Τετάρτη, 22 Ιανουάριος 2020 14:26

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκες για Πάμισο και Ευκλή

Γράφτηκε από τον

Με νίκες συνέχισαν οι δύο ομάδες που βρίσκονται στην κορυφή του α’ ομίλου της Α2 κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής ο πρωτοπόρος Πάμισος επικράτησε του ΑΟ Θουρίας με 56-46, ενώ ο δεύτερος Ευκλής (φωτό) νίκησε με 69-50 την Εράνη. Στην τρίτη θέση παρέμεινε ο Πήγασος που νίκησε 72-57 την Αναγέννηση εκτός έδρας ενώ ο Ατλας είχε εύκολο έργο (80-51) απέναντι στον ΝΟ Πύλου.

Αναλυτικά η ταυτότητα της 9ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ 57-72

Δεκάλεπτα 15-21, 11-11, 14-16, 17-24

Διαιτητές Ρίζος-Μπακετέα

ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ(Γεωργίου): Ράλλης 11(3), Χαραλαμπόπουλος, Κωτσονάρος, Μανιατάκος 13(1), Λιάκας 6, Κανάκης 4, Βίγκος, Μανωλόπουλος, Μακρυγιώργος 7, Σμυρνής, Ζωγράφος, Τζανετέας 16.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Ξανθόπουλος, Γ. Ξανθόπουλος, Μπαρμπετσέας 13, Βέλιου 27(2), Α. Βέλιου 4, Ξυδέας 11(1), Βαλαβάνης 5, Πετριμέας 12, Πουλημενέας, Ραπτέας.

ΕΥΚΛΗΣ - ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 69-50

Δεκάλεπτα 20-15, 20-14, 15-6, 14-15

Διαιτητές Τσιμπούρης-Θωμόπουλος.

ΕΥΚΛΗΣ (Στακιάς): Κατιρτζόγλου 2, Αγγελόπουλος 14(2), Αλοίμονος 2, Φουρναράκος 1, Ματθιόπουλος 2, Καράμπελας 4, Τσαβλής 8(2), Πατλάκας 4, Α. Αλοίμονος 6, Μειμετέας 20(3), Λουκάς 6, Μανιάτης.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Δημόπουλος): Σουρέτης, Σύλλας 4, Μπαμπανιώτης 2, Ανδρινόπουλος 4, Δημητρακόπουλος 7, Α. Σουρέτης 4, Παρασκευούδης, Ζόμπολος 3, Πανταζόπουλις 2, Φαρμάκης, Ανδρώνης 17(3), Σταθόπουλος 7.

ΑΤΛΑΣ - ΝΟ ΠΥΛΟΥ 80-51

Δεκάλεπτα 26-12, 22-8, 8-15, 24-16

Διαιτητές Νάστος-Παναγάκης.

ΑΤΛΑΣ (Πουλάκος): Φωτεινάκης 7(1), Παναγόπουλος 11(1), Κομπότης 6, Κωνσταντόπουλος, Φύκηρης 9, Δημόπουλος 7(1), Μηλάς 1, Λιανός 5(1), Τσικρικάς 16, Μουρδουκούτας 4, Μανεσιώτης 8, Κότσης 6.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ: Αλεξόπουλος, Κωνσταντακόπουλος 6, Ι. Διακουμής 3(1), Β. Π. Αρβανίτης 2, Αρβανίτης 23, Π. Αρβανίτης 17(2), Μαρτζακλής.

ΘΟΥΡΙΑ - ΠΑΜΙΣΟΣ 46-56

Δεκάλεπτα 15-11, 9-19, 10-12, 12-14

Διαιτητές Νάστος-Παναγιωτακόπουλος

ΘΟΥΡΙΑ (Σπυρόπουλος): Χρονάκης 3(1), Γαρίνης, Χρονόπουλος 4, Ρουμελιώτης 4, Παρασίδης 2, Γκουλούσης 9, Μπαλόπουλος 2, Λιανός 14, Ρηγόπουλος 2, Στωικίδης 6.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ (Γ. Ρούτσης): Δημόπουλος 1, Στασινόπουλος, Κυριακίδης 12(2), Ηλιόπουλος 19(1), Ρούτσης, Ποδοχωρίτης 8, Γεωργακλής, Μουραφέτης 16(3).

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 8 αγώνες)

1. Πάμισος 18

2. Ευκλής 17

3. Πήγασος 15

4. Θουρία 13

5. Ν.Ο. Πυλου 12

-. Εράνη 12

7. Αναγέννηση 10

8. Ατλας 9

* Ο Ατλας και η Θουρία έχουν – 1 βαθμό.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(25-26 Ιανουαρίου)

Εράνη - Αναγέννηση

ΝΟ Πύλου - Ευκλής

Πάμισος - Ατλας

Πήγασος - ΑΟ Θουρίας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ