Κυριακή, 02 Νοέμβριος 2014 22:47

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ: Βαριά ήττα του Ακάδημου στο Μαρούσι

Μακρυά από τον καλό εαυτό του ο Ακάδημος γνώρισε μεγάλη σε έκταση ήττα με 82-43 σήμερα το απόγευμα στο Μαρούσι από την δυνατή ομάδα της Νίκης.

Η Καλαματιανή ομάδα προσπάθησε να κάνει κάτι καλό μόνο στο πρωτο 10λεπτο στο τέλος του οποίου ήταν πίσω στο σκορ με 14-10 για να ανεβάσουν κατακόρυφα ρυθμό στην συνέχεια οι γπεδούχοι και στην ουσία να έχουν από το 20΄ την υπόθεση νίκης αφού προηγούντο ήδη του Ακάδημου με 41-19.
Στον ίδιο περίπου ρυθμό δηλαδή με τους γηπεδούχους να μένουν σε υψηλα στάνταρ απόδοσης και τον Ακάδημο να μην μπορεί να αντιδράσει όπως ίσως θα ήθελε έγινε και το δεύτερο ημίχρονο στο 30΄του οποίου το φωτεινό ταμπλώ του Αμαρουσίου έδειχνε σκόρ 63-29 και στο 40΄ το τελικό γαι την Νίκη 82-43.
Νίκη Αμαρουσίου (Γκόφας): Αποστολόπουλος 13 (2), Τσέκενης Γ. 2 , Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 15 (2), Κοντογιάννης 8 (1), Κυπριτζόγλου 6 (1), Γεωργακόπουλος 7, Γιατράκος 5, Σαλτουρίδης 12, Μούγιος 8, Θωμόπουλος 4.
Ακάδημος(Νόντας): Λουρμπέας 8, Γιαννακέας-Πατριαρχέας, Καραμπάτσος 3, Τσικούρης, Σκοπέτος, Αλοίμονος 8, Γιαννακόπουλος, Γιαννουκάκης 5, Φωτάκης, Καζολέας 4, Ντυμένος, Καλογερόπουλος 15.