Δευτέρα, 02 Νοέμβριος 2020 12:57

Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 77-62: Λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο

Τη δεύτερη σερί εκτός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα της Α2 μπάσκετ γυναικών, γνώρισε χθες ο Αρς Καλαμάτας με σκορ 77-62 από τον Γ.Σ. Ηλιούπολης.

Η μεσσηνιακή ομάδα στάθηκε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 23-20, ενώ στο ημίχρονο έχανε με 2 πόντους (35-33). Στο δεύτερο μέρος όμως, ο Γ.Σ. Ηλιούπολης ανέβασε την απόδοσή τους και πήρε διψήφια διαφορά (58-47) στο τέλος της τρίτης περιόδου. Διαφορά που διατήρησε και στην τελευταία περίοδο και έτσι πήρε το ροζ φύλλο αγώνα. Μπουντούρη και Καρρέ πέτυχαν τους περισσότερους πόντους από τις νικήτριες, με 24 και 18 αντίστοιχα. Στον αντίποδα πρώτη σκόρερ για τον Αρι ήταν η Παρθένη με 15 πόντους και ακολούθησαν Χονδρουδάκη και η Παπαδημητρίου, έχοντας από 12 πόντους.
Διαιτητές: Λιαρομάτης-Πλέγας
Δεκάλεπτα: 20-23, 35-33, 58-47, 77-62
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου, Δαμουλάκη 2, Νάτσκου 11(1), Θεοδώρου 13(1), Πρίφτη 7, Νικολαϊδου, Μπουντούρη 24(2), Κορρέ 18(1), Διαμαντοπούλου, Τριανταφύλλου, Αλεξιά 2, Καλλεράντε.
ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Καραμάνου, Παπαδημητρίου 12, Παρθένη 15(2), Αντωνοπούλου 2, Κουτράκου, Γκατζιώλη 6, Μπούζα, Χονδρουδάκη 12(1), Σούτα 9, Κουτέλα 6.