Δευτέρα, 25 Οκτώβριος 2021 15:56

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΕΥΝΙΚΟΣ 29-83: Πρεμιέρα στην Α2 με "βαριά" ήττα

Με το... αριστερό μπήκε στην Α2 γυναικών ο Αρις Καλαμάτας, χάνοντας χθες το μεσημέρι στην Τέντα με 29-83 από τον Εύνικο.

Το σκορ μαρτυρά και την εικόνα της αναμέτρησης. Η μεσσηνιακή ομάδα, που αγωνίστηκε με απουσίες, έκανε πολλά λάθη και το "πλήρωσε" γνωρίζοντας μεγάλη σε έκταση σκορ ήττα.
Οι φιλοξενούμενες επέβαλλαν από το ξεκίνημα το ρυθμό τους και καθάρισαν ουσιαστικά από το πρώτο δεκάλεπτο (6-25), ενώ στο ημίχρονο η διαφορά ανέβηκε στους 34 πόντους.
Ως εκ τούτου, το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με την ομάδα των Ανω Λιοσίων να επικρατεί με 54 πόντους διαφορά. Ο Αρις πρέπει να ξεχάσει το ματς της πρεμιέρας, να διορθώσει τα λάθη για να ελπίζει σε καλύτερη συνέχεια στο πρωτάθλημα.
Τα δεκάλεπτα: 6-25, 9-24, 7-15, 7-19
Το ματς διαιτήτευσαν οι Καμήτσος και Λάμπος.
ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Mπακογιάννης): Παπαδημητρίου 9 (1), Καστανιά 2, Ευτυχιάκου 6 (2) Μπούζα 4, Χονδρουλάκη 3, Χρονοπούλου 1, Παπαδοπούλου 2, Φραγγέα 2, Αντωνοπούλου
ΕΥΝΙΚΟΣ (Bεπτσίστας) : Μετάι 6, Εμμανουηλίδου 13 (3), Ράδη 4, Ρομποτή 2, Θωμαϊδου 4, Ισκιόγλου 13, Μαυροζίδου 18, Μίχου 12, Βούλγαρη 7 (1), Κεσέ 4.