Παρασκευή, 05 Σεπτέμβριος 2014 13:37

Το πανόραμα του Μουντομπάσκετ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πανόραμα του Μουντομπάσκετ

Η εθνική ομάδα μπάσκετ πήρε την πρώτη θέση του ομίλου της και την Κυριακή θα παίξει  με την Σερβία σε νοκ άουτ αγώνα για μια θέση στους «8» του παγκοσμίου κυπέλλου.


Το πανόραμα της διοργάνωσης έχει ως εξής:

ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ


1η ΗΜΕΡΑ (30/8)

==================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

Αίγυπτος-Σερβία 64-85

Γαλλία-Βραζιλία 63-65

Ιράν-Ισπανία 60-90


Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

Κροατία-Φιλιππίνες 81-78 παράταση (κανονική διάρκεια 71-71)

Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή 75-98

ΕΛΛΑΔΑ-Σενεγάλη 87-64


Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

Ουκρανία-Δομινικανή Δημοκρατία 72-62

Νέα Ζηλανδία-Τουρκία 73-76

ΗΠΑ-Φινλανδία 114-55

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

Ανγκόλα-Κορέα 80-69

Αυστραλία-Σλοβενία 80-90

Μεξικό-Λιθουανία 74-87


2η ΗΜΕΡΑ (31/8)

==================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

Σερβία-Γαλλία 73-74

Βραζιλία-Ιράν 79-50

Ισπανία-Αίγυπτος 91-54

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

Αργεντινή-Κροατία 85-90

Σενεγάλη-Πουέρτο Ρίκο 82-75

Φιλιππίνες-ΕΛΛΑΔΑ 70-82

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

Δομινικανή Δημοκρατία-Νέα Ζηλανδία 76-63

Φινλανδία-Ουκρανία 81-76

Τουρκία-ΗΠΑ 77-98

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

Κορέα-Αυστραλία 55-89

Σλοβενία-Μεξικό 87-64

Λιθουανία-Ανγκόλα 75-62

 

3η ΗΜΕΡΑ (1& 2/9)

====================

Δευτέρα, 1 Σεπτεμβρίου

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

Ιράν-Σερβία 70-83

Γαλλία-Αίγυπτος 94-55

Βραζιλία-Ισπανία 63-82

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

Κροατία-Σενεγάλη 75-77

Αργεντινή-Φιλιππίνες 85-81

Πουέρτο Ρίκο-ΕΛΛΑΔΑ 79-90

 

Τρίτη, 2 Σεπτεμβρίου

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

Ουκρανία-Τουρκία 64-58

ΗΠΑ-Νέα Ζηλανδία 98-71

Φινλανδία-Δομινικανή Δημ. 68-74

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

Ανγκόλα-Μεξικό 55-79

Αυστραλία-Λιθουανία 82-75

Κορέα-Σλοβενία 72-89

 

 

4η ΗΜΕΡΑ (3/9)

=================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

Αίγυπτος-Ιράν 73-88

Σερβία-Βραζιλία 73-81

Ισπανία-Γαλλία 88-64


Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

Φιλιππίνες-Πουέρτο Ρίκο 73-77

Σενεγάλη-Αργεντινή 46-81

ΕΛΛΑΔΑ-Κροατία 76-65

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

Νέα Ζηλανδία-Ουκρανία 73-61

Τουρκία-Φινλανδία 77-73 -παρ. (68-68κ.α.)

Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ 71-106

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

Μεξικό-Αυστραλία 62-70

Σλοβενία-Ανγκόλα 93-87

Λιθουανία-Κορέα 79-49

 
5η ΗΜΕΡΑ (4/9)

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)

Βραζιλία-Αίγυπτος 128-65

Ιράν-Γαλλία 76-81

Σερβία-Ισπανία 73-89

 

Βαθμολογία

Ν-Η Β.

Ισπανία 5-0 10

Βραζιλία 4-1 9

Γαλλία 3-2 8

Σερβία 2-3 7

-------------------

Ιράν 1-4 6

Αίγυπτος 0-5 5

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)

Σενεγάλη-Φιλιππίνες 79-81 παρ., (64-64 κ.α.)

Κροατία-Πουέρτο Ρίκο 103-82

Αργεντινή-ΕΛΛΑΔΑ 71-79

 

Βαθμολογία

Ν-Η Β.

ΕΛΛΑΔΑ 5-0 10

Κροατία 3-2 8

Αργεντινή 3-2 8

Σενεγάλη 2-3 7

-------------------

Φιλιππίνες 1-4 6

Πουέρτο Ρίκο 1-4 6

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)

Φινλανδία-Νέα Ζηλανδία 65-67

Ουκρανία-ΗΠΑ 71-95

Τουρκία-Δομινικανή Δημοκρατία 77-64

 

Βαθμολογία

Ν-Η Β.

ΗΠΑ 5-0 10

Τουρκία 3-2 8

Δομ. Δημ. 2-3 7

Νέα Ζηλανδία 2-3 7

-------------------

Ουκρανία 2-3 7

Φινλανδία 1-4 6


Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)

Αυστραλία-Ανγκόλα 83-91

Κορέα-Μεξικό 71-87

Λιθουανία-Σλοβενία 67-64


Βαθμολογία

Ν-Η Β.

Λιθουανία 4-1 9

Σλοβενία 4-1 9

Αυστραλία 3-2 8

Μεξικό 2-3 7

-------------------

Ανγκόλα 2-3 7

Κορέα 0-5 5

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

--------------


Σάββατο, 6 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

================================

19:00 Γαλλία-Κροατία (Ε5)

23:00 Ισπανία-Σενεγάλη (Ε6)


Σάββατο, 6 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

==================================

17:00 Δομ.Δημ.-Σλοβενία (Ε1)

21:00 ΗΠΑ-Μεξικό (Ε2)


Κυριακή, 7 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

================================

19:00 Σερβία-ΕΛΛΑΔΑ (Ε7)

23:00 Βραζιλία-Αργεντινή (Ε8)
 

Κυριακή, 7 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

==================================

17:00 Νέα Ζηλανδία-Λιθουανία (Ε3)

21:00 Τουρκία-Αυστραλία (Ε4)

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

------------


Τρίτη, 9 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

=================================

18:00 Νικητής Νικητής Ε1-Νικητής Ε2 (F1)

22:00 Νικητής Νικητής Ε3-Νικητής Ε4 (F2)


Τετάρτη, 10 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

=================================

19:00 Νικητής Ε5-Νικητής Ε6 (F3)

23:00 Νικητής Ε7-Νικητής Ε8 (F4)


ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

----------

Πέμπτη, 11 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

==================================

22:00 Νικητής F1-Νικητής F2


Παρασκευή, 12 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

===================================

23:00 Νικητής F3-Νικητής F4


Σάββατο, 13 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

==================================

19:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ


Κυριακή, 14 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

=================================

22:00 ΤΕΛΙΚΟΣ


  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ