Δευτέρα, 20 Ιούλιος 2020 16:24

ΜΠΑΣΚΕΤ: Το πρόγραμμα στο πρωτάθλημα παίδων

Γράφτηκε από τον

Με 27 ομάδες θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ για τη σεζόν 2020-21.

Η πρεμιέρα έχει οριστεί για το Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου, ενώ την περασμένη Τετάρτη έγινε και η κλήρωση των αγώνων. Στην πρώτη φάση οι ομάδες είναι χωρισμένες σε πέντε ομίλους. (η επιλογή των ομάδων στους ομίλους έγινε σύμφωνα με τις δηλώσεις συμμετοχής τους στο πρωτάθλημα εφήβων).
Στη δεύτερη φάση προκρίνονται οι πρώτοι των ομίλων. Επειτα με κλήρωση θα διεξαχθεί ένας αγώνας κατάταξης, στον οποίο θα συμμετέχουν δύο από τις πέντε ομάδες που προκρίνονται στη δεύτερη φάση.
Ο νικητής μαζί με τις άλλες τρεις ομάδες θα συμμετέχει στο φάιναλ – φορ του πρωταθλήματος παίδων. Οι έδρες των ομάδων που θα συμμετέχουν στο φάιναλ φορ, θα καθοριστούν μετά από κλήρωση.
Στο πρωτάθλημα παίδων δικαιούνται να πάρουν μέρος αθλητές που γεννήθηκαν το 2005 και νεότεροι.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων ανά όμιλο έχει ως εξής:

Α’ όμιλος

1η -6η αγωνιστική
Καλαμάτα BC- Πρωτέας
Ευκλής- Καλαμάτα '80
Πήγασος- ΓΣ Μεσσήνης

2η -7η αγωνιστική
Καλαμάτα '80 - Καλαμάτα BC
ΓΣ Μεσσήνης- Ευκλής
Πρωτέας- Πήγασος

3η 8η αγωνιστική
Καλαμάτα BC -ΓΣ Μεσσήνης
Ευκλής- Πήγασος
Πρωτέας- Καλαμάτα '80

4η -9η αγωνιστική
Πήγασος- Καλαμάτα B.C
Ευκλής- Πρωτέας
ΓΣ Μεσσήνης- Καλαμάτα '80

5η -10η αγωνιστική
Καλαμάτα Β.C -Ευκλής
Πρωτέας-ΓΣ Μεσσήνης
Καλαμάτα '80-Πήγασος

B' όμιλος

1η – 6η αγωνιστική
ΓΣ Γαργαλιάνων- Άρις Καλαμάτας
Πολύβιος- ΑΟ Μεσσήνης 2017
Πάμισος-Θουρία

2η -7η αγωνιστική
ΑΟ Μεσσήνης 2017- ΓΣ Γαργαλιάνων
Θουρία-Πολύβιος
Άρις Καλαμάτας-Πάμισος

3η -8η αγωνιστική
ΓΣ Γαργαλιάνων-Θουρία
Πολύβιος-Πάμισος
Άρις Καλαμάτας-ΑΟ Μεσσήνης 2017

4η -9η αγωνιστική
Πάμισος-ΓΣ Γαργαλιάνων
Πολύβιος-Άρις Καλαμάτας
Θουρία-ΑΟ Μεσσήνης 2017

5η 10η αγωνιστική
ΓΣ Γαργαλιάνων-Πολύβιος
Άρις Καλαμάτας-Θουρία
ΑΟ Μεσσήνης 2017-Πάμισος

Γ’ όμιλος

1η -6η αγωνιστική
Πελασγός-Αρκαδικός
ΑΣ Τριφυλίας-Δίων Κυπαρισσίας
Ρεπό: Δρομείς Τρίπολης

2η -7η αγωνιστική
Αρκαδικός-Δρομείς Τρίπολης
Δίων Κυπαρισσίας-Πελασγός
Ρεπό: ΑΣ Τριφυλίας

3η 8η αγωνιστική
Δρομείς Τρίπολης-Δίων Κυπαρισσίας
Πελασγός-ΑΣ Τριφυλίας
Ρεπό: Αρκαδικός

4η -9η αγωνιστική
ΑΣ Τριφυλίας-Δρομείς Τρίπολης
Δίων Κυπαρισσίας-Αρκαδικός
Ρεπό: Πελασγός

5η -10η αγωνιστική
Δρομείς Τρίπολης-Πελασγός
Αρκαδικός-ΑΣ Τριφυλίας
Ρεπό: Δίων Κυπαρισσίας

Δ’ όμιλος

1η -6η αγωνιστική
Σπάρτη-Λακωνικός Κρόνος
Αίαντας-Σπαρτιατικός
Ρεπό: Λάκωνας

2η -7η αγωνιστική
Λακωνικός Κρόνος-Λάκωνας
Σπαρτιατικός-Σπάρτη
Ρεπό: Αίαντας

3η -8η αγωνιστική
Λάκωνας-Σπαρτιατικός
Σπάρτη-Αίαντας
Ρεπό: Λακωνικός Κρόνος

4η -9η αγωνιστική
Αίαντας-Λάκωνας
Σπαρτιατικός-Λακωνικός Κρόνος
Ρεπό: Σπάρτη

5η -10η αγωνιστική
Λάκωνας-Σπάρτη
Λακωνικός Κρόνος-Αίαντας
Ρεπό: Σπαρτιατικός

Ε’ όμιλος

1η -6η αγωνιστική
Βλαχιώτη- Άρης Σκάλας
Βατικιώτης- Κάστρο Μονεμβασιάς
Ρεπό: ΑΠΟΕΛ Μολάων

2η -7η αγωνιστική
Άρης Σκάλας- ΑΠΟΕΛ Μολάων
Κάστρο Μονεμβασιάς- Βλαχιώτη
Ρεπό: Βατικιώτης

3η-8η αγωνιστική
ΑΠΟΕΛ Μολάων-Κάστρο Μονεμβασιάς
Βλαχιώτη- Βατικιώτης
Ρεπό: Άρης Σκάλας

4η -9η αγωνιστική
Βατικιώτης- ΑΠΟΕΛ Μολάων
Κάστρο Μονεμβασιάς- Άρης Σκάλας
Ρεπό: Βλαχιώτη

5η -10η αγωνιστική
ΑΠΟΕΛ Μολάων- Βλαχιώτη
Άρης Σκάλας- Βατικιώτης
Ρεπό: Κάστρο Μονεμβασιάς.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ