Δευτέρα, 01 Νοέμβριος 2021 16:45

ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ - ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 64-43: Δεύτερη ήττα στην Α2

Την ήττα με 64-43 από τους Δαναούς Αργους γνώρισε χθες ο Αρις Καλαμάτας, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου στην Α2 μπάσκετ γυναικών.

Η μεσσηνιακή ομάδα ηττήθηκε για 2η σερί αγωνιστική, ενώ οι Δαναοί ζευγάρωσαν τις νίκες και φιγουράρουν στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την Ηλιούπολη και τον Εύνικο. Η ομάδα του Αργους έθεσε τις βάσεις για τη νίκη από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν προηγήθηκε με 19-5 και έκλεισε το ημίχρονο με διαφορά 24 πόντων (40-16).
Διαιτητές: Ροδόπουλος-Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 19-5, 40-16, 54-29, 64-43
ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ (Νενεκούμης – Μπακάλης): Χρυσοστομίδου 11(1), Στρατή 2, Δανούση 18(2), Μπαλλα 4, Μπούντου Ν. 4, Μπούντου Π., Καγιάννα 2, Κεχαγιά 19(3), Μπακάλη 4, Καραπάνου 2, Παπαμάρκου 2.
ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Καραμάνου 3(1), Παπαδημητρίου 2, Χρονοπούλου, Κουτέλα 17(1), Καστανιά, Ευτυχιάδου 5(1), Μπούζα, Χονδρουλάκη, Σούτα 3, Παπαδοπούλου 3, Αντωνοπούλου 10.