Παρασκευή, 30 Οκτώβριος 2015 14:13

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Επιστροφή στις νίκες θέλει με Αρφαρά

Την ήττα με 4-1 γνώρισε ο Εθνικός Μελιγαλά στο εκτός έδρας ματς με την Κυπαρισσία, σε ένα ματς όπου το βαρύ σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα.
Ο Εθνικός προηγήθηκε στο σκορ, είχε μια καλή ευκαιρία για το 0-2 σε μια κομβική για την εξέλιξη του αγώνα φάση, κρατούσε το 1-1 μέχρι το 70', όμως τελικά στο τελευταίο 20λεπτο δέχτηκε τρία γκολ με αποτέλεσμα να διαμορφωθεί το τελικό 4-1.
Στον Εθνικό θεωρούν ότι το σκορ δεν αντιπροσωπεύει την συνολική εικόνα του αγώνα, αλλά πλέον στρέφουν την προσοχή τους στο επόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος.
Την Κυριακή ο Εθνικός του Γιώργου Καλόμαλου θα υποδεχθεί τον Αστέρα Αρφαρών σε ένα ματς όπου θα προσπαθήσει να επιστρέψει στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές.
Αγωνιστικά, ο Κανελλόπουλος παραμένει τιμωρημένος, εκτός μάχης είναι ο τραυματίας Καρατζούλιας ενώ αμφίβολη είναι η συμμεχοχή των Μπαστακού και Λάγιου. Αντίθετα, επιστρέφει ο Φωτιάδης που έλειπε για προσωπικό λόγο.