Σάββατο, 24 Οκτώβριος 2015 11:24

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Ντέρμπι κορυφής και στους δύο ομίλους

Γράφτηκε από τον

Ντέρμπι κορυφής και στους δύο ομίλους περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της Β' τοπικής που θα γίνει το Σαββατοκύριακο.


Στον 1ο όμιλο οι δύο ομάδες που ισοβαθμούν στην πρώτη θέση θα παίξουν μεταξύ τους. Συγκεκριμένα, ο ΑΟ Φυτειάς θα υποδεχθεί την ΑΕ Γαργαλιάνων.
Στον 2ο όμιλο θα παίξουν μεταξύ τους οι δύο από τις τρεις ομάδες της κορυφής καθώς η Μάνη θα υποδεχθεί την Στενωσιά. Η τρίτη ομάδα της κορυφής, η Θύελλα Χαρακοπιού θα παίξει εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό Ανάληψης.
Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Καλό Νερό - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.
Αντωνόπουλος, Τσουκάλη, Ηλιόπουλος
Πανιώνιος - Αιθαία
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Γκούμας, Μαντάς, Γ. Μιχαλόπουλος
Πατίστα - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Γεωργαντάς, Τσέλο, Ρηγόπουλου
Ατρόμητος Πλατύ - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Πλατύ, 3.30 μ.μ.
Κουτσαναστάσης, Παναγιωτόπουλος, Αναγνωστόπουλος

Κυριακή
Κοπανάκι - Αμφεια
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Γιαννακλής, Τσέλο, Ρηγόπουλου
Α.Ο. Φυτειάς - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Βρυώνης, Γ. Μιχαλόπουλος, Βοσνάκης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΕ Γαργαλιάνων    7-2    6
-. ΑΟ Φυτειάς    4-1    6
3. Πατίστα    5-3    4
-. Αστ. Μικρομάνης    5-3    4
-. Ηρακλής Κυπ.     3-2    4
6. Καλό Νερό    3-2    3
-. Πανιώνιος    3-4    3
-. Θύελλα Μερόπης    4-3    3
9. Άμφεια    1-3    1
10. Κοπανάκι    2-5    0
-. Ατρόμητος Πλατύ    3-7    0
-. Αιθαία    1-6    0

2ος όμιλος

Σάββατο
Βλαχόπουλο - Ατρόμητος Καλαμάτας
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3.30 μ.μ.
Σακκάς, Ταβουλαρέας, Ζέρβα

Κυριακή
Πράσινα Πουλιά - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.
Σερεμέτης, Ζέρβα, Βοσνάκης
ΑΕΚ Καλαμάτας - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.
Ρέκκας, Μπασιλάρης, Τάγαρης
Ολυμπιακός Ανάληψης - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Σερεμέτης, Αγγελακάκης, Τάγαρης
Καλλιθέα - Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Λάμιας, Σακκάς, Τσακόπουλος
Μάνη - Στενωσιά
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.
Τσουλάκος, Κυριόπουλος, Χελη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Στενωσιά    7-2    6
-. ΑΕ Μάνης    6-2    6
-. Θύελλα Χαρακοπιού    4-2    6
4. Ακαδημία Πάμισος    4-2    4
5. ΑΕΚ Καλαμάτας    5-3    3
-. Παναθηναϊκός Καλ.    4-2    3
-. Πράσινα Πουλιά    3-2    3
-. Ολυμπιακός Αν.    2-4    3
9. Δόξα    2-5    1
10. Βλαχόπουλο    2-5    0
-. Καλλιθέα    0-3    0
-. Ατρόμητος Καλ.1-8    0

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ