Ερμιονίδα - Καλαμάτα (2-1 τελικό)

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(5 ψήφοι)

Η Ερμιονίδα υποδέχεται την Καλαμάτα για την 5η αγωνιστική της Γ' εθνικής.

Η Ερμιονίδα νίκησε τελικά την Καλαμάτα με 2-1, χάρη στα δύο γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς η Καλαμάτα είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με τον Παναγιωτόπουλο.

80' Πάμε στο τελευταίο 10λεπτο με τους γηπεδούχους να προηγούνται 2-1, σε άλλο ματς Βάρδα - Παναρκαδικός 2-1

75' γκολ η Ερμιονίδα 2-1 γυρίζει το ματς, ακριβώς στην προηγούμενη φάση πριν το γκολ η Καλαμάτα ζήτησε πέναλτι σε χέρι αμυντικου, η Ερμιονίδα βγήκε στην αντεπίθεση και πέτυχε το 2-1 κάνοντας την ανατροπή

65' Ισοφαρίζουν σε 1-1 με πέναλτι οι γηπεδούχοι, ενώ έχει ισοφαρίσει και ο Παναρκαδικος στη Βάρδα. Μπαίνει ο Τορεζάνι για την Καλαμάτα στην θέση του Λένγκα

57' Παραμένει το 0-1 υπέρ της Καλαμάτας ενώ σε άλλο ματς του ομίλου Βάρδα - Παναρκαδικός 1-0

46' Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

45' Ημίχρονο 0-1 για την Καλαμάτα που κάνει καλή εμφάνιση μέχρι τώρα και μετά το γκολ κρατά εύκολα το προβάδισμα.

37' Παραμένει το 0-1 για την Καλαμάτα

20 γκοοοοοοοολ 0-1 η Καλαμάτα, ο Παναγιωτόπουλος μετά από φάση διαρκείας πέτυχε το 0-1.

13' Παραμένει το 0-0 χωρίς κάποια φάση, η Καλαμάτα πάντως έχει μπει καλά στο ματς και έχει την κατοχή.

1' Ξεκίνησε το ματς. Σε ματς που έγινε νωρίτερα Σπάρτη - Λεβάντε 2-0 τελικό. Ο Παναργειακός προηγείται από το 5' μόλις λεπτό με 2-0 του Λουτρακίου.

Αιολικός - Δόξα Ν. Μανωλάδας

Η σύνθεση της Καλαμάτας: Θωμάς, Γαλανοπουλος, Καλαγκανης, Ιλιεφ, Λένγκα, Λίπι,  Κωνσταντινιδης, Τσιμικλης, Παναγιωτοπουλος, Κερμενιδης, Αγγελόπουλος Στον πάγκο είναι οι Νινιος, Καραλης 14.Δουμουρας, Διαμαντής, Γιακουμης, Tορεζάνι, Αθανασοπουλος.Διαιτητής ο Βλάχος, βοηθοί οι Γουργιώτης, Γκόντα (Αν. Αττικής)

Με τον νέο της τεχνικό Λεωνίδα Μπίλη στον πάγκο, μαζί με τον Ιωσήφ Λουκά, η Καλαμάτα φιλοξενείται στις 3 μ.μ. από την Ερμιονίδα για την 5η αγωνιστική της Γ' εθνικής με στόχο να επιστρέψει στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές και ταυτόχρονα να πανηγυρίσει το πρώτο της διπλό στο πρωτάθλημα.