Παρασκευή, 12 Σεπτέμβριος 2014 18:24

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στην Πετρούπολη παίζει την Κυριακή η Καλαμάτα '80 - το πρόγραμμα των αγώνων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στην Πετρούπολη παίζει την Κυριακή η Καλαμάτα '80 - το πρόγραμμα των αγώνων

Το πρώτο και δύσκολο μάλιστα, αφού ο γηπεδούχος Αρης  θεωρείται αρκετά δυνατή ομάδα αν και νεοφώτιστος, παιχνίδι της ιστορίας της στο κύπελλο Ελλάδος γυναικών δίνει την Κυριακή το μεσημέρι στις 2.30 στο κλειστό της Πετρούπολης η Καλαμάτα '80.


Ανεξάρτητα πάντως με τις δυσκολίες της αναμέτρησης τις οποίες γνωρίζει πολύ καλά ο Γιαννακόπουλος και οι αθλήτριες του βασικός στόχος της Καλαματιανής ομάδας είναι να μπορέσει να έχει διάρκεια στην απόδοσή της και να εφαρμόσει ορισμένα νέα στοιχεία που προσπαθεί να περάσει στο παιχνίδι της ώστε να δει τι μπορεί να της ανήκει από ένα δύσκολο σίγουρα αντίπαλο.

Το πρόγραμμα...

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α΄ ΦΑΣΗ - 1η Αγωνιστική (14/9/2014)

Κυριακή, 14 Σεπτεμβρίου
1ος Όμιλος
1. Πετρούπολης 14:30 Άρης Πετρούπολης–Καλαμάτα Χουγιάζος – Τσάλας (Παπαδόπουλος Κ.)
2. Νέο Κλ. Μελισσίων 14:00 ΚΑΟ Μελισσίων–Αρκάδι Ρεθύμνου Καρπάνος – Κανελόπουλος Μ. (Λιμιάτης)
3. Ν.Σμύρνης (κ.θ.) 14:00 Πανιώνιος–Ικαρος Καλλιθέας Τσολάκος – Λύρας (Ευστρατίου)
4. Σχολικό Ν.Φιλαδ. 12:00 ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ–Σπόρτιγκ 0-20 α.α.
5. Ν. Αλικαρνασσού 14:00 ΑΟΝΑ Ηρόδοτος–Π. Φαλήρου Κωνσταντινίδου - Τσακαλογιάννης (Γιαννακουδάκης)
6. Παλαιό Αγ.Δημ. 12:00 Δάφνη Αγ.Δημ.–Κρόνος Αγ.Δ. Σπυρόπουλος – Σκαλτσής (Μαυρουδής)
* Η ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ δήλωσε αδυναμία συμμετοχής

2ος Όμιλος
7. Σταυρούπολης 14:00 Σταυρούπολης–ΠΑΣ Γιάννινα Μελανίδης – Χατζηχαρίσης (Αστρεινίδης)
8. Σερρών 13:00 Σερρών–Ηρακλής Καλέσης – Λαδάς (Γιαβρής)
9. Μίκρας Α΄ 15:00 Ναύαρχος Β.–Απόλλων Καλ. Τσούλης – Πετανίδου (Παπαδόπουλος Ν.)
10. Λευκάδας 12:00 Νίκη Λευκ.–ΑΕ Πυλαίας Παζώλης – Κοντογιάννης (Κανελλόπουλος)
11. Ευμοιρου Ξ. 14:00 Ασπίς 2001 Ξ.–Ολύμπια ΓΣ Λαρ. Λαρ.Λαμπρίδης - Μπακάλης (Σαλικίδης)
12. Αλεξάνδρειο 14:00 Άρης Θεσσαλονίκης–Τιτάνες Δράμας Σαρακενίδης – Ζιώγας (Ομ) (Σακελαρίου)

Α΄ ΦΑΣΗ - 2η Αγωνιστική (21/09/2014)

Κυριακή, 21 Σεπτεμβρίου
13. Νικητής 5-Νικητής 1
14. Σπόρτιγκ-Νικητής 6
15. Νικητής 3-Νικητής 2
16. Νικητής 10-Νικητής 12
17. Νικητής 8-Νικητής 7
18. Νικητής 9-Νικητής 11



 


  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ