Παρασκευή, 31 Ιανουάριος 2020 15:07

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Αμετάβλητη η κατάσταση στην κορυφή του 2ου ομίλου

Γράφτηκε από τον

 

Δεν άλλαξε η κατάσταση στην κορυφή του 2ου ομίλου της Β’ κατηγορίας μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ καθώς οι πρωτοπόροι συνέχισαν με νίκες στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.

Ο Πάμισος επικράτησε με 68-52 του Ατλαντα και παραμένει πρώτος ενώ ακολουθεί στη δεύτερη θέση ο Ευκλής που επικράτησε με 71-66 του ΝΟ Πύλου εκτός έδρας. Στα άλλα ματς, ο ΑΟ Θουρίας νίκησε εκτός έδρας τον Πήγασο με 60-53 και η Αναγέννηση εκτός έδρας την Εράνη με 84-69.

Αναλυτικά η ταυτότητα της 10ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 69-84

Δεκάλεπτα 21-21, 16-25, 17-16, 15-22

Διαιτητές Καρδαράς-Τρυφωνίδη

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Δημόπουλος): Σύλλας 2, Φράγκος 6, Ανδρινόπουλος 3, Δημητρακόπουλος 27(5), Σουρέτης 2, Παρασκευούδης 6, Αθανασόπουλος 6, Ανδρώνης 15, Σταθόπουλος 2

ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ (Γεωργίου) Ράλλης 14(2), Κωτσονάρος 5, Μανιατάκος 16(2), Λιάκας 25(3), Μανωλόπουλος, Βίγκος, Μακρυγιώργος 10, Ζωγράφος 4, Τζανετέας 10.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ - ΕΥΚΛΗΣ 66-71

Δεκάλεπτα 15-15, 10-19, 19-16, 22-21

Διαιτητές Καρδαράς-Τρυφωνίδη

ΝΟ ΠΥΛΟΥ: Αλεξόπουλος 5(1), Κωνσταντακόπουλος 10, Ι. Διακουμής 8(2),Αρβανίτης 20, Γ. Διακουμής 16(1), Β. Π. Αρβανίτης, Π. Αρβανίτης 2, Μαρτζακλής 5(1).

ΕΥΚΛΗΣ (Στακιάς) Μηλας, Αγγελόπουλος 22(2), Φουρμαράκος 4, Φλώρος 12(4), Κατιρτζόγλου 2, Καράμπελας 2, Τσαβλής 2, Πατλάκας, Λουκάς 6, Μεϊμετέας 10, Ξεροβάσιλας 11, Αλοίμονος.

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΘΟΥΡΙΑ 53-60

Δεκάλεπτα 11-11, 14-23, 15-17, 13-9

Διαιτητές Αναστόπουλος-Βούλγαρης.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Κορκονέας, Μπαρμπετσέας 15, Βελίου 10, Α. Βελιου 4, Ξυδέας 11(1), Βαλαβάνης 7, Πετριμέας 3, Πουλημενέας 3(1), Ραπτέας.

ΘΟΥΡΙΑ (Σπυρόπουλος): Γαρίνης 4, Χρονόπουλος 10(1), Ρουμελιώτης 5(1), Παρασίδης 4, Γκουλούσης 11, Μπαλόπουλος, Λιανός 12, Ρηγόπουλος 11(3), Κουλόπουλος 3(1), Στωϊκίδης.

ΠΑΜΙΣΟΣ - ΑΤΛΑΣ 68-52

Δεκάλεπτα 25-12, 16-12, 11-13, 16-15

Διαιτητές Νάστος-Πετρόπουλος

ΠΑΜΙΣΟΣ: Δημόπουλος 3(1), Στασινόπουλος 3, Γεωργακλής 3, Ηλιόπουλος 17(1), Ρούτσης 5(1), Ποδοχωρίτης 11(1), Μαυράκης 2, Μουραφέτης 24(4).

ΑΤΛΑΣ (Πουλάκος): Παναγόπουλος, Κομπότης 12(4), Κωνσταντόπουλος 8(2), Φύκηρης, Δημόπουλος 8(1), Μηλάς, Γιαννακόπουλος 4, Θεοδωρόπουλος 6, Μουρδουκούτας, Μανεσιώτης 6, Κότσης 8.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 8 αγώνες)

1. Πάμισος 20

2. Ευκλής 19

3. Πήγασος 16

4. Θουρία 15

5. Ν.Ο. Πυλου 13

-. Εράνη 13

7. Αναγέννηση 12

8. Ατλας 10

* Ο Ατλας και η Θουρία έχουν – 1 βαθμό.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(8,9,12 Φεβρουαρίου)

Αναγέννηση - ΝΟ Πύλου

Ευκλής - Πάμισος

ΑΟ Θουρίας - Ατλας

Πήγασος - Εράνη

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ