Δευτέρα, 19 Οκτώβριος 2015 16:38

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - Α.Ε. ΑΒΙΑΣ 0-1: Σημαντικό διπλό με Τ. Βαβαρούτσο στο 75'

Με γκολ του Τάσου Βαβαρούτσου στο 75' η Α.Ε. Αβίας νίκησε χθες βράδυ με 1-0 τον Ηρακλή Καλαμάτας, στο ματς με το οποίο έπεσε η "αυλαία" της 4ης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία.

Η νεοφώτιστη ομάδα του Κάμπου έφθασε έτσι τους 9 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν δύο βαθμούς.
Το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο "Π. Μπαχράμης" δεν είχε φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Αντίθετα στην επανάληψη το ματς άνοιξε. Οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το γκολ στο 55' με τον Αποστολίδη που είχε σουτ στο δοκάρι και στο 75' έκαναν το 0-1 με σουτ του Τάσου Βαβαρούτσου. Ο Ηρακλής είχε στο φινάλε δοκάρι για να σώσει το βαθμό.
Το ματς διαιτήτευσε ο Πλακογιάννης με βοηθούς τους Γιαννακλή και Τσουλάκο.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Σπάλλας, Κατσαρός, Τζ. Παπαδέας, Πλαγιανός, Γεωργακόπουλος, Μουρούφας, Μάρης, Γ. Παπαδέας, Σπαντιδέας, Μιχαλόπουλος, Τζαβάρας.
Α.Ε. ΑΒΙΑΣ: Κάρλος, Γ. Βαβαρούτσος, Γαλανόπουλος, Λυκουρέζος, Αποστολίδης, Γκλίκα, Κουραμπάς (58' Κορμπής), Φουρναράκος, Ηλ. Γεωργίκος (76' Γιαννέας), Τ. Βαβαρούτσος, Γιαννακέας (46' Φετάχου).