Κυριακή, 11 Οκτώβριος 2015 11:58

ΛΟΥΤΡΑΚΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Λουτράκι - Καλαμάτα 0-0 σε ένα ματς με ελάχιστες φάσει. Η "Μαύρη Θύελλα" συνεχίζει αήττητη μετά από 3 αγωνιστικές αλλά αφήνει στον Ισθμό τους δύο πρώτους φετινούς της βαθμούς

90+5' Απίστευτη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Χατζηστάμου να πλασάρει ελάχιστα άουτ από ιδιαίτερα ευνοϊκή θέση!

90+ 2' Ο νεαρός Βορίλας αντικαθιστά τον Αθανασόπουλο στην τελευταία αλλαγή της "Μαύρης Θύελλας". Μπήκαμε στις καθυστερήσεις που είναι 5 λεπτά

86' Νέα θετική επέμβαση του Θωμά σε σουτ του Χρυσαφίδη, που έχει κάνει αρκετά έντονη την παρουσία του. Δεύτερη αλλαγή της Καλαμάτας, ο Μπινιχάκης παίρνει τη θέση του Αγγελόπουλου

84' Νέα κάρτα, τη βλέπει αυτή τη φορά ο Καλαγκάνης, μαπίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο εδώ στο Λουτράκι με το 0-0 να παραμένει

81' Κάρτα στον Αθανασόπουλο, μάλλον υπερβολική από το ρέφερι της αναμέτρησης

79' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Χατζηστάμου, βρίσκει σε ετοιμότητα τον Θωμά, που μπλοκάρει. Τρίτη αλλαγή του Λουτρακίου, ο Χρυσαφίδης παίρνει τη θέση του Κωβαίου

76' Κερδίζει μέτρα το Λουτράκι χάρη σε ορισμένα φάουλ γύρω από την περιοχή του Θωμά αλλά η Καλαματιανή άμυνα είναι αρκετά οργανωμένη σήμερα και δεν έχει επιτρέψει τον παραμικρό κίνδυνο με εξαίρεση το διπλό σουτ του Παπουτσή στο πρώτο ημίχρονο

70' Ο Καραλής στη θέση του Κωνσταντινίδη στην πρώτη αλλαγή της Καλαμάτας στο σημερινό παιχνίδι που για την ώρα δεν έχει να επιφυλάξει παρά μόνο λιγοστές φάσεις

66' Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Χατζηστάμου μπαίνει στον αγώνα στη θέση του Παπουτσή, ο Κώστας Κλάδης δεν έχει αλλάξει ακόμα κάτι στο αρχικό σχήμα της Καλαμάτας που στέκεται καλά, ειδικά στο αμυντικό κομμάτι

62' Σουτ του Αγγελόπουλου από καλή θέση, ο Μωρέδης έβαλε το κεφάλι του στην πορεία της μπάλας που πέρασε κόρνερ, ψηλά πάνω από την εστία του Διαμαντή

60' Πρώτη αλλαγή του Λουτρακίου ο Ζερβός στη θέση του Πούτσι μπου δεν φάνηκε καθόλου σήμερα, ακαλά μπλοκαρισμένος από τους πρώην συμπαίκτες του

58' Σπουδαία ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Κωνσταντινίδη να βγάζει τη σέντρα από αριστερά και τον Αθανασόπουλο να κερδίζει την κεφαλιά αλλά οι αμυντικοί των γηπεδούχων πρόλαβαν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

55' Πιο επιθετικά έχουν μπει οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος αλλά η "Μαύρη Θύελλα" αμύνεται αποτελεσματικά.

46' Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες, ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Σε άλλο ματς του ομίλου ο Παναρκαδικός προηγείται 0-2 της Χαλκίδας εκτός έδρας

45' Λήξη του πρώτου μέρους, 0-0 το αποτέλεσμα, τελευταίο αξιοσημείωτο η κάρτα που δέχτηκε ο Μωρέδης, πρώτη για τους γηπεδούχους, τρίτη συνολικά στο ματς

40' Με εντονα πορτοκαλί μπλουζάκι οι πολυάριθμοι υποστηρικτές των γηπεδούχων, ασοτρί με τις πορτοκαλί εμφανίσεις των ποδοσφαιριστών του κορινθιακού συλλόγου, Μαύρη φανέλα και σορτς φορούν οι παίκτες του Κώστα Κλάδη.

37' Γήπεδο στην Καλαμάτα εχουν δώσει οι γηπεδούχοι, που περιμένουν να χτυπήσουν στην κόντρα αλλά μέχρι στιγμής εχουν μόνο μια καλή στιγμή. Χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία η "Μαύρη Θύελλα" που έχει και την έντονη υποστήριξη των φίλων της. Οι οργανωμένοι δεν έχουν σταματήσει να φωνάζουν λεπτό, ενώ αρκετοί είναι οι Μεσσήνιοι και στην απέναντι εξέδρα. Συνολικά ο αριθμός των θεατών ξεπερνά τους 700

28' Σπουδαία ευκαιρία για το Λουτράκι, η καλύτερη μέχρι τώρα στο παιχνίδι, με τον Παπουτσής να σουτάρει δύο φορές από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή της Καλαμάτας αλλά αρχικά ο Θωμάς με εντυπωσιακή απόκρουση και σε δεύτερο χρόνο ο Καλαγκάνης κράτησαν το μηδέν.

26' Δεύτερη κίτρινη στο ματς και αυτή σε παίκτη των φιλοξενούμενων, τη βλέπει ο Λένγκα από το διαιτητή Μαρκαντωνάτο.

22' Πρώτη καλή στιγμή για την Καλαμάτα με τον Χουστουλάκη να προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Κωνσταντινίδη, πριν ο τελευταίος γίνει επικίνδυνος στην αντίπαλη περιοχή. Μάλιστα ο ακαραίος επιθετικός της "Μαύρης Θύελλας" δέχεται την πρώτη κίτρινη, καθώς έπεσε με δύναμη πάνω στον αντίπαλό του

18' O Θοδωρής Πούτσι που έφτιαξε το ποδοσφαιρικό του όνομα στη "Μαύρη Θύελλα" ηγείται της φετινής προσπάθειας των γηπεδούχων. Η σύνθεση του Λουτρακίου: Διαμαντής, Χουστουλάκης, Παπαναστασίου, Σιώκος, Μωρέδης, Τσώκος, Παπουτσής, Μάγγος, Κουβαίος, Πούτσης και Αποστολάκης.

15' Στο μισό γήπεδο προς την περιοχή του Λουτρακίου το παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο. Η μεσσηνιακή ομάδα έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δεν έχει καταφέρει ακόμα να κάνει τη μεγάλη φάση

10' Οι γηπεδούχοι κέρδισαν το πρώτο κόρνερ της αναμέτρησης που πέρασε ανεκμετάλλευτο. Η "Μαύρη Θύελλα" παίζει κυρίω από δεξιά με τον Τορεσάνι, ενώ ο Αγγελόπουλος έχει πάρει τη θέση του τραυματία Κερμενίδη. Η σύνθεση της Καλαμάτας: Θωμάς, Νινιός, Καλαγκάνης, Λένγκα, Ιλιεφ, Τσιμικλής, Γαλανόπουλος, Τορεσάνι, Αγγελόπουλος, Αθανασόπουλος και Κωνσταντινίδης.

4' Καλησπέρα από το0 Λουτράκι, χωρίς κάτι ιδιαίτερο το πρώτο πεντάλεπτο

Παρακολουθήστε ζωντανά από εδώ την αναμέτρηση Λουτράκι - Καλαμάτα για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής