Κυριακή, 18 Οκτώβριος 2015 15:43

Καλαμάτα - Παναργειακός (0-1 ΤΕΛΙΚΟ)

Λεπτό προς λεπτό ενημέρωση για το ματς της Καλαμάτας με τον Παναργειακό.

Τελικό 0-1 ο Παναργειακός με το γκολ του Νικλιτσιώτη στο 77'.

89' Απίστευτη ευκαιρία χάνει ο Αγγελόπουλος μόνος από 3 μέτρα πλάσαρε άουτ.

82' Παραμένει το 0-1

77' 0-1 o Παναργειακός με τον Νικλιτσιώτη, Γλίτωσε το γκολ με το πέναλτι στο 72' η Καλαμάτα αλλά στο 77΄ο Νικλιτσιώτης μπήκε στην περιοχή από αριστερά και με σουτ πέτυχε το 0-1.

72' Αυστηρό το πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ιλιεφ στον Μαρίνου και πολλές διαμαρτυρίες τν γηπεδούχων, όμως ο Θωμάς απόκρουσε το χτύπημα του Νικλιτσιώτη και κράτησε το 0-0.

72' Το έπιασε ο Θωμάς!!!!

71' πέναλτι ο Παναργειακός....

69' Τον συνεργάτη του Κλάδη Δημήτρη Χαντζή απέβαλε ο Δραγάτης.

67' Κίτρινη στον Μανουσάκη.

66' Ο Τσιμικλής μπαίνει στην θέση του Λίπι.

59' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία η Καλαμάτα με διπλό δοκάρι! Εγινε σέντρα από δεξιά, ο Αθανασόπουλος με κεφαλιά είδε τον Κόκαλη και το οριζόντιο δοκάρι να αποκρούουν και στην συνέχεια ο Αγγελόπουλος από πολύ κοντά σημάδεψε ξανά το δοκάρι!

57' Βγήκε ο Τορεζάνι και μπήκε ο Κωνσταντινίδης για την Καλαμάτα.

56' Σέντρα του Κερμενίδη, ο Λένγκα βρέθηκε σε καλή θέση αλλά η κεφαλιά του έστειλε τη μπάλα αρκετά άουτ.

53' Κίτρινη στον Τσώνη

49' Φοβερό σουτ του Μαρίνου και φοβερή απόκρουση του Θωμά σε κόρνερ. Με ευκαιρία μπαίνει στο β' ημίχρονο ο Παναργειακός.

46' Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο στην Καλαμάτα, χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

45' Ημίχρονο 0-0 στην Καλαμάτα. Στην Τρίπολη, στο ματς που είχε ξεκινήσει νωρίτερα, Παναρκαδικός - Σπάρτη 1-1 τελικό.

45' Σουτ του Κερμενίδη ένα μέτρο άουτ.

44' Καλή φάση το Αργος. Ο Ρότα έβγαλε κάθετη στον Κατιάγκα που βρέθηκε απέναντι στον Θωμά, προσπάθησε να τον τριπλάρει αλλά άνοιξε τη μπάλα και βγήκε πολύ δεξιά. Γύρισε στον επερχόμενο Μαρίνου αλλά το σουτ του τελευταίου κόνρταρε σε πόδια αμυντικών που είχαν επιστρέψει,

37' Καλή φάση μετά από ώρα για την Καλαμάτα, ο Αγγελόπουλος μπήκε στην περιοχή από αριστερά και έκανε το σουτ, απόκρουσε ο Κόκαλης, νέο σουτ του Αθανασόπουλου κόντραρε σε πόδι αμυντικού και νέο σουτ του Κερμενίδη έστειλε τη μπάλα άουτ

36' Σουτ του Νικλιτσιώτη έξω από την περιοχή, ένα μέτρο άουτ η μπάλα.

33' Ο Κατιάγκα με σέντρα βρήκε τον Μαρίνου, αλλά η κεφαλιά του δεν ήταν καλή και η μπάλα πέρασε άουτ.

30' Μετά το 20' ο Παναργειακός πήρε τη μάχη του κέντρου και είναι πιο απειλητικός.

25' Πρώτη ευκαιρία του Παναργειακού, ο Σταθάκης έμβγαλε κάθετη στον Κατιάγκα που έκανε το πλασέ αλλά ο Θωμάς είχε πάρει καλή θέση και μπλόκαρε

23' Ενα πιεστικό 3 λεπτο με 3 σερί κόρνερ για τον Παναργειακό δεν έφερε κάποια φάση.

21' Από μια κίτρινη σε Λένγκα και Κατιάνγκα.

17' Σέντρα του Νινιού, ο Αθανασόπουλος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά είχε υποδειχθει σε θέση οφσάιτ

14' Πρώτη πολυ καλή στιγμή για την Καλαμάτα, ο Κερμενίδης έκλεψε την μπάλα από τον Ρότα και έβγαλε κάθετη στον Αθανασόπουλο που μέσα από την περιοχή πλάσαρε λίγο άουτ.

10' Mοιρασμένο χωρις κάποια φάση το ματς στο ξεκινημα

4' Περίπου 700 θεατές στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.

1' Ξεκίνησε το ματς της Καλαμάτας με τον Παναργειακό για την 4η αγωνιστική της Γ' εθνικής.