Παρασκευή, 26 Σεπτέμβριος 2014 23:20

Το πλήρες πρόγραμμα της α' φάσης της Euroleague

Γράφτηκε από τον

Το πρώτο τζάμπολ της κανονικής περιόδου θα δοθεί στις 15 Οκτωβρίου στην Ισπανία, όπου η Λαμποράλ Κούτσα θα υποδεχθεί τη Νεπτούνας για τον 4ο όμιλο.

 

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα:

ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ 2014-15

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15-16-17/10)                                      6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20-21/11) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

16/10         Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)           21/11

17/10         Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)  21/11 

17/10         Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Σάσαρι (Ιταλία)               21/11

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

17/10         Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)        20/11

16/10         Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Λιμόζ (Γαλλία)               20/11

16/10         Τσεντεβίτα (Κροατία)-Μάλαγα (Ισπανία)                  21/11

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

17/10         Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)   20/11  

17/10         Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)       20/11

17/10, 21:30  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Τούροφ (Πολωνία)                 21/11, 20:00

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

15/10         Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Νεπτούνας (Λιθουανία)        20/11

16/10, 22:00  Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)                 20/11, 21:30

15/10         Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)         20/11

 

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23-24/10)                                          7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27-28/11) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

24/10         Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)            27/11

24/10         Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία) 28/11

24/10         Σάσαρι (Ιταλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)               28/11

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

24/10         Μάλαγα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)            27/11 

24/10         Λιμόζ (Γαλλία)-Τσεντεβίτα (Κροατία)                    28/11

23/10         ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)         27/11 

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

23/10         Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)           28/11

23/10, 21:00  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)       28/11, 21:30

23/10         Τούροφ (Πολωνία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)         27/11

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

24/10, 21:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)          27/11, 21:30

23/10         Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Βαλένθια (Ισπανία)               28/11

23/10         Νεπτούνας (Λιθουανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)         27/11

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-31/10)                                         8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4-5/12) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

30/10         Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)        4/12

30/10         Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Σάσαρι (Ιταλία)                     4/12

30/10         Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)  4/12

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

31/10         Τσεντεβίτα (Κροατία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)               5/12

31/10         Μάλαγα (Ισπανία)-Λιμόζ (Γαλλία)                         4/12

30/10         Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)    4/12

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

31/10         Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)       3/12

30/10, 21:30  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)     4/12, 22:00  

31/10         Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Τούροφ (Πολωνία)                  5/12

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

31/10         Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)         5/12

31/10, 19:00  Νεπτούνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)               5/12, 21:30

30/10         Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βαλένθια (Ισπανία)             5/12

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5-6-7/11)                                         9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11-12/12) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

6/11          Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)      12/12

7/11          Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)      12/12

5/11          Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Σάσαρι (Ιταλία)                12/12

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

6/11          Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Τσεντεβίτα (Κροατία)         11/12

7/11          Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Λιμόζ (Γαλλία)              12/12

7/11          ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μάλαγα (Ισπανία)                  11/12

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

==========  

6/11         Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)     11/12

6/11, 21:30  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)            11/12, 21:45

6/11         Τούροφ (Πολωνία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)             11/12 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

7/11         Βαλένθια (Ισπανία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)            12/12

7/11         Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Νεπτούνας (Λιθουανία)             11/12

7/11, 20:00  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)            12/12, 21:30

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13-14/11)                                        10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18-19/12) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

13/11        Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)

14/11        Σάσαρι (Ιταλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

14/11        Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

14/11        Τσεντεβίτα (Κροατία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

14/11        Λιμόζ (Γαλλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

13/11        Μάλαγα (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

14/11, 22:00 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

13/11        Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία) 

13/11        Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Τούροφ (Πολωνία)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

13/11, 21:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

13/11        Νεπτούνας (Λιθουανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

13/11        Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 

ΑΠΕ-ΜΠΕ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ