Δευτέρα, 25 Αύγουστος 2014 20:38

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ: Εντός με Ενωση Ιλίου ξεκινά ο Ακάδημος - το πρόγραμμα του πρωταθλήματος

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ: Εντός με Ενωση Ιλίου ξεκινά ο Ακάδημος - το πρόγραμμα του πρωταθλήματος

Μετά την περσινή κατάκτηση του τίτλου στην Α' τοπική της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ο Ακάφημος Καλαμάτας ετοιμάζεται για την πρώτη συμμετοχή της ιστορίας του στην Γ' εθνική και σήμερα έμαθε την σειρά με την οποία θα αντιμετωπίσει τους αντιπάλους του.


Στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο «Divani Caravel» έγινε η κλήρωση πρωταθλημάτων και κυπέλλου με τον Νότιο Όμιλο της Γ' εθνικής να αποτελείται από 14 ομάδες.
Ο Ακάδημος θα κάνει πρεμιέρα στην Καλαμάτα αφού στις 12 Οκτωβρίου θα υποδεχθεί στην Τέντα την Ένωση Ιλίου. το πρώτο του εκτός έδρας παιχνίδι θα είναι την 2η αγωνιστική στην Πεντέλη ενώ την τρίτη αγωνιστική θα υποδεχθεί τον έτερο νεωφότιστο του ομίλου, τον Μανδραϊκό.
Να θυμίσουμε ότι η ομάδα της Καλαμάτας ξεκίνησε προετοιμασία την περασμένη εβδομάδα υπό τις οδηγίες του νέου της τεχνικού Παύλου Νόντα.
Όσον αφορά την χθεσινή κλήρωση, ο πρόεδρος της ΕΟΚ Γιώργος Βασιλακόπουλος έστειλε μήνημα στις ομάδες να απεθύνονται στην Ομοσπονδία για ότι πρόβλημα έχουν.
Η εκδήλωση έχει ξεκινήσει με την ομιλία του προέδρου της ΕΟΚ, Γιώργου Βασιλακόπουλου:
"Είναι η μέρα του ελληνικού μπάσκετ", ήταν η χαρακτηριστική ατάκα του ισχυρού άνδρα της ελληνικής καλαθοσφαίρισης, που συνέχισε λέγοντας: "Το ελληνικό μπάσκετ μπορεί να αποτελέσει το ανάχωμα και το καταφέρνουμε ως ένα μέτρο, παρά τις δυσκολίες που συναντάμε κοινωνικά, πολιτικά και οικονομικά. Η πόρτα του προέδρου είναι ανοιχτή κάθε μέρα, ο καθένας μπορεί να προσέλθει χωρίς ιδιαίτερα τηλεφωνήματα και... συνεντεύξεις. Ο καθένας από εσάς μπορεί να επισκεφθεί τα γραφεία της ΕΟΚ να συναντηθεί με τον πρόεδρο, τον αντιπρόεδρο ή τον Γενικό Γραμματέα. Υπηρετούμε το ελληνικό μπάσκετ και είμαστε στην υπηρεσία του μπάσκετ".
Το πρόγραμμα του πρώτου γύρου πρώτου ομίλου του νότου της Γ’ Εθνικής είναι το εξής:

1η Αγωνιστική - 12/10/14
Κεραυνός Αιγίου - Νήαρ Ηστ
Ερμής Περάματος - Ζάκυνθος
ΑΟ Κρανιδίου - Χαλάνδρι
Ακάδημος - Ενωση Ιλίου
Προμηθέας Χαλανδρίου - Πεντέλη
Εσπερος- Μανδραϊκός
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου- Νίκη Αμαρουσίου

2η Αγωνιστική - 19/10/14
Ζάκυνθος - Κεραυνός Αιγίου
Χαλάνδρι - Ερμής Περάματος
Ενωση Ιλίου - ΑΟ Κρανιδίου
Πεντέλη - Ακάδημος
Μανδραϊκός - Προμηθέας Χαλανδρίου
Νίκη Αμαρουσίου - Εσπερος
Νήαρ Ηστ - Απόλλων Αρχ. Κορίνθου

3η Αγωνιστική - 26/10/14
Κεραυνός Αιγίου - Χαλάνδρι
Ερμής Περάματος - Ενωση Ιλίου
ΑΟ Κρανιδίου - Πεντέλη
Ακάδημος - Μανδραϊκός
Προμηθέας Χαλανδρίου - Νίκη Αμαρουσίου
Εσπερος- Απόλλων Αρχ. Κορίνθου
Νήαρ Ηστ - Ζάκυνθος

4η Αγωνιστική - 02/11/14
Ενωση Ιλίου - Κεραυνός Αιγίου
Πεντέλη - Ερμής Περάματος
Μανδραϊκός - ΑΟ Κρανιδίου
Νίκη Αμαρουσίου - Ακάδημος
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου- Προμηθέας Χαλανδρίου
Εσπερος- Νήαρ Ηστ
Χαλάνδρι - Ζάκυνθος

5η Αγωνιστική - 09/11/14
Κεραυνός Αιγίου - Πεντέλη
Ερμής Περάματος - Μανδραϊκός
ΑΟ Κρανιδίου - Νίκη Αμαρουσίου
Ακάδημος - Απόλλων Αρχ. Κορίνθου
Προμηθέας Χαλανδρίου - Εσπερος
Νήαρ Ηστ - Χαλάνδρι
Ζάκυνθος - Ενωση Ιλίου

6η Αγωνιστική - 16/11/14
Μανδραϊκός - Κεραυνός Αιγίου
Νίκη Αμαρουσίου - Ερμής Περάματος
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου- ΑΟ Κρανιδίου
Εσπερος- Ακάδημος
Προμηθέας Χαλανδρίου - Νήαρ Ηστ
Πεντέλη - Ζάκυνθος
Ενωση Ιλίου - Χαλάνδρι

7η Αγωνιστική - 23/11/14
Κεραυνός Αιγίου - Νίκη Αμαρουσίου
Ερμής Περάματος - Απόλλων Αρχ. Κορίνθου
ΑΟ Κρανιδίου - Εσπερος
Ακάδημος - Προμηθέας Χαλανδρίου
Νήαρ Ηστ - Ενωση Ιλίου
Ζάκυνθος - Μανδραϊκός
Χαλάνδρι - Πεντέλη

8η Αγωνιστική - 30/11/14
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου- Κεραυνός Αιγίου
Εσπερος- Ερμής Περάματος
Προμηθέας Χαλανδρίου - ΑΟ Κρανιδίου
Ακάδημος - Νήαρ Ηστ
Νίκη Αμαρουσίου - Ζάκυνθος
Μανδραϊκός - Χαλάνδρι
Πεντέλη - Ενωση Ιλίου

9η Αγωνιστική - 07/12/14
Κεραυνός Αιγίου - Εσπερος
Ερμής Περάματος - Προμηθέας Χαλανδρίου
ΑΟ Κρανιδίου - Ακάδημος
Νήαρ Ηστ - Πεντέλη
Ζάκυνθος - Απόλλων Αρχ. Κορίνθου
Χαλάνδρι - Νίκη Αμαρουσίου
Ενωση Ιλίου - Μανδραϊκός

10η Αγωνιστική - 14/12/14
Προμηθέας Χαλανδρίου - Κεραυνός Αιγίου
Ακάδημος - Ερμής Περάματος
ΑΟ Κρανιδίου - Νήαρ Ηστ
Εσπερος- Ζάκυνθος
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου- Χαλάνδρι
Νίκη Αμαρουσίου - Ενωση Ιλίου
Μανδραϊκός - Πεντέλη

11η Αγωνιστική - 21/12/14
Κεραυνός Αιγίου - Ακάδημος
Ερμής Περάματος - ΑΟ Κρανιδίου
Νήαρ Ηστ - Μανδραϊκός
Ζάκυνθος - Προμηθέας Χαλανδρίου
Χαλάνδρι - Εσπερος
Ενωση Ιλίου - Απόλλων Αρχ. Κορίνθου
Πεντέλη - Νίκη Αμαρουσίου

12η Αγωνιστική - 11/01/15
ΑΟ Κρανιδίου - Κεραυνός Αιγίου
Ερμής Περάματος - Νήαρ Ηστ
Ακάδημος - Ζάκυνθος
Προμηθέας Χαλανδρίου - Χαλάνδρι
Εσπερος- Ενωση Ιλίου
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου- Πεντέλη
Νίκη Αμαρουσίου - Μανδραϊκός

13η Αγωνιστική - 18/01/15
Κεραυνός Αιγίου - Ερμής Περάματος
Νήαρ Ηστ - Νίκη Αμαρουσίου
Ζάκυνθος - ΑΟ Κρανιδίου
Χαλάνδρι - Ακάδημος
Ενωση Ιλίου - Προμηθέας Χαλανδρίου
Πεντέλη - Εσπερος
Μανδραϊκός - Απόλλων Αρχ. Κορίνθου

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ