Παρασκευή, 31 Οκτώβριος 2014 12:04

Στην Τρίπολη με τον Ερμή Λαγκαδά το Σάββατο ο Αρκαδικός

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Στην Τρίπολη με τον Ερμή Λαγκαδά το Σάββατο ο Αρκαδικός

Εκτός έδρας αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα για τους δύο αήττητους στην Α2 ανδρών στο μπάσκετ, Λαύριο και Φίλιππο Βέροιας, της 4ης αγωνιστικής στην Α2 ανδρών στο μπάσκετ. Η ομάδα του Χρήστου Σερέλη αγωνίζεται στο Μετς απέναντι στο Παγκράτι, ενώ η ομάδα της βόρειας Ελλάδας αντιμετωπίζει τη Λιβαδειά που αναζητά την παρθενική νίκη της στο δεύτερο τη τάξει ελληνικό πρωτάθλημα μπάσκετ.

 

Στον Πειραιά ταξιδεύει ο ΟΦΗ, μία εβδομάδα μετά τη σημαντική νίκη επί της ισχυρής Καβάλας, όπου η ομάδα του Φώτη Τακιανού θα επιδιώξει ν' αφήσει ένα βαθμό πίσω τον Εθνικό του Τζίμη Κουστένη, καθώς οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση με 5 βαθμούς. Ίδιους βαθμούς μοιράζονται και οι δύο αντίπαλοι αύριο, Ψυχικό και Δόξα Λευκάδας, με το τζάμπολ να είναι προγραμματισμένο στις 17:00 στην Αθήνα. Η επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα είναι το ζητούμενο εύλογα για την Καβάλα υποδεχόμενη τον Ηλυσιακό.

Στα περίχωρα της Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα στο Λαγκαδά, ο Ερμής θα πρέπει να τα δώσει όλα απέναντι στον ανώτερο Αρκαδικό για να... σπάσει το ρόδι, ενώ ο Αετός που έκανε την έκπληξη της 3ης αγωνιστικής, το περασμένο Σάββατο, πανηγυρίζοντας το πρώτο θετικό αποτέλεσμα κόντρα στον Αρκαδικό, θα μεταβεί στη Θεσσαλονίκη για την αναμέτρηση με τον Ηρακλή, στο άδειο Ιβανώφειο, λόγω της τιμωρίας της έδρας του «Γηραιού» (κεκλεισμένων των θυρών). Η αναμέτρηση αυτή είναι η μόνη που αρχίζει στις 16:00 αύριο, ενώ το τζάμπολ σε όλες τις υπόλοιπες είναι προγραμματισμένο για τις 17:00.

 

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (1/11/2014) στην Α2 Ανδρών στο μπάσκετ έχει ως εξής:

Α2 ΑΝΔΡΩΝ 

 4η Αγωνιστική (1/11/2014)

 Σάββατο, 1 Νοεμβρίου

ΓΗΠΕΔΟ           ΩΡΑ          ΑΓΩΝΑΣ                          ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ (Κομισάριοι)

Ιβανώφειο (κθ)  16:00  Ηρακλής-Αετός               Μπήτης-Ταρενίδης Στ.-Τσώνος Μ. (Παραλικίδης)

Νικολαϊδης      17:00  Εθνικός-ΟΦΗ                 Τζαφλέρης-Νικολούλης-Γερακίνης (Ελευθεριάδης)

Τρίπολης        17:00  Αρκαδικός-Ερμής Λαγκαδά     Τσαρούχα-Καλογερόπουλος Λ.-Κάρδαρης (Πολιτόπουλος)

Μετς Α          17:00  Παγκράτι-Λαύριο             Σκούτας-Καραβίτης-Μπούκας (Καρούσης)

Ψυχικού         17:00  Ψυχικό-Δόξα Λευκάδας        Τσούνας-Παγώνης-Φακίτσας (Ορφανός)

Λιβαδειάς       17:00  Λιβαδειά-Φίλιππος Βέροιας   Μαγκλογιάννης-Παπαθανασίου-Διμπινούδης (Ιωάννου)

Δημόγλου        17:00  Καβάλα-Ηλυσιακός            Πουρσανίδης Κ.-Τζίμα-Θεοδώρου (Ασλανίδης)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Λαύριο               6

Φίλιππος Βέροιας     6

ΟΦΗ                  5

Καβάλα               5

Εθνικός              5

Ψυχικό               5

Δόξα Λευκάδας        5

Αετός                4

Αρκαδικός            4

Ηρακλής              4

Παγκράτι             4

Ηλυσιακός            4

Λιβαδειά             3

Ερμής Λαγκαδά        3

ΑΠΕ-ΜΠΕ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ