 5(1), Φλώρος 3(1), Καρέλιας 4, Καράμπελας 7(1), Τσαβλής 4, Πατλάκας 5(1), Λιανός 6, Μειμετέας 21(3), Ξεροβάσιλας 8, Μήλας 2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 7 αγώνες)
1. Πάμισος 14
2. Ευκλής 13
3. Πήγασος 12
4. Θουρία 10
-. Ν.Ο. Πυλου 10
6. Εράνη 9
7. Αναγέννηση 8
8. Ατλας 6
* Ο Ατλας και η Θουρία έχουν – 1 βαθμό.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(10, 11, 12 Ιανουαρίου)
Θουρία – Αναγέννηση
Πήγασος – Ευκλής
Εράνη – Ατλας
ΝΟ Πύλου - Πάμισος

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ