Τετάρτη, 17 Απριλίου 2024 19:24

Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ: Ηττα 66-62 στην Πάτρα από Παναχαϊκή

Την ήττα με σκορ 66-62 γνώρισε σήμερα στην Πάτρα από την Παναχαϊκή ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων στο πρώτο ματς των πλέι οφ ανόδου του 1ου ομίλου της National League 2.

Ετσι η Πατρινή ομάδα έκανε το 1-0 στις νίκες, με την ομάδα των Γαργαλιάνων να καλείται να βγάλει αντίδραση και να ισοφαρίσει τη σειρά στο δεύτερο ματς που θα γίνει την Κυριακή στην Τριφυλιακή πόλη.
Αν συμβεί αυτό θα πραγματοποιηθεί και τρίτο ματς στην Πάτρα και ο νικητής θα πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση με στόχο την άνοδο στην πιο πάνω κατηγορία.
Οσον αφορά το σημερινό ματς ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες, στην τέταρτη περίοδο.
Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Αντώνη Κούτρη ήταν ο Παπουτσής με 14 πόντους, ακολούθησε ο Σκλήβας με 12, ενώ ο Σίμοβιτς έμεινε σε... ρηχά νερά σημειώνοντας μόνο δύο πόντους.
Τα 10λεπτα: 14-19, 34-31, 46-46, 66-62
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Αργυρούδης, Καψιώχας
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γκοργκόλης): Μπαλής 8, Καλογιάννης 3(1), Γιαννικόπουλος 4, Νικολάου 20(2), Βανδώρος, Χρυσανθόπουλος, Καραπιπέρης, Γκόβας 23(4), Σάλαϊ 8.
Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (Κούτρης): Κλεφτάκης 7(2), Λαζαρίδης 6(2), Γιαννόπουλος 9(3), Σίμοβιτς 2, Κυριακόπουλος 4, Γιαννακόπουλος 6(2), Παπουτσής 14(1), Σκλήβας 12, Γαβρίλης 2, Ντεμερούκας.