Τετάρτη, 21 Οκτώβριος 2015 14:16

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός έδρας δοκιμασίες για τους πρωτοπόρους της Α' τοπικής

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής Μεσσηνίας.

Οι πρωτοπόροι Πάμισος και Τσικλητήρας Πύλου έχουν εκτός έδρας αποστολές με Απόλλωνα Καλαμάτας και Δώριο, αντίστοιχα, ενώ η τρίτη της βαθμολογίας Κυπαρισσία θα υποδεχτεί τον Εθνικό Μελιγαλά.
Στην Α1 θα διεξαχθεί η 5η αγωνιστική, στη Β' τοπική η τρίτη, ενώ ήρθε η ώρα να ριχτούν στη μάχη και οι ομάδες της Γ' τοπικής, που κάνει πρεμιέρα.
Να σημειωθεί ότι λόγω της αλλαγής της ώρας, οι αγώνες της Κυριακής  που είχαν προγραμματιστεί να ξεκινήσουν 10 π.μ,, 12 30 μ.μ,, 15 30 μ.μ. και 18 30 μ.μ. θα ξεκινήσουν 09 30 π.μ, 12 μ, 15.00 μ.μ. και 18 00 μ.μ. αντίστοιχα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α, Α1, Β και Γ τοπική έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Τέλλος Άγρας - Μιλτιάδης
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Δώριο - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Πανθουριακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Απόλλωνας Καλαμάτας - Πάμισος
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Ανδρούσα - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Σπερχογεία - Διαβολίτσι
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Απόλλων Πεταλιδίου - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.
Νέος Αρις - Ηρακλής
Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Αναγέννηση Παραλίας - Εράνη
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ. 3 μ.μ.
Μεθώνη - Κεραυνός
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Αίαντας - Ομόνοια
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Καλό Νερό - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.
Πανιώνιος - Αιθαία
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Κοπανάκι - Αμφεια
Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.
Πατίστα - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Ατρόμητος Πλατύ - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Πλατύ, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Α.Ο. Φυτειάς - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

2ος όμιλος


Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Βλαχόπουλο - Ατρόμητος Καλαμάτας
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Πράσινα Πουλιά - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

ΑΕΚ Καλαμάτας - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.
Ολυμπιακός Ανάληψης - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Καλλιθέα - Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Μάνη - Στενωσιά
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.


Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος


Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Αστέρας Βαλύρας - Ερμής Καλαμάτας
Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.
ΠΑΟΚ Κ. - Πανευαϊκός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

Δευτέρα 26 Οκτωβρίου

Α.Ο. Λεϊκων - Ικαρος
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Βέργα - Θύελλα Παραλίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.


2ος όμιλος

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Α.Ο. Χατζή - Νέδουσα
Γήπεδο Χατζή, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Α.Σ. Φυτειάς - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Θησέας - Δαναός
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας" 10 π.μ.
Α.Ε. Λογγάς - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Λογγάς, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ