Παρασκευή, 31 Ιανουάριος 2020 12:28

Οι συνθέσεις των ομάδων του Αll Star Game της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Γράφτηκε από τον

 

Την προσεχή Κυριακή η ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ θα διοργανώνει το 4ο Αll Star Game της Α1 κατηγορίας ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Οι ομάδες αλλά και οι αρχικές πεντάδες προέκυψαν μετά από διαδικτυακή ψηφοφορία που είχε μεγάλη συμμετοχή.

Οι ομάδες και οι πεντάδες λοιπόν έχουν ως εξής:

Πεντάδα 1ης All Star ομάδας: Γιώργος Θεοδωρόπουλος (Πολύβιος), Κωνσταντίνος Σιδέρης (Πολύβιος), Γεράσιμος Σταβαράκης (Πελασγός), Λεωνίδας Αναστασόπουλος (Πολύβιος), Γιάννης Βούλγαρης (Πολύβιος).

Την 1η ομάδα απαρτίζουν ακόμη οι: Θεοφάνης Κλεφτάκης (Δίων Κυπαρισσίας), Ευάγγελος Λαμπίρης (Δίων Κυπαρισσίας), Σαράντος Σαραντόπουλος (Πρωτέας), Θοδωρής Μουργής (Καλαμάτα ‘80), Δημήτρης Τόμπρος (Πελασγός), Γιώργος Κατσιαρίμπας (Πρωτέας), Δημήτρης Γιαννακόπουλος (Δίων Κυπαρισσίας).

Προπονητές της 1ης ομάδας οι Παύλος Νώντας (Καλαμάτα B.C.) και Αλέξης Κορογώνας (Καλαμάτα ‘80).

Πεντάδα 2ης All Star ομάδας: Κωνσταντίνος Σιαμπάνης (Πολύβιος), Παναγιώτης Σπύρου (Πολύβιος), Χρήστος Κωνσταντόπουλος (Πάνας Κανδήλας), Παναγιώτης Παναγιώτου (Πάνας Κανδήλας), Γιώργος Σάββας (Πάνας Κανδήλας).

Την 2η ομάδα απαρτίζουν ακόμη οι: Γιάννης Αντωνόπουλος (Καλαμάτα B.C.), Σταύρος Καμαρινός (Κάστρο Μονεμβασιάς), Σιλβέστερ Μπούσι (Καλαμάτα B.C.), Μιχαήλ Μπάχα (Λακωνικός Κρόνος), Ελιο Τόσκα (ΓΣ Μεσσήνης), Σταύρος Τσιλιμίγκρας (Σπαρτιατικός), Παναγιώτης Μανωλάκης (Καλαμάτα B.C.).

Προπονητές της 1ης ομάδας οι Αντώνης Κούτρης (Δίων Κυπαρισσίας) και Γιώργος Τσατσουλής (Πελασγός).

Οι αγώνες θα φιλοξενηθούν στην Τέντα την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου.

Συγκεκριμένα στις 4 θα ξεκινήσει ο αγώνας επίλεκτων αθλητριών του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.Κ. (Κλιμάκιο Μεσσηνίας – Κλιμάκιο Αρκαδίας). Στις 5.45μ.μ. θα γίνει η παρουσίαση των ομάδων και οι χαιρετισμοί και στις 6 μ.μ. θα ξεκινήσει ο κύριος αγώνας του Αll Star Game,. Από τις 6.45 μ.μ. έως τις 7 μ.μ. θα γίνει ο διαγωνισμός τριπόντων και στις 7 μ.μ. θα αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο του Αll Star Game. Η τελετή λήξεις που θα περιλαμβάνει τις απονομές και τις βραβεύσεις θα γίνει στις 7.45 μ.μ. Τα έσοδα του αγώνα θα διατεθούν στα Παιδικά Χωριά S.O.S.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ