Παρασκευή, 26 Σεπτέμβριος 2014 23:20

Το πλήρες πρόγραμμα της α' φάσης της Euroleague

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πλήρες πρόγραμμα της α' φάσης της Euroleague

Το πρώτο τζάμπολ της κανονικής περιόδου θα δοθεί στις 15 Οκτωβρίου στην Ισπανία, όπου η Λαμποράλ Κούτσα θα υποδεχθεί τη Νεπτούνας για τον 4ο όμιλο.

 

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα:

ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ 2014-15

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15-16-17/10)                                      6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20-21/11) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

16/10         Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)           21/11

17/10         Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)  21/11 

17/10         Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Σάσαρι (Ιταλία)               21/11

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

17/10         Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)        20/11

16/10         Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Λιμόζ (Γαλλία)               20/11

16/10         Τσεντεβίτα (Κροατία)-Μάλαγα (Ισπανία)                  21/11

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

17/10         Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)   20/11  

17/10         Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)       20/11

17/10, 21:30  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Τούροφ (Πολωνία)                 21/11, 20:00

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

15/10         Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Νεπτούνας (Λιθουανία)        20/11

16/10, 22:00  Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)                 20/11, 21:30

15/10         Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)         20/11

 

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23-24/10)                                          7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27-28/11) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

24/10         Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)            27/11

24/10         Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία) 28/11

24/10         Σάσαρι (Ιταλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)               28/11

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

24/10         Μάλαγα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)            27/11 

24/10         Λιμόζ (Γαλλία)-Τσεντεβίτα (Κροατία)                    28/11

23/10         ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)         27/11 

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

23/10         Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)           28/11

23/10, 21:00  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)       28/11, 21:30

23/10         Τούροφ (Πολωνία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)         27/11

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

24/10, 21:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)          27/11, 21:30

23/10         Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Βαλένθια (Ισπανία)               28/11

23/10         Νεπτούνας (Λιθουανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)         27/11

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-31/10)                                         8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4-5/12) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

30/10         Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)        4/12

30/10         Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Σάσαρι (Ιταλία)                     4/12

30/10         Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)  4/12

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

31/10         Τσεντεβίτα (Κροατία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)               5/12

31/10         Μάλαγα (Ισπανία)-Λιμόζ (Γαλλία)                         4/12

30/10         Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)    4/12

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

31/10         Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)       3/12

30/10, 21:30  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)     4/12, 22:00  

31/10         Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Τούροφ (Πολωνία)                  5/12

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

31/10         Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)         5/12

31/10, 19:00  Νεπτούνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)               5/12, 21:30

30/10         Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βαλένθια (Ισπανία)             5/12

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5-6-7/11)                                         9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11-12/12) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

6/11          Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)      12/12

7/11          Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)      12/12

5/11          Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Σάσαρι (Ιταλία)                12/12

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

6/11          Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Τσεντεβίτα (Κροατία)         11/12

7/11          Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Λιμόζ (Γαλλία)              12/12

7/11          ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μάλαγα (Ισπανία)                  11/12

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

==========  

6/11         Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)     11/12

6/11, 21:30  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)            11/12, 21:45

6/11         Τούροφ (Πολωνία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)             11/12 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

7/11         Βαλένθια (Ισπανία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)            12/12

7/11         Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Νεπτούνας (Λιθουανία)             11/12

7/11, 20:00  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)            12/12, 21:30

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13-14/11)                                        10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18-19/12) 

1ος ΌΜΙΛΟΣ 

==========

13/11        Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)

14/11        Σάσαρι (Ιταλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

14/11        Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

14/11        Τσεντεβίτα (Κροατία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

14/11        Λιμόζ (Γαλλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

13/11        Μάλαγα (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

14/11, 22:00 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

13/11        Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία) 

13/11        Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Τούροφ (Πολωνία)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

========== 

13/11, 21:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

13/11        Νεπτούνας (Λιθουανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

13/11        Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 

ΑΠΕ-ΜΠΕ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ