Δευτέρα, 24 Ιανουαρίου 2022 14:30

Ηττα στις λεπτομέρειες για τον Αρι Καλαμάτας στον Πειραιά

Την ήττα με σκορ 62-57 από τον Ατρόμητο Πειραιά γνώρισε χθες στα Καμίνια ο Αρις Καλαμάτας, για την 9η αγωνιστική - τελευταία του πρώτου γύρου στον 1ο όμιλο της Α2 μπάσκετ γυναικών.

Η μεσσηνιακή ομάδα πάλεψε μέχρι το τέλος για το διπλό σ' ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ενδεικτικό ότι στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν 16-14 και στο ημίχρονο είχαμε ισοπαλία 32-32. Ο Αρις Καλαμάτας προηγήθηκε στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 47-45, αλλά στο φινάλε ηττήθηκε με πέντε πόντους διαφορά και υποχώρησε στην 6η θέση.