Πέμπτη, 04 Σεπτέμβριος 2014 13:05

Το πανόραμα του Μουντομπάσκετ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πανόραμα του Μουντομπάσκετ

Ολοκληρώνεται σήμερα η πρώτη φάση του Μουντομπάσκετ που διεξάγεται στην Ισπανία με την Εθνική ομάδα να αντιμετωπίζει την Αργεντινή στο τελευταίο ματς του ομίλου και να θέλει τη νίκη για να πάρει την πρώτη θέση.


Το πανόραμα της διοργάνωσης έχει ως εξής:

ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ


1η ΗΜΕΡΑ (30/8)

==================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

Αίγυπτος-Σερβία 64-85

Γαλλία-Βραζιλία 63-65

Ιράν-Ισπανία 60-90

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

Κροατία-Φιλιππίνες 81-78 παράταση (κανονική διάρκεια 71-71)

Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή 75-98

ΕΛΛΑΔΑ-Σενεγάλη 87-64

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

Ουκρανία-Δομινικανή Δημοκρατία 72-62

Νέα Ζηλανδία-Τουρκία 73-76

ΗΠΑ-Φινλανδία 114-55

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

Ανγκόλα-Κορέα 80-69

Αυστραλία-Σλοβενία 80-90

Μεξικό-Λιθουανία 74-87

 

2η ΗΜΕΡΑ (31/8)

==================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

Σερβία-Γαλλία 73-74

Βραζιλία-Ιράν 79-50

Ισπανία-Αίγυπτος 91-54

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

Αργεντινή-Κροατία 85-90

Σενεγάλη-Πουέρτο Ρίκο 82-75

Φιλιππίνες-ΕΛΛΑΔΑ 70-82

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

Δομινικανή Δημοκρατία-Νέα Ζηλανδία 76-63

Φινλανδία-Ουκρανία 81-76

Τουρκία-ΗΠΑ 77-98

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

Κορέα-Αυστραλία 55-89

Σλοβενία-Μεξικό 87-64

Λιθουανία-Ανγκόλα 75-62

 

3η ΗΜΕΡΑ (1& 2/9)

====================

Δευτέρα, 1 Σεπτεμβρίου

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

Ιράν-Σερβία 70-83

Γαλλία-Αίγυπτος 94-55

Βραζιλία-Ισπανία 63-82

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

Κροατία-Σενεγάλη 75-77

Αργεντινή-Φιλιππίνες 85-81

Πουέρτο Ρίκο-ΕΛΛΑΔΑ 79-90

 

Τρίτη, 2 Σεπτεμβρίου

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

Ουκρανία-Τουρκία 64-58

ΗΠΑ-Νέα Ζηλανδία 98-71

Φινλανδία-Δομινικανή Δημ. 68-74

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

Ανγκόλα-Μεξικό 55-79

Αυστραλία-Λιθουανία 82-75

Κορέα-Σλοβενία 72-89

 

 

4η ΗΜΕΡΑ (3/9)

=================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

Αίγυπτος-Ιράν 73-88

Σερβία-Βραζιλία 73-81

Ισπανία-Γαλλία 88-64

 

Βαθμολογία

Ν-Η Β.

Ισπανία 4-0 8

Βραζιλία 3-1 7

Σερβία 2-2 6

Γαλλία 2-2 6

Ιράν 1-3 5

Αίγυπτος 0-4 4

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

Φιλιππίνες-Πουέρτο Ρίκο 73-77

Σενεγάλη-Αργεντινή 46-81

ΕΛΛΑΔΑ-Κροατία 76-65

 

Βαθμολογία

Ν-Η Β.

ΕΛΛΑΔΑ 4-0 8

Αργεντινή 3-1 7

Σενεγάλη 2-2 6

Κροατία 2-2 6

Πουέρτο Ρίκο 1-3 5

Φιλιππίνες 0-4 4

 

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

Νέα Ζηλανδία-Ουκρανία 73-61

Τουρκία-Φινλανδία 77-73 -παρ. (68-68κ.α.)

Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ 71-106

 

Βαθμολογία

Ν-Η Β.

ΗΠΑ 4-0 8

Ουκρανία 2-2 6

Τουρκία 2-2 6

Δομ. Δημ. 2-2 6

Νέα Ζηλανδία 1-3 5

Φινλανδία 1-3 5

 

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

Μεξικό-Αυστραλία 62-70

Σλοβενία-Ανγκόλα 93-87

Λιθουανία-Κορέα 79-49

Βαθμολογία

Ν-Η Β.

Σλοβενία 4-0 8

Λιθουανία 3-1 7

Αυστραλία 3-1 7

Μεξικό 1-3 5

Ανγκόλα 1-3 5

Κορέα 0-4 4

 

5η ΗΜΕΡΑ (4/9)

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

16:30 Βραζιλία-Αίγυπτος

19:00 Ιράν-Γαλλία

23:00 Σερβία-Ισπανία

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

15:00 Σενεγάλη-Φιλιππίνες

19:00 Κροατία-Πουέρτο Ρίκο

23:00 Αργεντινή-ΕΛΛΑΔΑ

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

16:00 Φινλανδία-Νέα Ζηλανδία

18:30 Ουκρανία-ΗΠΑ

22:30 Τουρκία-Δομινικανή Δημοκρατία

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

13:30 Αυστραλία-Ανγκόλα

17:30 Κορέα-Μεξικό

21:30 Λιθουανία-Σλοβενία

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

------------

 

Σάββατο, 6 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

================================

19:00 Α3-Β2 (Ε5)

23:00 Α1-Β4 (Ε6)

 

Σάββατο, 6 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

==================================

17:00 Γ3-Δ2 (Ε1)

21:00 Γ1-Δ4 (Ε2)

 

Κυριακή, 7 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

================================

19:00 Α4-Β1 (Ε7)

23:00 Α2-Β3 (Ε8)

 

Κυριακή, 7 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

==================================

17:00 Γ4-Δ1 (Ε3)

21:00 Γ2-Δ3 (Ε4)

 

Τρίτη, 9 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

=================================

18:00 Νικητής Νικητής Ε1-Νικητής Ε2 (F1)

22:00 Νικητής Νικητής Ε3-Νικητής Ε4 (F2)

 

Τετάρτη, 10 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

=================================

19:00 Νικητής Ε5-Νικητής Ε6 (F3)

23:00 Νικητής Ε7-Νικητής Ε8 (F4)


ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

----------

Πέμπτη, 11 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

==================================

22:00 Νικητής F1-Νικητής F2


Παρασκευή, 12 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

===================================

23:00 Νικητής F3-Νικητής F4


Σάββατο, 13 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

==================================

19:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

 

Κυριακή, 14 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

=================================

22:00 ΤΕΛΙΚΟΣ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ